Педиатричен контейнер за урина

  • 2 087
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте д-р Слънчева,

Момиченцето ми е на почти шест месеца и следва изследване на урина. От аптеката ми дадоха стерилно пликче със залепващ отвор за тази цел. Взех две за тренинг като предположих, че при момиченцата поставянето не е тъй лесно.
След първия неуспешен опит за събиране на макар и минимално количество урина, се обръщам към вас с въпроса как точно да го поставя. Въпросът ми сигурно ви се струва смешен, но моля, опитайте се да ми обясните  Flutter.
Това, което направих е: след старателен тоалет отлепих лепенката на контейнера, прикрепих я около лабиите горе-долу по средата и дължината на пликчето бе в посока към дупето. Сложих памперс и след повече от два часа имаше резултат - мокър памперс и почти нищо в пликчето. Т.е. нямаше как да събера и капка, за да прехвърля в нормален контейнер за урина.
Сигурно има някой пиниз, който пропускам.

# 1
  • Мнения: 5 760
Да опитам да опиша! newsm78
Почистете гениталиите от кремчето или олиото с тампон леко напоен със спирт(за да залепи пликчето по-сигурно)
Отворът има по-тясна част и тя се залепя малко преди анусчето, а по- широката е напред към пубисната кост.
Не е необходимо да стягате памперса, а леко да го залепите, за да не прегънете пликцето.
Ако пак не успеете можете да сложите гопо-голямо количество памук пи след това памперса. напоения с урината памук може да се изцеди в шишенце. За изследването е необходимо около 1-2 мл. урина.

Общи условия

Активация на акаунт