Детските кошмари

  • 601
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Как се справяте с тях? 6-годишната ми дъщеря постоянно се оплаква от "лоши сънища", не се събужда от тях и явно си ги сънува докрай. Когато ми ги разказва на сутринта, на мен не ми звучат толкова лоши, но това е - на различна възраст различни неща ни плашат.
Това, което правя за момента е, да пръскам със спрей против лоши сънища. Бутилка с пулверизатор, пълна с вода и със собственоръчно изработен етикет, на който има чудовища, вещици, призраци и всякакви гадини, задраскани с червена лента. Пише и "Спрей против лоши сънища" с инструкция къде и колко да се пръска. Засега действа.
А вие какво правите?

# 1
  • Мнения: 605
И нашата дъщеря (на 5г.) има такива сънища. Тя си ги нарича кошмари (естествено го чу от мен). Когато ги сънува или се буди и идва при нас или не се буди и ми ги разказва на сутринта. За мен това, което разказва също не звучи страшно, но за нея явно си е (в момента не мога да се сетя пример).
Аз нищо не правя по въпроса, в смисъл изслушвам й разказа и казвам довечера като заспива да си мисли хубави неща и така ще сънува хубави сънища.

# 2
  • Мнения: 14 654
Моето дете много рядко сънува кошмари, така че не съм мислила никога по въпроса, но пулверизатор против кошмари ми звучи добре. Сестрата на мъжа ми има над леглото си африкански маски, които гонят кошмарите безотказно.

# 3
Моят син е на 12г. и често сънува кошмари.Аз го отдавам на това,че е много емоционален, раним и преживява и най-дребните несполуки много тежко.Тази година смени и училището и нещата сякаш се позадълбочиха.Често става през нощта плаче, бълнува,а на сутринта не помни нищо.Вече си мисля дали не трябва да го консултирам с някой специалист.Има ли някой подобни проблеми и как се справя с тях?

# 4
  • Мнения: 798
Моето момче наближава 4 г. и за пръв път скоро ми сподели за лош сън. Каза: Маме, появи ми се една лоша мисъл в гърлото  Laughing
явно там локализира мисленето или му е било много тежко.
Аз знам, че е съвсем нормално децата да сънуват кошмари и аз като малка не малко съм имала. Затова - детето винаги е добре дошло при нас в леглото. Винаги го питам да ми разказва, та да видим какво може да напривим например с лошия вълк. И винаги преди да заспи го съветвам да си мисли за нещо много, много хубаво  Peace

# 5
  • Мнения: 530
Мяота дъщеря като сънува "лош сън "ме вика да легна при нея и да я гушкам докато заспи.Ама това със спрея е супер.

# 6
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
При моята дъщеря минава с пръскане на светена вода и отпиване по глътчица Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 387
Мяота дъщеря като сънува "лош сън "ме вика да легна при нея и да я гушкам докато заспи.Ама това със спрея е супер.
И моята така прави, а освен това имаме "Капан за сънища" (измислен лично от Стивън Кинг Mr. Green и подобрен в детски вариан от мен) - оплетени спирали със закачени на тях хартиени птички - влезе ли лош сън, омотава се и няма излизане, т.е. няма как да влезе в главичката на Дария.

# 8
  • Мнения: 155
А пък Еми, която е на четири и половина, беше започнала да сънува духове, след като гледа филмчето за Каспър. И вечерно време не искаше да заспи за да не го сънува пак.
Проблема го решихме с "вълшебен печат" на едно листче, което слагахме две нощи под възглавницата, а всъщност беше най-обикновен детски печат с цвете.

Общи условия

Активация на акаунт