предстои ми лапароскопия , СПКЯ

  • 2 456
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте отонво моимчета,
колкото и да не ми се ще от близо година станах чест гост на този форум. На някои от вас писах на лични, но понеже ми се ще да получа повече инхформация по въпроса откривам тема във форума, ще бъда много благодарна на всички, които ми отговорят. Преди около седмица бях насочена от бургас за лапаро в Майчин дом- София, при доктор Филипов. Миналия вторник бях при него на преглед, диагнозата се потвърди. Силно изразена поликистоза, съмнение за срастване на тръбите и слепен ляв яйчник за матката. Насрочено лапаро при Филипов между 10 и 18 декември.Честно казано за СПКЯ във форума има доста информация, но повече ме притеснява това с яйчника, защото нищо не ми говори.Момичета какво означава това слепен яйчник? Има ли вероятност при лапарото да ми отстранят този яйчник, много ме е страх. Освен това при мен поликистозата е силно изразена, имам окосмяване на нетипичните за жената зони- в бакенбардната област, на горната устна, по ръцете и къде ли още не . Освен това до преди около година имах и проблем с акнето.Въпроса ми към вас е възможно ли е с толкова ясно изразена поликистоза, подобно слепване на яйчника и вероятен проблем с тръбите да се забременее след лапаро? И какво се прави по време на лапаро при подобно слепване ?Има ли забременели момичета с подобни проблеми?Ще бъда много благодарна на всички момичета , които имат подобни проблеми и са претърпели лапаро, ако ми отговорят.Благодаря ви предварително момичета.

# 1
  • Мнения: 763
Пускала ли си някакви хормонални изследвания досега? Как са установили срастването на тръбите? Мисля, че това няма как да стане само от ехографски преглед. За слепения яйчник не мога да ти помогна с информация, но ми се ще да ти кажа да не избързваш с лапарото. Разбира се, че все ще се намери момиче, което да е забременяло след подобен на твоя случай. По-важното обаче е, че има и момичета с изчерпване на яйчниковия резерв след лапароскопия. Да, тя ще ти даде дай-точна диагноза, ще ти направят фенестрация на яйчниците, но най-вероятно след два-три месеца, кистите отново ще се появят. Не предприемай тази операция, преди да си потърсила поне още едно лекарско мнение, и преди да си направила всички необходими изследвания.

# 2
  • Мнения: 86
Да,
Dodichka
имам всички хормони, всичко е о.к., само дето LH е по-високо от  FSH, което не трябва да е така.Нямам овулация и ще ми правят фенестрация на яйчниците. Колкото до лекарското мнение диагнозата ми я поставиха в Бургас, а доктор Филипов в Майчин дом я потвърди. Според него ако искаме да имаме дете без лапаро няма да стане.За съжаление.

# 3
  • Мнения: 763
Миличка, не искам да ме разбираш погрешно, но тук в този подфорум познаваме един лекар, който правеше лапароскопии наред, независимо дали има или няма нужда от тази операция. Просто процедурата беше достатъчно скъпа, за да я изпусне. Не отричам лапарото, но имай в предвид, че това съсвем не е безобидна процедура. Все пак решението си е твое, и каквото и да е, аз ти пожелавам успех и скорошни добри новини  Peace

# 4
  • Мнения: 1 715
Да,и аз имам правена лапароскопия при въпросния доктор,преди около 2 години,без резултат,дано поне не ми е навредила!
Аз те съветвам да не правиш,ако наистина не е много наложаща.Допитай се и с друг лекар!
Лекаря който ми прави лапарото ми гарантираше,4е до 6 месеца ще забременея,е не съм,сега януари ще правя 2 опит Инвитро!Не само,4е не ми помогна,а сега въобще ,даже и с лекарства нямам овулация!
Твърдо съм против фенестрацията,резекцията и тем подобни!
Успех! Hug

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Мила,чуй още едно лекарско мнение.Аз съм с намален яйчников резерв заради ненужна фенестрация на яйчниците и изобщо ненужна в моя случай лапароскопия.Късмет,каквото и да решиш Peace

# 6
наистина потърси и друго мнение. ако се подтвърди необходимостта от лапаро, не се притеснявай, а го направи, защото при мен след две години лутане, при лапарото се откри проблема. сега след година и половина още няма резултат, но се надявам скоро да стане. успех ти желая и дано всичко се нареди при теб.

# 7
  • перник
  • Мнения: 67
ani_mih аз също като момичетата мисля,че трябва да чуеш и друго мнение.Аз също съм с поликистоза и нямам овулация.Миналата година правих лапаро и ми направиха фенестрация, откриха ми ендометриозата и сраснала тръба (може би от ендометриозата).Сега пак си образувам кисти и само когато пия Регулон ги няма.Готвя се ако няма киста за ин витро.
Не избързвай,отиди и при друг>
Желая ти късмет каквото и да решиш!!! Peace Hug

# 8
  • Мнения: 1 715
И при мен резултата от фенестрацията е същия като при Цецинка.
Ако е диагности4на лапароскопия,да,съгласна съм!Но за фенестрацията съм твърдо против!Много съжелявам,4е я направих.
Ина4е не е нищо страшно,но няма ефект!
 Hug

# 9
  • Мнения: 86
Да момичета, прави сте, започвам да се замислям, защото ровейки се пофорумите започвам да се съмнявам, че може да имам инсулинова резистнтност, защото откакто се помня сладкото и тестените храни са ми слабост, а и много бързо свалям и качвам килограми и пълнея главон в областта на талията. Затова не уведомих доктор Филипов, защото никой досега не ми каза , че това е причинител на СПКЯ. Не зная в такъв случай дали да правя лапаро, но пък доктора се съмнява за проблем с тръбите, въобще съм много объркана, а скоро трябва да реша относно лапарото, ще ми правят и фенестрация. Не зная какво да правя. Момичета забременява ли се с инс. резистеннтност и какво лечение се налага в такъв случай?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 123
Ани,изчисти си пощата,защото кутията ти е пълна и не ми дава да ти пратя отговор!

Общи условия

Активация на акаунт