След колпоскопия

  • 1 185
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Преди две години ми беше поставена диагноза СПКЯ.
Хормоналното изследване показа завишени стойности на Пролактин, проведох лечение с Достинекс и Пролактина се задържа в граници през следващите 6 месеца. По лекарско предписание започнах прием на Регулон - поради увеличения размер и  за да бъде блокирана функцията на яйчниците с цел да не се увеличава броя на "кистите" в тях.
По това време резултата ми по ПАП е ІІ гр, лека до умерена дискариоза, имам и изменения в гръдната структура, която е диагностицирана като мастопатия фиброзис, с разрешен прием на хормонални контрацептиви.
Приемах хормоналния контрацептив в проължение на една година и вчера бях на контролен преглед - при друг лекар.
 Направиха ми колпоскопия, която показа изменение в структурата - участък от мозайка по предната цервикална устна. Ще ми бъде направена биопсия след 15 дни.
Според лекаря яйчниците ми са напълно здрави и с нормална структура - при прегледа представих всички изследвания, в т.ч и от ултразвук през последните 5 години!!!, и назначаването на Регулон не само че не е било необходимо, но и е довело до тези изменения по шийката на матката.
Въпросът ми е доколко е възможно  да се припознае СПКЯ в здрава структура на яйчник и обратното, при посочените симптоматики трябва ли да продължа приема на контрацептива или пък трябва да го спра и дали да не потърся мнение и от трети специалист, защото вече съм доста объркана от тези противоположни "диагнози".

# 1
  • Мнения: 116
Яйчниковата поликистоза  е симптом на друго заболяване. Необходими са хормонални
и ултразвукови изследвания. Проблема с измененията на маточната шийка не са свързани
с функцията на яйчниците. Те ще се изяснят с биопсията.

Общи условия

Активация на акаунт