Кога бебетата започват да пият от чашка?

  • 7 741
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Здравейте!
Може би е обсъждана тази тема, но нека да я опресним.
От кога започнахте да учите детето си да пие от чаша? специална с накрайник ли взехте? кога може да пие от нормална чаша? знам, 4е при всяко дете е разли4но, но все пак някакви насоки? Какво сипвахте в чашата?
Благодаря ви
Поздрави

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Моят започна да пие от чаша добре около година и половина. Преди това имахме опити с накрайник и без.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
От шише с твърд накрайник сина ми се научи да пие вода на 7 мес.
А от обикновена чаша на 1 год. и 2 мес. като започна да ходи на ясла.

# 3
  • Мнения: 4 053
около годинката, и двете деца,
от тези, с по меките накрайници купувах,
после минахме на подобни но, със сламки   Grinning

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Вики започна да пие от чашка с накрайник след годинката, а от обикновена чаша се научи да пие на година и половина  Peace

# 5
  • Мнения: 22 342
Започна да пие от нормална чаша около годинката. Но беше топло и не ме бъркаше ако се олее. ) Сега вече е хладно и пие само със сламка.

# 6
  • Мнения: 407
Ами и ние се учим ,скоро започнах да му давам от чаша с накрайник,но понеже Иво не може да дръпне за да потече съм махнала джаджата и тече по доста и се олива.Не иска да пие и от сламка,като излезем и всички връстници пият със сламка,ама той не иска,не мога да го накарам да дръпне.

# 7
  • Мнения: 544
С накрайник така и не се научи да пие. Около година и половина започна от нормална чаша, преди това със сламка. А в чашата - сок. Той е фен на соковете.

# 8
  • Мнения: 1 479
Аз му давам чаша с накрайник с една дупка, но се дави много или духа а не сму4е...може би още не е готов (на 7 месеца е)....а и той не иска да пие вода...дали да не пробвам с някакъв сок или друго....

# 9
  • Мнения: 4 343
Около годинка и 2-3м .Просто се наложи да сменя авентската чаша с мек накрайник ,но малката не хареса новата и почна да пие направо от нормална ч.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Когато го научиш. Може да се научи преди годинка. Но първо го научи да яде с лъжичка, а по-късно и от чаша.
Лично аз не съм давала на децата чаши с накрайници. Мисля, че са измислени не толкова за удобство на децата, колкото за удобство на родителите.
 Първоначално пиеха вода от чаша по една-две глътки, колкото да е нещо различно и малко по малко се научиха.

# 11
  • Мнения: 4 433
на годинка.

# 12
  • Мнения: 2 307
От 1г2м- чаша с накрайник.
Малко по-късно - със сламака.
От обикновена чаша не знам кога се научи-може би към 2г.(не съм насилвала нещата) Peace

# 13
  • Мнения: 9 973
от 8-9месечен със сламка
мек накрайник не иска,а твърд от 1.1г.

# 14
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Купих директно чаша с твърд накрайник. Започна да пие от нея, когато го отбих - на годинка. Пробвала съм разнообразни варианти като "пълнеж" - сокове (всякакви плодови комбинации), айрян, но най-често вода. От обикновена чаша започнах да го пробвам също преди отбиването, пиеше по малко, по-скоро го приемаше като забавление, особено като се олееше  целия, често се давеше. Сега на година и 3 м. без проблем пие от обикновена чаша, но избягвам, че така ги размята тия чаши, все едно всички са с капаци  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт