Въпрос за противозачатъчни ?

  • 10 595
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте.
Приятелката ми реши да взима противозачатъчни и се консултира с гинеколог и той й предписа Линдинет 20. Въпросът ми е следният. Може ли да се приемат ( те или други противозачатъчни ) с алкохол и други лекарства ( като аналгин, аспирин, парацетамол, валериан, лопедиум и такива подобни на флуорид ). Въпросите са ми провокирани от това, че в листовката не пише нищо за употребата на алкохол и комбинирането им с лекарства, също така и гинекологът не е казал нищо по въпроса. Единственото, което пише е ако се наложи да бъдат предписвани някакви лекарства от лекар, трябва да му бъде казано, че тя приема  противозачатъчни. Надявам се ако имате някаква информация да я споделите с нас.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Мисля, че с алкохол може, обаче някои лекарства (не знам кои) отслабват действието на противозачатъчните. Не помня дали не бяха успокоителни и антиалергични, за да не дрънкам глупости, не го приемай за вярно, ами питай лекар.

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
По принцип комбинацията алкохол + хпачета не е препоръчителна. Най-добре е да се консилтирате повторно с лекаря, който ги е предписал  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Алкохол рядко и в умерено количество не мисля, че би навредил.
Относно другите лекарства, да попита лекаря си.
Някои лекарства, като АБ например, намалят действието на противозачатъчните и трябва да се пазите допълнително с презерватив.

# 4
  • Мнения: 169
Много често алкохолът намаля действието на противозачатъчните хапчета. За други лекарства обикновено антибиотиците имат същото действие. Трябва да попита лекаря си за тези неща относно лекарството което той и е предписал.  Като гледам си пише всичко в листовката  Thinking

http://www.framar.bg/product_review.php?id=11010266&page_spe … 0+%F2%E0%E1%EB.+1+*+21
Лекарствата, които понякога биха могли да възпрепятстват правилното действие на Ригевидон са:

• антибиотици (като ампицилин, тетрациклин и рифампицин);

• лекарства използвани за лечение на епилепсия или други заболявания, като примидон, карбамазепин, окскарбазепин, топирамат, хидантоини или барбитурати (като фенобарбитон)

• ритонавир (лекарство използвано за лечение на HIV инфекции);

• гризеофулвин (лекарство използвано за лечение на гъбични инфекции);

• средства на растителна основа общо известни като St John's Wort (hypericum perforatum).

Може да се наложи да използвате други методи на контрацепция като кондоми, докато приемате гореспоменатите лекарства и през следващите седем дни след това. Вашият лекар може да Ви посъветва да прилагате тези допълнителни мерки за по-дълго време.
Ако приемате антибиотици, винаги се обръщайте към Вашия лекар за съвет относно допълнителните предпазни мерки. Винаги отбелязвайте, че приемате комбинирани контрацептивни таблетки, когато Ви предписват някакви лекарства.
Средствата на растителна основа St John's Wort {Hypericum perforatum) могат да възпрепятстват нормалното действие на оралните контрацептиви и поради това не трябва да се приемат едновременно. Ако вече приемате средства на растителна основа St John's Wort, спрете приема им и уведомете Вашия лекар при следващото посещение при него.
Ригевидон може да повлияе действието на други лекарства като циклоспорин, ламотригин, поради това в такива случаи трябва да се консултирате с Вашия лекар.

Преди да Ви бъдат проведени кръвни тестове

Уведомете Вашия лекар или служителя на медицинската лаборатория за това, че приемате контрацептивни таблетки, тъй като оралните контрацептиви могат да повлияят резултатите от някои тестове.

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 12:20 от Моргана Ле Фей

# 5
  • Мнения: 17 546
... обаче някои лекарства (не знам кои) отслабват действието на противозачатъчните.
Антибиотици!
Няколко години пих Ригевидон и не съм имала проблеми.

# 6
  • Мнения: 1 335
mr_venom,
първо поздравявам приятелката ти за отговорното решение.
Няма проблем при приема на пртивозачатъчни таблетки и като аналгин, аспирин, парацетамол, валериан и  пр. Добре е да информира лекаря си в случай, че се наложи да пие антибиотик или друг хормонален препарат.
Алкохолът ... ми не е хубаво да си пие хапчето с питието само  Wink Един коктейл не би бил фатален.
Не е добре да пуши, но това сте го прочели в листовката.

Общи условия

Активация на акаунт