лактогонен чай - колко дълго

  • 1 150
  • 9
  •   1
Отговори
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Здравейте момичета, искам да попитам някой знае ли колко време може да се пие лактогонен чай. пише в разни статии (вкл. от форума), че може да се приема до два литра дневно, а на опаковката на Hipp-natal пише 3-6 чаши дневно. но колко време? седмица. месец, през цялото кърмене? дали няма обратен ефект ако се пие дълго време. някой има ли опит или знание? ще ви бъда благодарна ако споделите.
аз имах няколкодневна лактационна криза (може би свързана с възстановяването на цикъла). иначе си кърмя на поискване вече 5 месеца, без друга храна, вода или залъгалка). сега сме май пак добре. но се питам колко време може да се пие лактогонен чай.

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 20:30 от mishka_moja

# 1
  • Мнения: 616
Хм. Едва ли има някакво изключително значение. Лично според мен, ефектът от тези чайове е да вдъхнат спокойствие на майките (което си е фактор!), така че аз бих го пила само колкото ми харесва, т.е. както обикновен чай  Peace  засега не съм помирисвала такова чудо. Щом 5 месеца сте "устискали" положението, не му мисли толкова за чая  Peace

# 2
  • Мнения: 1 328
На мен българския ми действаше и на психиката и на физиката повече от този на Хип.
Пила съм мноооого дълго, не е имало обратен ефект  Peace

# 3
  • Мнения: 9 467
Никога не съм пила лактогонен чай /кърмих 2г 8мес иполовина Mr. Green/ та нямам идея..но,
Можеш да постигнеш висока лактация и със храни-овесени ядки, варено жито, сурови ядки /без фъстъци-силен алерген са/, пълнозърнест хляб.. Peace

# 4
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Никога не съм пила лактогонен чай /кърмих 2г 8мес иполовина Mr. Green/ та нямам идея..но,
Можеш да постигнеш висока лактация и със храни-овесени ядки, варено жито, сурови ядки /без фъстъци-силен алерген са/, пълнозърнест хляб.. Peace


наистина ли? браво. супер. надявам се на същото. ям овесени ядки, понякога и жито. абе май ям каквото ми се яде, овесените ядки сутрин ги харесвам. засега нещата са ок. детето пишка 5 тежички памперса дневно. яде и нощем. беше си наддал в рамките на нормалното за месец. аз просто харесах чая и се чудя дали мога да си го пия дълго време... за съжаление ям и сладкиши, което не ми се отразява добре на фигурата, но... какво да се прави. оправдавам се с липогенетичното действие на пролактина  Confused

# 5
  • Мнения: 2 111
Не мисля че има ограничение за употребата на лактогонния чай.Пиех 5-6 месеца без прекъсване българския лактогонен чай и този на Хип.В един момент реших да ги спра,защото май само се наливах излишно и за успокоение.Може би първите 1-2 месеца имаха ефект,но после вече не.
Все още кърмя и единственото,което спазвам е да пия 2-3 литра вода на ден.

# 6
  • Мнения: 6 712
Пих такъв чай доста време - около 4 месеца, в началото по 2 чаши на ден, после само по една. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 405
Ами аз все още пия по литър на ден. Правя с го в една кана сутрин и до към обяд съм го изпила. Това вместо кафе. Laughing
На мен ми харесва, затова го пия. Освен това съм чела, че съставките му действат успокоително. Тук познавам две жени, който го пият по тази причина (не кърмят).
Ако ти е приятен можеш да продължаваш да го пиеш без да се притесняваш. Peace

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз съм пила български лактогонен чай по половин литър на ден в продължение на 2-3 месеца- повече за мое успокоение. Много съм доволна!

# 9
  • София
  • Мнения: 375
Ами аз все още пия по литър на ден. Правя с го в една кана сутрин и до към обяд съм го изпила. . Laughing
Peace И аз всеки ден като излизаме с детето си правя, може би от 2рия месец откакто се кърмим Grinning, повече като разнообразие откъм течности

Общи условия

Активация на акаунт