моят план за отбиване

  • 1 549
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 873
здравейте!
моята "бебка" вече е почти на 1г. и 5м. и е от педагогически захранените пристрастени кърмачета,които спинкат с родителите си Heart Eyes.кърмя я сутрин,на обедза заспиване и събуждане,вечер за приспивателно и нощем 2-3 пъти за успокоение....леле,ами те станаха 6-7 пъти за денонощие Mr. Green
от вчера,обаче,ми щукна дневноо спинкане да е безцицово,както и събуждането.не знам какво точно ме подтикна към това-беше сукала 2-3 пъти,уж че ще спи и хууубавичко ме беше понахапала.казах си СТИГА и я гушнах,без да и давам да суче.15-тина минути сърцераздирателен рев и заспа.след 2 часа се събуди и пак поиска да суче.пак я гушнах и започнах да я разнасям из стаята.оправи се бързо Praynig
днес не сме се кърмили от сутринта.на обед си заспа с песничка и гушкане и нито сълза не пророни Simple Smile толкова е лесно,но да бързам ли да се радвам newsm78
мисля да я карам така един месец и после да процедирам по същия начин с вечерното заспиване.след това ще махнем и кърменето преди закуска.нощните ще ги елиминирам накрая,когато,надявам се,ще е изкарала зъбчетата и ще на около 2 годинки.
това е моят план!дайте ми кураж,защото наистина този път съм го решила Peace

# 1
  • Мнения: 789
Добре звучи!
Само може би на около 2 няма да е изкарала всички зъбчета - Ива е на 2 и 5 месеца и има още 2.
Ние сутрешното кърмене го махнахме най-лесно - по-трудно беше вечерното за приспиване. Но ти най-добре си усещаш детето. Успех!

# 2
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Аз мисля,че детето само решава.Ние отказахме вечерното кърмене за приспиване без никаква помощ от моя страна.Просто той така реши.
Деси,защо не посетиш темата на дългокърмещите мами. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Ако искаш да отбиваш прави го плавно. Най-лесно се маха дневно кърмене - заиграваш детето и то забравя за гърдата. Но за нощното се приготви за сериозна борба. Намери си помощник - таткото или някоя баба. Нека те приспиват кърмачето. Ще бъде рев и то доста артистичен - гледай да не си наблизо, защото така аз провалих няколко дневни опити за отбиване.
Все пак на 18м успях да премахна нощното кърмене. Синчето не се даде без бой - 3 дни се дра, но всеки ден все по-малко и по-малко и след това започна да спи непробудно по цяла нощ. След това премахнах сутрешното кърмене, а накрая и вечерното за приспиване.
Най-големия ми стимул за дълго кърмене бяха зъбките, които всеки път излизаха доста болезнено. След 25м кърмене все още му оставаха 4 кътника да излязат. 6 месеца по-късно 3 от кътниците са пробили, а от 4-я ни вест, ни кост.
Явно следващото ще го кърмя поне до 3години.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 9 481
Уффф докато не му изникнаха зъбите не си и помислях за отбиване ooooh!
Аз първо махнах нощните, че не бях спала бая време като хората...2 години и нещо Crazy
Сумарно кърмих 2г8мес и половина Mr. Green
И сега продължава да иска да суче, ама нема Stop
Трябва да се "издебне" момента кога детето е склонно към отбиване-иначе се пристрастяват като нашия бозайник, и да, плавния вариант и аз го намирам за най-добър Peace  особено във възраст в която вече всичко вдяват Laughing

# 5
  • Мнения: 873
здравейте и благодаря за насърчителните отговори  bouquet
вече имаме почти 16 зъба и затова си мисля,че докато напълно се отбием,ще ги е изкарала всичките Praynig
вече 4 дни не се кърмим денем,не ме и търси,ама от 2 дни не спи за обед и се чудя дали не е понеже не я кърмя newsm78абе сякаш не му се приспива на това дете,махнах му приспивателното и стана караконджул ooooh!
дали ще се върне дневния сън Thinking

# 6
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ето, аз ти давам кураж, че всичко може да мине мн. по-гладко отколкото си го представяла и че може да се справиш дори, и без чужда помощ.
Аз също махнах първо дневните сукания преди заспиване. Зора бяха първите два дни - много мислих какво да направя, за да не се съдере от рев от мъка по гърдата, решението беше колата - возихме го тези 2 дена, когато станеше време за сън, при което той заспиваше сравнително бързо.
След това, станеше ли време за сън, просто лягах до него, гушвах го и заспиваше, без дори да търси гърда (което направо ме учудваше). Не че не си поплакваше, но в никакъв случай не беше онзи сърцераздерателен рев, който си го знаех, ако случайно не дам гърда. Свикна толкова бързо, че ми се струваше прекалено хубаво, за да е истина.
За нощното махане, бабата беше дошла на помощ, но в крайна сметка и сама се оправих. Просто вътрешно усещах, че така ще бъде най-добре. Първо спрях да му давам нощно време като се събуди и най-накрая оставих вечерното кърмене. Него най-трудно си го "даде", но не мога да кажа, че е имало големи циркове.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
dessy encheva, добре е детето да си има режим. Като не спи на обед вечер не е ли кисел? Не му ли се приспива рано? Независимо, че не му се спи в началото лягай с него и с песнички и приказки му помогни да се отпусне и да заспи. Ако сега свикне да будува ще си имаш проблем като тръгне на ясла или градина - там се спи на обяд задължително.
Успех!

