Бяла подова настилка - търся мнения и съвети

  • 5 570
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 265
Търся мнения за бяла подова настилка. Ако някой има - каква и дали е практична? И съвет -  дали ще е подходяща в мой случай?

Ще обитаваме малък мезонет. Първо ниво е без врати – малко предверие, кухня, хол и дъбова стълба към второто ниво. На втори етаж (подпокривно пространство) – две спалнички и малко коридорче.

На първото ниво настилка в кухня и хол – старо дюшеме, боядисано незнайно защо с кафява боя, в предверие имаше плочки, терасата е вече част от кухнята и там е цимент.

На второто ниво – подът и площадка са изравнени с нещо дървено и пресовано (извинявам се, забравих как се казва).

Мислех за първи вариант – бял ламинат навсякъде и бели перила на стълбата.

Втори вариант – ламинат, доближен по цвят към стълбата. Само в спалните - бял ламинат .

Трети вариант – дюшемето да се изцъкли и да се боядиса в бяло. Тогава не знам, какво може да се сложи върху цимента на бивша тераса и в предверие. На втори етаж – бял ламинат.

Ще се радвам да прочета мнения и съвети  Hug.

# 1
  • Мнения: 1 844
бялата подова настилка определено си иска голяма подръжка.да не говорим ако се надраска..
в най-добрия случай чистене всеки ден,та и повече от веднъж,особено ако имате деца или пък домашен любимец..
колкото до това дали бялата подова настилка седи добре..всеки си има вкус.лично на мен ми идва малко болнично,но това е мое мнение..
успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 980
Ако питаш за снежно бяло, на мен също ми се струва твърде стерилно. А за ламинат в светъл цвят - трябва да се примириш, че чистиш повечко. Вкъщи сме с доста светъл ламинат и един косъм да падне и си личи. Имаме куче, като се храни, покапва и се вижда. 

# 3
  • Мнения: 174
И аз много харесвам светли подове, но според мен няма да намериш точно бял ламинат. Ако случайно намериш, ти предлагам да не си купуваш ако е с релеф, защото почистването е много трудно. Ако почистваш с гъба за под, остават следи, които можеш да махнеш с полиране.
В случая полиран гранитогрес е много красив, но студен..и малко хлъзгав ако има вода (например пред баня) но и той си иска чистене, за да е красив. Така е с бялото. Аз бих си сложила в хола и кухнята полиран бял гранитогрес ако държах на бяло. newsm78
За цикленето нямам представа дали ще стане хубаво.

# 4
  • Мнения: 20
Моят горещ съвет е да изциглите дюшемето, ако е хубаво, ще падне боята и с две-три ръце лак ще светне. Вкъщи сме с дюшеме и състава невероятен уют, а и се чисти по-лесно от ламината.
В коридора и кухнята - много светъл гланциран гранитогрес /аз имам бял теракот, но не е подходящо, защото и една чаша да падне и се разваля покритието/.
За втория етаж вече може да вземеш ламинат, дано намериш бял.

# 5
  • Мнения: 174
Съгласна съм  Peace
Дюшемето ако се боядиса с лак ще стане супер и аз така си го представих. Но да го боядисвам с бяла боя .. някак си немога да си го представя  newsm78

# 6
  • Мнения: 696
според мен ще стане супер със светъл ламинат и в нас мисля да сложа такъв,или светло сив почти бял който видях

# 7
  • Мнения: 122
Много ми е трудно да си го представя без да го видя,но и аз бих те посъветвала да изциклиш дюшамето.Много е красиво и уютно стига да не е проядено от дървояди (пу-пу -пу).Остава само часта на балкона,който е усвоен към кухнята.Там вече ти си прецени дали ще намерите подходящо дюшаме да довършите в подходящ тон.Втория вариант е да сложиш там (бившата тераса) плочки или друго ако точно тази част ще е обособен кът - трапезария или друго.Третия вариант е да махнете дюшамето в цялата кухня и да сложите подова настилка по ваш вкус.В последния вариант мога да предложа гранит (но не гранитогрес!!!).Естествено че е студен,но не се хлъзга,лесен е за поддръжка,не се износва и т.н.Гранита има много интересни "бели" нюанси и по жълтакави и с розова нишка и т.н.,но определено има избор.За спалнит действай по вкус,но другите момичета са прави,колкото по-светъл е пода,толкова по-трудно се поддържа.В нашата спалня сложихме доста светъл паркет и два косъма да паднат от главата ми се виждат.
  Успех в избора. newsm10

# 8
кафяво дюшеме циклихме скоро в къщата на свеки -стана  много добре  с лак близък до натуралния му цвят , с бяло и на мен ми е малко X как ще изглежда.

# 9
  • София
  • Мнения: 958
Бяло би изисквало или сериозно пазене или сериозно ежедневно почистване. В нашият хол е нещо подобно и не си личи нищо. В другите стаи е по-светло и наистина всеки косъм се набива на очи..... Simple Smile

При смяна това е цветът, който бих сложила навсякъде:


http://www.doma.bg/files/pictures/1/638.jpg

# 10
  • Мнения: 8 999
http://www.ftparket.com/?pid=6
http://www.parquethouse.bg/produkti/laminat/swiss-noblesse/d2306_wg-hornbeam.jpg
http://www.parquethouse.bg/produkti/laminat/swiss-noblesse/d2307 … oathouse_pine.jpg
http://www.parquethouse.bg/produkti/laminat/swiss-solid/d2307_pr … oathouse_pine.jpg

Това са някои от любимите ми десени светъл ламинат. Щом използват подобна настилка за обществени заведения като ресторанти и магазини, то не виждам защо да не става и за жилище. Изглежда страхотно, дава простор. Не мисля, че е по-лош вариант от тъмния паркет. Вярно е, че всеки косъм си личи, но затова пък не си личи прахта.
Друг вариант е да изциклите дюшамето и да го намажете отгоре с продуктите на Осмо - това са масла за дърво, които могат да бъдат и оцветени. Ще си вземете бяло масло, което ще придаде светъл оттенък на дървото, но и ще запази шарката на дървесната структура. На всичкото отгоре, ако се издраска, може да се мацне с маслото само на съответното място, не е нужно да циклите и лакирате за всяка повреда. Където нямата настилка, ще си сложите ново дюшаме.
Успех. Аз залагам на бялото.

# 11
  • Мнения: 5 265
Супер сте, момичета  Hug! Толкова идеи   bouquet!

baibibi , дори не съм чувала за подобно масло   bouquet. Явно първо ще опитаме с циклене  Grinning.

# 12
  • Мнения: 2 211
ЗА, изциклянето на дюшемето. Има някакъв препарат , който извлича танина от дървесината и по този начин я избелва /избелен дъб/. Аз смятам да пробвам. Даже мисля, че до края на седмицата мога да дам отчет за резултата от избелването.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Светлите тонове много ми харесват. Подкрепям идеята ти.

# 14
  • Мнения: 1 174
Аз също съм за белия ламинат.Горещо ти го препоръчвам за втория етаж,където ще бъдат спалните.Такава идея ми се върти в главата и за моят дом.Обожавам белия цвят,изобщо не ми е стерилен.Придава невероятен простор.Разбира се от бяло до бяло има разлика.Не мисля,че подобен ламинат изисква толкова голяма поддръжка.Що се отнася за дюшемето на първия етаж,аз бих го изциклила,ако е възможно.Бих го лакирала със светъл лак,това за избеления дъб много ми хареса.Относно участъците без настилка не бих могла да дам съвет,може би ако покажеш снимка.

Общи условия

Активация на акаунт