Постно зеле

  • 11 965
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Вие как го приготвяте,за да е толкова вкусно като във столовата,  а месо ако реша кога да го добавя?

# 1
  • Мнения: 110
 Нарязвам зелето /според моята баба, ако е по-на едро е по-вкусно/ слагам малко оцет /ако зелето е прясно, ако е кисело няма нужда/, сол и червен пипер . Намачквам  го много хубаво. На края прибавям мазнина /по-голямо количество зелето обича мазнина/. Ако слагаш месо аз предварително го сварявам и го прибавям в зелето в самото начало. Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 6 682
Нарязваш го и го намачкваш със сол.Слагаш го в тенджерка с повече мазнина и добавяш чубрица,червен и черен пипер и 1-2 дафинови листа.Ако е прясно слагаш и 1 к.л. лимонтозу и 1 к.ч. доматен сос.Задушаваш под капак като отвреме на време разбъркваш. След това, ако искаш добавяш и предварително посвареното месо.Ако ще го печеш го сипваш в тавичка и доливаш съвсем малко вода или от бульона, в който е вряло месото.Ако само ще го вариш също доливаш малко вода и го оставяш да къкри.

# 3
  • Мнения: 27 524
Прястно постно зеле по рецепта на Лулуто в гювеч, много лесно става и е страшно вкусно, вече само така го правя. Ако го искаш с месо, сложи си го още отначало  Peace

# 4
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
аз го нарязвам (прясно), слагам да се задушава в тенджерата, посолявам на вкус, слагам мазнина. като омекне слагам доматен сок, на око и като се поизпари, слагам и червен пипер. май това е... наистина изглежда постно.  Mr. Green това с намачкването не съм го правила..  Thinking
а месото - 1во го запържвам/задушавам леко и после слагам зелето и както по-горе.

# 5
  • Мнения: 1 987
Ако е кисело зеле- мазнинка,зеле,модичка ,червен пипер
Като е почти готово - малко ориз
Пак постно и вкусно

# 6
  • Мнения: 5 001
Прясно зеле

Ако правя месо със зелето,първо го запечатвам(да си промени цвета от всички страни) в загрята мазнина с една глава лук.После прибавям зелето.Когато си попромени цвета добавям 1 с.л. червен пипер и доливам водичка,сол,черен пипер на зърна,домат настърган(или от консерва).ПОхлупвам и варя до полуготовност,после прехвърлям в тавичка и запичам за загар....

Ако говорим за кисело зеле-не слагам домати,но салгам 1-2 дафинови листа  Wink

# 7
  • Мнения: 3 094
Слагам освен черния пипер и дафиновия лист и по малко на зърна и по малко смлян кимион и бахар, ако е кисело.
За прясното слагам домати, една идея моркови, червен и черен пипер, както и розмарин.

# 8
  • Мнения: 4 433
слагам червен пипер,чубрица да се свари хубаво
след това в тава половината зеле,месо сварено посредата и отгоре пак зеле и пека.

# 9
  • Мнения: 1 152
аз го нарязвам (прясно), слагам да се задушава в тенджерата, посолявам на вкус, слагам мазнина. като омекне слагам доматен сок, на око и като се поизпари, слагам и червен пипер. май това е... наистина изглежда постно.  Mr. Green това с намачкването не съм го правила..  Thinking
а месото - 1во го запържвам/задушавам леко и после слагам зелето и както по-горе.

И аз го правя точно така. Една от любимите ми постни манджи.   chef

# 10
  • Мнения: 216
ова ми е любимото, но го правя доста нетрадиционно;

Значи слагам:
зеле
патладжан
картоф
морков
чушка
малко доматен сос, домат или пюре
чесън
копър

нарязвам всичко зеленчуци на кубчета, слагам картофите да поомекнат, после морковите,  чушките, с малко червен пипер , патладжана, и на края зелето, след като патладжана се е намалил като обем, и задушавам с 2 -3 чашки вода, когато зелето омекне, добавям дом. сос или пюре, а ако ще ползвам свеж домат, го слагам след като се разварят картофите, Доливам зехтин, и слагам чесъна, смлян на дребно задушавам под капак за 2 мин и поръсвам с копър, задушавам пак за 1-2 мин и готово.

Общи условия

Активация на акаунт