Запек

  • 687
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте.Имам огромен проблем с дъщеря ми.Запече страшно  много и вече незнам какво да я правя.
В началото беше на кърма,като спря кърмата започнах да и давам HIPP HA1,но много повръщаше от него
и взех аптамил по препоръка на педито.Спря да повръща,но се запече ужасно.Пробвах с термометър,с вода
от овесени ядки и всичко каквото се сетих но не помогна.Купих и започнах да и давам Лактулоза (Дуфалака също не помогна)
но вече и сиропа не помага.В началото нямаше никакви проблеми с изхождането,но щом смених на аптамил се започна.
Педито ми каза че има специална храна за запек и повръщане и пак смених на Аптамил комфорт.Но и това не помогна.
Много се мъчи милата и вече незнам какво да направя за да и помогна.Ако някой е имал подобен проблем моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 216
може да е от самите протеини в млякото, тук има млека с полу хидрогенирани протеини че да се усвояват по-лесно от бебчетата, попитай доктора за такава марка ( carnation Good Старт) преди време вярваха че е от съдържанието на желязо във млякото, но има доста изследвания сочещи, че това не е от значение. Ако има соево мляко опитай това, може да е алергична.

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 23:19 от Lil_Vixen

# 2
  • Мнения: 1 367
Срещу запек и повръщане аз знам "Фризовом".Давах го на детето ми в продължение на една година.Регулира перисталтиката.Но трябва да се посъветваш с лекаря на малката,преди да й сменяш АМ.Дано бързо да се оправи!

# 3
  • Мнения: 257
И ние имахме същият проблем но при нас Лактулоза действаше много добре Hug

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Според мен трябва да смениш млякото. И моето бебе имаше проблем доскоро. Купих Лактолоза, но тъй като повръщаше в същото време му взех Aptamil AR, а беше на конфорт. Почнах да смесвам двете млека 50/50 и даже не се наложи да давам от сиропа. Всичко си дойде в норма. При нас явно е било от млякото, макар, че са една марка. От прочетеното в подобни теми сигурно вече си разбрала, че всяко мляко действа различно на всяко бебе. Така, че задължително питай и лекаря преди да предприемаш нещо. Всъщност защо не направят някакво изследване, може и да открият от коя съставка на млякото се получава. Иначе си е чисто гадаене. И става по метода "проби и грешки".

# 5
  • София
  • Мнения: 3 752
Вземи Аптамил Комфорт и го бъркай с обикновения.Напр.3 лъж.Комфорт с 2 лъж. обикн.Аптамил.Ние така се оправихме.

# 6
  • Мнения: 1 554
аз давах дуфалак по препоръка на педито,за 2 дена се оправиха нещата Peace

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Фризовома дейстава срещу запек,а и има един чай Блевит също много помага.

# 8
  • Мнения: 4 400
обърни се към педиатира.Той носи отговорността.Има специални млека за такива случаи ,но той  трябва да реши.

# 9
  • Мнения: 1 473
Какво разбираш под запек?
Ако едно бебе 3 дни не се е изхождало, чак тогава може да се говори за запек и да се предприемат мерки за изхождане, като термометър, свещички, чай и други, по препоръка на педиатъра.
Смяната на АМ също не е решение, защото АМ трябва да се сменя бавно и постепенно.
Моят син е от раждането на АМ розов Хип и никога не се е изхождал повече от 1 до 2 пъти на денонощие. В сравнение с други бебета, които се изхождат по 5- 6 пъти, това изглежда малко, но всеки организъм е различен.
Освен педиатъра има и други специалисти, които евентуално могат да прегледат детето и да видят дали няма друг проблем.
Обърни се към лекар.

# 10
  • Мнения: 681
Вземи Фризовом,прави леки масажчета на коремчето,но се консултирай и с педито да ви препоръча чайче или нещо друго  Peace

Общи условия

Активация на акаунт