До кога се дават пюрета?

  • 2 943
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Здравейте,мами!Вече се чудя до каква възраст се дават пюрета.За солените виждам,че има на Хип за след 18 мес.,а тези на Семпер и до 3год.Всички макарони,попара или други закуски,  примерно бисквити с АМ, ги подслаждам с плодови пюрета.Досега не съм слагала никъде захар.Предполагам,че до около 2 год е правилно.Вие докога ползвате или сте използвали?Давам и сурови плодове.Задавам този въпрос,тъй като в градинката другите мами отдавна не купуват сладки пюрета и се чудя дали не греша. newsm78

# 1
  • Мнения: 1 032
Защо да грешиш? Така или иначе детето ти яде и пресни плодове, с плодовите само му разнообразяваш менюто. Щом на детенце му харесват- давай.

# 2
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
На мен каката ми ядеше пюрета до 4 годишна местни и зеленчукови, а плодовите до 5 годишна. Така че си давай на детето докато ги иска.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
Според мен по- добрия вариант за след 8 месечна възраст е плодовете да се дават сурови, а не на пюрета. Иначе за другите (солените)  пюрета - може би до около 1 годинка - след това е добре да свиква с вкуса на храните, които ядем ние и най- вече да се приучава да дъвче.

# 4
  • Мнения: 5 940
Подкрепям мнението, че от хранителна гледна точка от плодови пюрета няма особено голяма нужда след седми, осми месец. Пресните плодове са важни и достатъчни.
До около годинка давах от време на време месни и зеленчукови готови, докато синът ми сам ги отказа. Дори и на път не можем да тръгнем с купено бурканче.

# 5
  • Австрия
  • Мнения: 143
подслаждай  с пресни плодове на пазара има разнообразие
веЧе сте големи

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И сега да и предложа на моята дъщеря пак ще ги яде.Не виждам проблем.

# 7
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дааааа, добър въпрос. И аз се чудих наскоро Thinking Предполагам, ще давам докато не премине напълно на нашата храна. Ако има някакъв дефицит (през зимата, или няма подходящи плодове, например), смятам да продължа да предлагам плодови пюрета.

# 8
  • Мнения: 27 524
Няма правило и възраст. Криско още си ги яде  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 433
аз давах до 10 месеца.

# 10
  • Мнения: 22 343
Дъщеря ми започна да отказва пюрета на 11месеца. До 1г вече категорично не искаше да ги яде и преминахме на обща храна.
Плодови пюрета рядко и давах, давах и пресни плодове, особено лятото. Не виждам особен смисъл от плод на пюре, а и вие вече сте големи.

# 11
  • Мнения: 564
Щом ги харесва детето, да си ги яде, не пречат според мен  Peace Моя син така и не ги залюби месните и зеленчуковите  Rolling Eyes Тук-там полодово хапва, когато нямам пресен плод..

# 12
  • Мнения: 9 973
давам за разнообразие

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Когато записах Иво на детска кухня, приключихме с пюретата.

# 14
  • Мнения: 4 784
Радвай се, че ги хапва. Моят син никак не харесваше пюрета. Аз бих давала все още, ако той имаше желание да ги яде.

Общи условия

Активация на акаунт