# 8
  • Мнения: 873
ами като не спи,много си е добре да ви кажа-играе си,хапва плодове,весела е,а вечер към 9ч. заспива.
днес се разстрои за една глупост на обед и много плака.легнах до нея,а тя реве,та се къса и не дава да я доближавам.сърдита ми беше Sadзнаех,че дам ли гърдата,ще се реши проблемът,но не се предадох,явно наистина съм решила да спирам дневните кърмения.веднъж на ден се налага да се поизцеждам малко и и давам кърмата с чашка.
както и да е-днес спа наобед,дано утре заспи без излишни нерви Praynig Praynig

# 9
  • Мнения: 873
днес си отворих темата да видя от колко време се приспиваме без кърмене през деня-седмица вече мина....
а такъв рев му дръпна днес преди да заспи.явно се осъзна,че това положение няма да е временно,а вече никога няма да има заспиване на гърда наобед newsm78
не съм изненадана,че са писали малко мами-това за пореден път доказва,че темите за отбиване не са за кърмачческия форум,но модераторите упорито ги местят Thinking
не искам да ги обиждам,но много ми се иска някой да ми каже:спокойно,нищо че един ден е добре,на другия реве,не е кой знае каква работа,няма да си увредиш детето.......
засега единствено получавам перманентна подкрепа от съпругът ми,но той не е кърмил и отбивал,нали Whistling

# 10
  • София
  • Мнения: 1 252
Деси  Hug и ревът ще отмине с времето. Това е просто едно от нещата, които трябва да се израстнат. Кураж, мила. Ще има рев, ще има тръшкане, скоро ще започне да приказва и да те моли "още малко гая". Много е трудно в началото, но пък дава бързо резултати. Синът ми започна да заспива сам и след като го сложа в кошарата бърза да ме изгони от стаята (а съвсем доскоро не се отлепваше от мен).
Няма да навредиш на детето спокойно  Hug Обясни и, че вече е голяма и че мляко ще има само като мръкне (докато и спреш и вечерното кърмене).
Успех  Hug

# 11
  • Мнения: 5 592
Деси,не се притеснявай,не всяко отбиване протича по точен план.Ти най-добре усещаш детенцето си и правилно преценяваш,че действията ти не бива да са "на всяка цена".
Слушай сърцето си,всичко ще е наред.
На мен ми се наложи да отбия на 1г3м. и ми беше много притеснено,но всичко мина добре.При нас отпадна първо нощното кърмене.Ако се събуди му давам вода (изградих му лош навик ,да видим как ще го отуча). Мъжът ми помогна за вечерното и най-трудно ми беше обедното приспиване без кърмене.Изморявах го доста предиобед,да каталяса и да заспи по-лесно.Та така стана при нас.
Каквото и както си решила,сигурна съм,че е най-доброто за детето ти.Успех  Hug

# 12
  • Мнения: 3 929
Добре звучи, стига да стане. Аз също действах на принципа на постепенното отбиване. Първо редуцирах кърменията през деня до две. После премахнах заспиването с кърмене на обед, когато беше на 1,6 год. Остана само среднощното кърмене, но то не беше едно, а няколко пъти. Всъщност, знаех, че ще съм го отбила, когато спре да суче нощем. При мен се наложи да взема по-радикални мерки, защото Тони беше на 2,7 год. и много пристрастен. Намазах гърдите с Даум екзол, предупредих го, че горчат и така се отбихме. Смея да твърдя, че най-лесно и бързо го отбих най-накрая.
Съветвам те да следиш поведението и настроението на детето ти, за да можеш да преценяваш моментите, когато да преминеш към следващ етап на отбиване. Не е задължително отбиването да става по твоя план, възможни са доста отклонения, но това не бива да ти отчайва.

# 13
  • Мнения: 8 242
Ти хубаво си правиш планове, ама колкото по-големи стават, толкова по-захитряват и хич няма да ти минават номерата  Mr. Green
А за зъбите - тони има още 4 кътника да вади и не виждам да е скоро..
Аз по никакъв начин все още не съм успяла да му откажа кърмене, независимо по кое време на денонощието е ..
Започва да се тръшка, да ме бие, да се блъска по пода и стените и ставааааа... мазало.. После следват едни сополи, задавяне, повръщане и... изобщо не ми се занимава да се опитвам да му отказвам  ooooh!

# 14
  • Мнения: 139
Ти хубаво си правиш планове, ама колкото по-големи стават, толкова по-захитряват и хич няма да ти минават номерата  Mr. Green
А за зъбите - тони има още 4 кътника да вади и не виждам да е скоро..
Аз по никакъв начин все още не съм успяла да му откажа кърмене, независимо по кое време на денонощието е ..
Започва да се тръшка, да ме бие, да се блъска по пода и стените и ставааааа... мазало.. После следват едни сополи, задавяне, повръщане и... изобщо не ми се занимава да се опитвам да му отказвам  ooooh!

Олеле, стига бе, как ще го отбиеш, не те ли е страх?
Това ако знам 4е и при нас ще се слу4и, бих я отбила на 4аса.

Ама на пусто и мен ме е жал и все си търся  при4ини  да продължа.
И не е трудно да ги намеря.
Днес зъб4е, утре пак си фрасне хубавата главица в някой ръб.....
А вдруги ден ще остана съвсем сама с нея, за месец първона4ално и
едва ли ако по4на сега пак да се мъ4а с отбиването,
ще се по4увствам по-добре.
Защото и майките имат 4увства все пак, а кърменето успокоява.
И това е само едната страна на нещата.......

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт