Вещи първа необходимост за новородени близнаци?

  • 3 678
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 640
Дали някой си спомня какво и по колко броя е купил за близнаците на първо време? Нашите ги чакаме през септември, има още време, но като видях "Списък эа новороденото" в един магазин, свят ми се изви! #Crazy Ами х2? Не мога точно да преценя дали наистина всичко изброено е необходимо или става въпрос повече за търговия. Money

# 1
  • Мнения: 4 458
Много правилно си си помислила  Grinning Не всичко което се препоръчва ще ти е нужно. А и винаго можеш да заместиш или комбинираш някои неща  Wink

Незнам за какво точно питаш, но аз ще ти напиша това което се сещам като цяло.
Значи, започвам от изписването до първите няколко дена в къщи. Дано не изпусна нещо, че беше доста отдавна но....

* комплект за изписване - най-обикновенни дрешки.
   - Шапка, боди, ританки. Одеалце да ги повиеш и памперси разбира се. По принцип децата се изписват след като са нахранени така, че не ти трябва храна или вода.

* в къщи!
   - предварително преварена вода - колкото за по едно хранене и малко да има за пиене.
   - преварени/стерилизирани шишета, от малките - 4 са ти достатъчни като за начало - 2 за храна и 2 за вода. По нататък тези малките шишета ще ти останат само за вода и сокчета, а за храна ще вземеш от големите  Wink
    - четка за шишетата и препарат за миене, съд за перваряване ако нямаш стерилизатор
    - ако децата са на смесено хранене поне една кутия от същото мляко с което се хранят в болницата.
    - помпа за цедене за теб (това ще ти трябва още в родилното)
    - ваничка за къпане
    - сапун (шампоана не се препоръчва в началото!)
    - крем/олио за тяло и дупе (за след къпане и смяна на памперс)
    - памперси - влажни кърпички за дупетата.
    - хавлии за след баня
    - поне по 2 комплекта дрешки на ден за смяна (ританки, боди, тениски)
    - 1 легло за двете деца ще ти е напълно достатъчно поне първитя наколко месеца. Чаршаф, одеалце!
    - анален термометър
    - консултирай се какви лекарства са най-подходящи ( за сваляне на температура с/у повръщане и растойство) Най-вече за температурата че сменяте обстановката.

Напълно излишно ти е да купуваш:
- от тези преградките които държат бебето на една страна - те бебетата и без това не мърдат  Wink Ти трябва да ги обръщаш!
- обувки
- специялни комплекти за изписване
- количка за разходка
- термометър за ухо или лентички за чело.....
- сокчета или пюрета
- лъжички, чашки....
- роклички или по-специални дрешки.

Това се сещам за сега.
Единствено мога да те посъветвам е предварително да кажеш на родата да не идват у вас без да си ги поканила. Някои хора имат лошия навик да седят с часове при току-що изписаните бебета без да се усещат, че имате нужда от почивка или време да се подготвите за предстоящото хранене и къпане  Wink
Говори с педиатър да ви посети на следващия ден. До тогава си записвай всичко което не ти е ясно. Не се притеснявай да питай - това им е работата на педиатрите.

Ами, толкова от мен. Другите да допълват!
Успех и леко раждане като му дойде времето   bouquet

# 2
  • Мнения: 7 640
Страшно ти благодаря! Това имах предвид, ясно ми е, че някои неща могат да се ползват комбинирано, но не бях съвсем сигурна точно кои.
Два подвъпроса-имам желание да кърмя, въпреки това ме съветваш да взема помпа за в началото и кутия мляко за всеки случай? Чудя се дали сте има нещо за цедене изобщо, нали за всяко хранене ще се ползват и двете гърди? Laughing
И дали си спомняш по колко папмерса зареждахте. Като сметна хранене и преповиване на 3ч, това прави горе-долу 30бр.дневно!? Питам, да се подготвя психически и финансово Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 458
Два подвъпроса-имам желание да кърмя, въпреки това ме съветваш да взема помпа за в началото и кутия мляко за всеки случай? Чудя се дали сте има нещо за цедене изобщо, нали за всяко хранене ще се ползват и двете гърди? Laughing

Не мила, не ползваш и двете гърди на едно хранене - поне не в родилното! Децата ги редуват като за едно хранене ти дават едното а другото остава при сестрите и те го хранят с шише и после сменят децата. А в началото ако децата са недоносени може да не ти ги дават няколко дена и тогава трябва да се цедиш  Wink

И дали си спомняш по колко папмерса зареждахте. Като сметна хранене и преповиване на 3ч, това прави горе-долу 30бр.дневно!? Питам, да се подготвя психически и финансово Rolling Eyes

Ами грубо по памперс на хранене като по някога се случва да сменяш по 2 памперса на хранене.
Памперса се сменя преди хранене, но понякога след като се нарани бебето ..... зацапва гащи и се налага да се сменя отново. Ако обаче не е пълен много памперса (това няма да се случва в началото де  Wink) може да го сменяш след хранене.[/color]

# 4
  • Мнения: 134
Аз също имах помпа за кърма, но ми се наложи да я ползвам само веднъж досега. Така че не знам...Първите дни в болницата нямах още мляко и когато дойде ги кърмих точно така - единия на едната гърда, а другия на другата, като на всяко хранене ги сменях.
Адаптирано мляко е хубаво да имаш под ръка наистина, в случай че в началото не им стига майчиното мляко.

