Спешно за нанасяне на собственик и изнасяне на наемател

  • 3 227
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 339
Здравейте имам нужда спешно от информация. Какви са ми правата и задълженията към наемател?  Спешно трябва да се нанеса в жилището имам наематели, с които договорът е изтекъл и непреподписан. Не съм се занимавала с това до сега и нито знам какви са нормалните срокове за изнасяне нито нищо. Ще съм благодарна за съвет.

# 1
  • Мнения: 4 651
В някои договори има клауза, че автоматично се подновява за същия срок след изтичането на предния, ако някоя от страните няма възражения. В договора има и клауза колко време е предизвестието при прекратяване.
Ако нямате валиден договор, какви права, какви задължения? Май каквото се договорите....

# 2
  • София
  • Мнения: 1 339
В клаузата един месец предизвестие, но договорът не е подновен,тъй като се очакваше нещо подобно и хората са осведомени все пак, че ще се наложи да се ползва .Въпросът ми беше към вече миналите по този път като наемател колко е нормалното време за да се справи човек не искам да ги притискам все пак са хора идат празници. В доста неподходящ момент се случва,но нямам избор

# 3
  • Мнения: 46 434
Ако не е прекратен, договорът става безсрочен с едномесечено предизвестие Peace

ЗЗД:

"Ако след изтичане на наемния срок използуването на вещта продължи със знанието и без противопоставяне на наемодателя, договорът се счита продължен за неопределен срок."

"Ако договорът за наем е без определен срок, всяка от страните може да се откаже от него, като предизвести другата един месец по-рано."

# 4
  • Мнения: 25 447
Едно време според закона човек нямаше право да гони наематели през зимния сезон, т.е. от октомври до март. Не знам дали сега важи още, провери.

# 5
  • Мнения: 46 434
Едно време според закона човек нямаше право да гони наематели през зимния сезон, т.е. от октомври до март. Не знам дали сега важи още, провери.

Това май само за общинските жилища го е имало, не знам  newsm78 но сега го няма със сигурност.

# 6
  • Мнения: 25 447
За всички важеше, особено ако става въпрос за семейство с деца - забрави да ги изгониш посред зима.

# 7
  • Мнения: 46 434
Възможно е, но може и да е от градските легенди, не съм сигурна. Тук темата е обсъдена от юристи, те не са чували за такова нещо, ако го е имало, все щяха да знаят newsm78

# 8
  • Мнения: 25 447
Да, сигурно е отпаднало, така изглежда.  Peace
Но, като видях правописа на "юристите", дано не ми се налага да разчитам на помощта им...   Stop

# 9
  • София
  • Мнения: 1 339
Благодаря на всички.Консултирах се с адвокат.Дано да не е бил като тези дето Как Сийка казва, но ми помогна Hug

# 10
  • Мнения: 25 447
Кажи с две думи какво ти каза, че може и някой друг да попадне в същата питанка.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 339
месец предупреждение в писмен вид с подписи от двете страни. По новият закон  ако ппрекали с търпението след месецът собственикът имал право да влезе във владение дори като разбие вратата смени си патроните и готово. Дано до там не се стига де, но цитирах точно казаното ми

# 12
  • Мнения: 25 447
Благодаря!
Аз съм виждала как се гонят наематели със съдия-изпълнител, ама там ситуацията беше по-особена - не бяха плащали нито наем, нито сметки дълго време, та затова.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 339
Адвокатката ми обясни,че с новият закон точно тези процедури са облекчени да се стига до власти и т.н. а собственикът си влиза и никой нищо не може да каже при некоректност от негова страна. Можело да се направи веднага след  като не е платил първият наем или първа неплатена сметка

# 14
  • Мнения: 46 434
... собственикът имал право да влезе във владение дори като разбие вратата смени си патроните и готово ...

В този случай трябва да си вземеш свидетели, да направите опис на вещите, намерени вътре и да ги пазиш, свидетелите слагат подписи под описа.

Общи условия

Активация на акаунт