Тромбоцити

  • 1 287
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,племенника ми има проблем , дайте ми съвет къде да отидем и как се лекува "тромбоцитопията". Тромбоцитети му са 39 днес (краката му са сини много , а на преглед и на изследвания е в сряда, има ли опастност да намалят още до тогава ? И кой е най добрият лекар ? Благодаря Ви предварително !!!

# 1
  • Мнения: 89
 newsm10

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 09:54 от armaleta

# 2
  • Мнения: 89
без да искам написах тук вместо в  друга тема.Извинявам се,но не знам как да го изтрия  Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 428
А левкоцитите,хемоглобина и СУЕ колко са?

# 4
Ако въпроса е към мен всичко е в норма.Резултатите от онкологиата излезнаха , далака е причината.Имам въпрос ,ако някой знае нека ми отговори от сега  нататък какво лечението ?

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051

Тромбоцитопения  Peace

При такива ниски стойности предполагам, че ще му прелеят тромбоцитна маса  Thinking  Съществува сериозна опасност от вътрешни кръвоизливи, да му потича внезапно кръв от носа и т.н. при такива ниски стойности на тромбоцитите.
Казваш, че причината е в далака. Доколкото знам, това се нарича автоимунна тромбоцитопения и при деца не е сериозен проблем, като зависи доколко са намаляли тромбоцитите.
Прилагат се и кортикостероиди.

# 6
  • Мнения: 2
Здравей, Дани!
Как установиха, че проблемът е далакът? При кой лекар водите детето? Прието ли е вече в болница? Ако все още имаш нужда от помощ, информация и каквото и да било по въпроса за тромбоцитопнията, имай предвид, че съм на разположение!
Стискам палци всичко да се оправи бързо!

Общи условия

Активация на акаунт