Две епизотомии една върху друга - много боли

  • 2 854
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Родих нормално преди 2 седмици, и въпреки че нямаше нужда и изричното ми нежелание пак ми направиха епизотомия. Върху старата, но доста по-голяма от първата. От тогава се движа на два ката, едва се оправям с бебето, не мога да седна дори и на тоалетната. Някакъв кошмар е.  Слагам Профенид, но разликата е съвсем малка. Мястото според мен е доста надуто, белега е изпъкнал, но лекарката казва, че е нормално и така ще си боли известно време. Има ли нещо което да облекчава такива състояния? Как се оправихте от това? Първият път не болеше толкова. Сега чувсвото е като да ме шият без упойка Tired

# 1
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз си бях така както го описваш още първия път, така че не знам дали е заради повторението newsm78 Не можех да си помисля да седна поне месец, беше наистина кошмарно, пръсках се с бивацин, но не помагаше кой знае колко. Лекарката ти, за съжаление е права, ще трябва да изчакаш да заздраве...после пък ще те посърби #Crazy Търпение и промивки със смрадлика, за да не се инфектира  bouquet

# 2
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Аз също съм с две епизиотомии незнам дали са на едно и също място но определено второто раждане беше много по трудно а и самото възстановяване също.

# 3
  • Мнения: 2 741
   Аз бях така и съм с едно раждане. Шиха ме без упойка, разкъсването по  изказване на гинеколога е 6-7    см, бебето се роди много голямо. Едва сядах близо 20 дена, едва ставах от леглото, не издържах права за повече от 15-20 мин, даже се оказа , че имам скъсан вътрешен шев, но както и да е. Ходенето до тоалетна не искам и да си го спомням. Ще мине всичко с времето.
   Промивките със смрадлика се правят за да зарастне раната по бързо, а не за да не се инфектира.  Peace Аз мокрех стерилна марля с отварата от смрадлика и я слагах на раната, пръсках се и с Оксикорт.
   Дано бързо премине и при теб  Hug

# 4
  • Мнения: 923
Аз ползвах отвара от тетра и йод асепт на кремче така раната зараства по бързо и не се инфектира Peace

# 5
  • Мнения: 158
Компрес с Риванол

# 6
  • Мнения: 433
И при мен възстановяването след епозотомията при второто раждане беше много по-бавно и по-болезнено въпреки,че двете са на различни места.Мен от Бивацина ме болеше повече ,за това мажех само със спирт по 5 пъти на ден.

# 7
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И при мен възстановяването след епозотомията при второто раждане беше много по-бавно и по-болезнено въпреки,че двете са на различни места.Мен от Бивацина ме болеше повече ,за това мажех само със спирт по 5 пъти на ден.
Със спирт? #Crazy Олеле това не е ли гадно? Мен в болницата ме поливаха с една гадост - йод бензин, от което направо припадах от болки, самото раждане ми беше песен в сравнение с това #Crazy

# 8
  • Мнения: 822
На мен ми помогнаха промивките със смрадлика и Тантум Роза. Peace

# 9
  • Мнения: 1 763
На мен най-много ми помагаше поливането с хладка вода. Киснех почти по цял ден в банята.

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Правиш си настойка от смрадлика, както е описано на пликчето. Слагаш го в едно шише, с което да се пръскаш /с пулверизатор/ и поне 4 пъти на ден обливаш епизиотомията.
На мен това много ми помогна!

# 11
  • Мнения: X
Освен смрадликата и "Бивацин"-а на мен много ми помогна и това кремче:Хималая антисептичен крем,струва два и нещо,но много бързо ми зарастнаха последствията от раждането.Което ,обаче,не попречи втория път да не дам да ме режат и определено разкъсванията минаха по-бързо и леко.

# 12
  • Мнения: 1 353
Пръсках с Бивацин,промивах с йодена вода и смрадлика.

# 13
  • Мнения: 17 546
След епизотомия в 13,30 часа в 18,30 вече си седях на дупето. Без болка без подутини и без никакви усложнения. Следа няма от нея. Вярно, че преди доста години беше, ама не ми се виждат нормални тези чудеса дето описвате момичета! Rolling Eyes Съчувствам! Hug

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Бани със смрадлика и маз - Вишневски - много помага Peace!

Общи условия

Активация на акаунт