Блистер на зърното?

  • 4 384
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Снощи ми се появи блистер на зърното.Sad Днес гледам е пораснал-изглежда като пришка на крака, но не толкова голям, разбира се. Въпроса ми е да го пукна ли или не?

# 1
  • Мнения: 1 328
Не знам как изглежда този блистер.. но според мен НЕ!

# 2
  • Мнения: 11 003
Блистерът всъщност е запушена пора на зърното. Виж тази статия, в нея е описано как можеш да го отстраниш.

http://xedra.wordpress.com/2008/09/07/bliste/

Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 1 328
Точно това имах предвид аз..
"Тъй като тази процедура носи риск както от нараняване или възпаление, така и от повторно срастване на кожата и блокада на мястото, е добре да бъде направена от лекар и само при липса на алтернатива да прибягвате до самолечение."

Аз самата съм имала такова нещо, бебето беше достатъчно услужливо да ми го изгризе.. в резултат на това си имам дупка на едното зърно.

# 4
  • Мнения: 1 199
Аз се справих с блистера като създадох много силно налягане. В смисъл натисках с едната ръка много силно запушения канал в посока към зърното, а с другата ръка стисках самото зърно. Сама прецени как можеш да създадеш по-силно налягане отвътре навън. По едно време се отпуши, млякото текна, после пак имаше блокаж, приложих същата процедура и така доста пъти до пълно отпушване и освобождаване на гърдата. За съжаление прочетох статията на Хедра едва по-късно, но и така свърших работа.

# 5
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298

Аз самата съм имала такова нещо, бебето беше достатъчно услужливо да ми го изгризе.. в резултат на това си имам дупка на едното зърно.

Joy много готино! аз пък след няколко рецидива пих противогъбичков препарат и оттогава нямам. май и лецитина има място. но в библиотеката има доста инфо.

# 6
  • Мнения: 66
и аз имах веднъж такъв блистер съвсем мъничък едва забележим , но ми се поди запишения канал и така го усетих , пробих го със стерилна игличка , нищо особенно съвсем безкръвна опрация беше след това изцедих отпушеният канал и бях ок

Общи условия

Активация на акаунт