Отговори
  • Мнения: 822
Мили момичета,
зная че тук ще ми помогнете, затова се обръщам към вас...

Поради много проблеми, които имах с кърменето (6 пъти мн висока Т, постоянно буци в гърдите и ненаддаващо бебе), лекарят ми ме посъветва да спра кърмата. Пих 14 дни Бромокриптина, но продължавам да имам бучки в гърдата (дясната), която ми беше и по-проблемната по време на кърменето. От 2 дни мн ме боли гърдата (но от време на време, не постоянно), усещам и пробожданията (игличките, както когато слиза кърма).
Понеже психически мн трудно преживявам спирането на кърмата ми... исках да кърмя, ама много!... си мисля, че така и така ще ме боли, поне да си кърмя детето, колкото и малко кърма да ми е останала (ако е останала някаква) и ако има вариант за това...

Ще съм ви благодарна ако ме посъветвате...

П.С. Само да добавя, че прочетох статията за релактацията във закованата тема, опитах се да сложа бебка пак на гърдата, тя искаше да суче, но поемайки зърното в уста, започна да се дави и замалко да повърне...  Cry   Дали е загубена кауза моето, или да настоявам да я "закача" пак... Да не се травмира...  Успях да я кърмя само 45 дена...

# 1
  • Мнения: 1 691
Не мога да отговоря на въпросите ти, за съжаление. Някоя от консултантите по кърмене трябва да каже дали след прием на бромокриптин е възможна релактация. Ако е физически възможно (т.е. производството на кърма може да се възстанови), вярвам, че с търпение и постоянство ще се справиш.

# 2
  • Мнения: 822
Благодаря ти, че се включи, надявам се на още отговори...  Hug

Аз питам, понеже бях чела, че може, но как точно... и с това давещо се на гърдата бебе...   Thinking

# 3
  • Мнения: 2 829
И аз не съм от най-компетентните, но също знам, че след Бромкриптин имаш добри шансове да възстановиш лактацията.
Само дето сученето на бебето е доста важно за успеха на мисията, така че според мен започни с това-търпеливо да учиш бебето отново да суче.
Опитай също така да пиеш лецитин-можа да помогне да не ти стават бучки в гърдата. Огрании също така транс мазнините в менюто си, не употребявай маргарин и т.н.
Успех!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Опита ли да смениш позата на бебето? Не си прави изводи от един път само - може да има най-различни причини за задавянето на бебето - просто пробвай друга поза и нежно окуражаване да видиш как ще се чувства детето. Сукането на празна гърда обикновено се получава, когато детето не е много гладно - гладно и сърдито дете може напълно да ти откаже да застане на гърда, която не пуска почти нищо и да започне да се дърпа всеки път. Затова опитай да предлагаш гърдата първоначално като залъгалка, в моментите, когато е не много гладно, когато е сънливо или виждаш, че би сукало просто за удоволствие.
Стимулацията на гърдите си идва отделно - за да има изобщо шанс възстановяването на кърмата, е необходимо и двете гърди да се изцеждат минимум 8 пъти за денонощие, включително веднъж през нощта и независимо от изцежданото количество (т.е. дори да има само капки, пак е нужно да се продължава с такъв ритъм). Помисли дали имаш желание да се захванеш с такава задача - като вземеш предвид и това, че вероятно ще са ти необходими поне 3-4 седмици, преди да успееш да изцедиш въобще някакво по-съществено количество (при първото изцеждане се случва да се изцедят 20-30мл, което изглежда насърчаващо - след това обаче най-често има само капки).

# 5
  • Мнения: 822
Yana, hedra, много ви благодаря и на вас!

Ами аз се опитах във няколко различни позиции да поставям Дария на гърдата, но тя все се дърпаше... Но мисля, че тогава беше и по-гладна, та ще издебна кога иска да се приспива и вместо биберон ще тикна гърдата. Струва ми се, че тя като захапе ареолата и става вакуум и тогава се дави... Както и да е, ще пробвам като е по-спокойна.
Ще се пробвам и с изцеждането. Сега като стисна има капки, но всеки ден поне по 1-2 пъти усещам онези "боцкания" (както като ми слизаше кърмата)... В понеделник съм и на лекар, та да видим и там какво ще ми кажат, за бучките поне...

Още един път благодаря!    Hug

Общи условия

Активация на акаунт