ПАП 3Д

  • 2 631
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте. Аз съм нова,току що се регистрирах. Отдавна присъствам във форума като гост. Много съм притеснена.Преди два дни гинеколога ме извика и каза,4е имам ПАП 3д. Лошото е,4е не зная добре немски(живея в Австрия) и следователно много неща не разбрах. Тои каза,4е сега не трябва нищо да се прави,а да се изчака до следващата цитонамазка,която тои назначи за след 4 месеца. Не ми стана ясно какво се прави,ако следващия път резултата се окаже същия. Зная,4е при резултат 4 се прави канонизация. Аз съм на 30 години и имам дете на една година. Моля,ако има жени с подобен проблем да споделят,имам нужда от пове4е яснота....и още нещо което ме притеснява- менструацията ми свърши преди 5 дни ,но продължавам да имам леко зацапване,цвета е тъмно жълт. Предварително благодаря на вси4ки,които се включат в темата

# 1
  • Мнения: 1 428
Не виждам смисъл от това да те кара да чакаш 4 месеца за нова цитонамазка.Много несериозно от негова страна.Все пак 3 Д  си е сериозен резултат,който не търпи отлагане.По принцип трябва да ти направят и биопсия за атипични клетки.Не е страшно,не боли,на мен са ми правили преди време и то за 3 А.При мен се оказа възпаление и след правилно лечение на следващата цитонамазцка вече бях 1 група.Дори лекаря се бъзикаше с мен ,че съм вече толкова стерилна,все едно че съм девствена.За раждали жени първа група се среща рядко,повечето са 2.
По-добре направи нова при друг лекар и не си губи времето в чакане и излишни притеснения..

# 2
  • Мнения: 2 070
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=340170.0
тук има много информация

# 3
  • Мнения: 2 898
Dissi, в никакъв случай не чакай 4 месеца. Смени доктора. Искай си биопсия. Не е вярно, че конизация се прави само при ПАП 4.Препоръчвам ти да влезеш в темата: " Не пропускай година без......" Там ще научиш много. Момичетата ще ти дадат доста съвети.

# 4
Здравеите отново. Днес ходих при друг гинеколог,показах му резултата и тои ме посаветва сьщото-да си направя нова цитонамазка след 4 месеца.... Незная какво да правя...Из4етох ве4е вси4ко,което видях в нета,много се обьрках от цялата тази информация.На пове4ето места наистина пише,4е при ПАП 3д се взима  нова цитонамазка  след 3 месеца...Днес ходих и при трети лекар-хомеопат,каза ,4е ще ми назна4и ле4ение,което много 4есто практикувал,и обикновено резултата след него се врьщало на ПАП2. Лекаря е много известен тук и се ползва с много добри отзиви... И все пак сьм много притеснена...едвам си намирам място...Благодаря ви за отделеното време.

# 5
  • Мнения: 1 428
И все пак аз ако бях на твое място веднага бих повторила цитонамазката,нищо не губиш.Представи си ,че резултата е сгрешен,а ти три месеца се скъсваш от притеснения и мислене .Аз не бих могла да изтърпя толкова време без да правя нищо,но в крайна сметка всеки сам решава какво да прави с тялото и психиката си.Кураж и не си мисли лоши неща,най вероятно става въпрос за възпаление,но то трябва да се лекува.А микробиологично изследване правиха ли ти,също и колоскопия?

Общи условия

Активация на акаунт