Обрязване-за или против

  • 18 364
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21

Има ли майки, на които момченцата са обрязани и по какви съображения?

# 1
  • Мнения: 61
 Твъро за еврейско обрязване, твърдо против ислямско! Казах и отрязах.  Sunglasses  Звуча като зилотче. Но иначе обрязването е хубаво нещо, стига да са правилни причините по които го правиш. Аз чакам момче и ние ще го обрежем. От хигиенна гледна точка е много полезно и все пак си е религиозна традиция и според мен поне не трябва да се прави по други причини.

# 2
  • Мнения: 3 034
ако не е част от семейните ви вярвания и традиции, против  Peace

# 3
  • Мнения: 707
Със сигурност има такива майки и най-вероятно причините са религиозни.
Аз ако имах момче нямаше да го подложа на подобна операция от хигиенна гледна точка.

# 4
  • Мнения: 1 554
не съм против,но на моето дете не бих Peace все пак друго си е с кожа Mr. Green

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Ако,имам момче ще го обрежем-хигиенна гледна точка и интервенцията ще е направена от хирург в болница Peace

# 6
  • Мнения: 498
Не съм против обрязването,но никога не бих обрязала сина си

# 7
  • Мнения: 223
Нямам нищо против обрязването.

# 8
  • Мнения: 3 306
 против

все пак друго си е с кожа Mr. Green
 

# 9
  • Мнения: 750
Ако имах момче не бих го обрязала, за нищо на света  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 12 547
Не съм против обрязването,но никога не бих обрязала сина си
Peace

# 11
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
По принцип съм, защото било по-хигиенично, но в нашето общество обрязването се свързва с религиозната принадлежност, затова не бих обрязала сина си Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 386
Твъро за еврейско обрязване, твърдо против ислямско! Казах и отрязах.  Sunglasses  Звуча като зилотче. Но иначе обрязването е хубаво нещо, стига да са правилни причините по които го правиш. Аз чакам момче и ние ще го обрежем. От хигиенна гледна точка е много полезно и все пак си е религиозна традиция и според мен поне не трябва да се прави по други причини.


А каква е разликата между еврейското и ислямското?  newsm78

# 13
  • Мнения: 4 335
Не съм против обрязването,но никога не бих обрязала сина си
Peace

# 14
  • USA
  • Мнения: 559
Стоях пред същата дилема, защото в страната, където живея повечето момчета ги обрязват. Било е доста разпространено преди години. Предполагам под влияние на многото лекари евреи. Сега съветват родителите да си преценят и да се водят по собственото си усещане по въпроса. Аз избрах да не го обрязвам. Ако реши като порасне може да го направи.

По-хигиенно е ако живееш в пустинята без достъп до течаща вода. В 21 век въобще не е наложително.

Общи условия

Активация на акаунт