# 5
Хиляди благодарности за информацияата относно изписването и въобще какво е необходимо,аз пък имам още едно питане:
-някой ползвал ли е в началото пелени?
-и какви шишенца са необходими?
-ами каква етази храна?
Извинявам се за невежеството,но това ме чака и мен през октомври
като се има в предвид че ще сме сами с таткото.Няма да има кой да ни помага.  smile3547 

# 6
MILICHKA,HRANATA EADAPTIRANO SUHO MLIAKO ZA NOVORODENI BEBETA.
IMA GO NAVSIAKADE.NA KUTIATA OBIKNOVENO IMA SATNOSHENIETO
VODA/MLIAKO.

# 7
ZA SHISHENCATA-SAVSEM OBIKNOVENITE(NE SAS RAZNI ART FORMI I DRUGI KRASOTI PO TIAH)SA 2 RAZMERA:MALKI I GOLEMI.
ZNACHI 4 BROIA OT MALKITE ZA NACHALO STIGAT.
NE SAM POLZVALA PELENI OT PARVOTO BEBE NASAM.
ZNACHI PREDI 14 GODINI.
NO ZASHTO SA TI?
KAKVO IMASH V PREDVID MILA?

# 8
  • Мнения: 134
Хиляди благодарности за информацияата относно изписването и въобще какво е необходимо,аз пък имам още едно питане:
-някой ползвал ли е в началото пелени?
-и какви шишенца са необходими?
-ами каква етази храна?
Извинявам се за невежеството,но това ме чака и мен през октомври
като се има в предвид че ще сме сами с таткото.Няма да има кой да ни помага.  smile3547 

Аз още отначало си ползвах памперси, не знам дали изобщо някой в България още ползва пелени. newsm78 Работа ще имаш достатъчно покрай децата, че да се занимаваш и с пелени ...
Но иначе имам доста бархетени пелени, които ползвам за постилане върху подложката или за под главичките на децата, когато не са в леглото. А отначало дори и в леглото, защото спяха без възглавници smile3524 smile3524
Аз започнах с 4 шишенца от 125 мл. Миехме ги веднага след употреба и 1 път на ден ги изварявах. Но ако няма да кърмиш и сте наистина само двамата с таткото  newsm12, може би ще ти трябват и още няколко. Но не те съветвам да купуваш повече от 4 от тези малките, защото после няма какво да ги правиш.
А за храната - да, както казва DIDIT - адаптирано мляко. Има най-различни марки. Аз започнах с PRE BEBA на Нестле, защото това ни препоръчаха в болницата, а сега сме на Humana.

# 9
  • Мнения: 7 640
пак много благодаря, по-малко започва да ми просветва. Значи помпата е според зависи. Много тъпо да ти дават само едното бебе на хранене Cry, този въпрос не го бях поучила.

# 10
  • Мнения: 4 458
..., не знам дали изобщо някой в България още ползва пелени

Ползват се. Една приятелка ползваше, но на прегледа на детето за луксация лекаря така и се кара, че тя едва не се разплака  Embarassed
Пелените определено не се препоръчват а и ти излиза много по-скъпо с тях. Както и да го смяташ, като време, удобство или пари, памперсите са по-изгодни

# 11
  • Мнения: 4 458
......-ами каква етази храна?.......

Това е адаптирано мляко за бебета. Не си купувай предварително!
В зависимост от състоянието на бебето се ползват различни видове.
Има за недоносени, за алергични.....
Има и вероятност избщо да не ти се налага да ползваш такова мляко. Ако децата са добре и в нормата + сучат нормално и наддатват без никакви проблеми - няма да ти се налага да ги дохранваш.
Изчакай до преди изписването и ако сте ползвли добавки в родилното помоли някой да купи точно същото т магазина. Не е хубаво - даже е нежелателно да се смесват различни марки, видове и т.н. Трябва да купиш точно същото на което децта са свикнали. Ако искаш да ползвш друг производител започни със захранване но не сменяш продукта от днес за утре. Това ще го схванеш като му дойде времето  Wink
Лека и безпроблемна бременност

Общи условия

Активация на акаунт