~~~за цервикалната слуз~~~

  • 2 112
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Днес прочетах неща за церивкалната слуз и от тях се чудя дали съм в овулация, тъй като
  бях до тоалетната и като се избърсах на тоалетната хартия имаше една прозрачна слуз, която като пипнах, доста се разтягаше.А в това което по долу е написано, пише, че такава слуз има по време на овулация, или преди и след овулация, което значи, че все пак имам овулация.Според вас това ли значи?И означава ли, че щом като съм забелязала овулация ще ми дойде до 15 дена?Просто ми закъснява с 1 месец и половина, но бях на лекар и за това питам.

Има няколко типа цервикална слуз, която се изработва по различно време на цикъла.  

- веднага след менструацията, слуз или изобщо няма или е много малко. Във влагалището се усеща сухост или усещане за неголяма влага. В тези дни няма способност за зачатие. Те се наричат “сухи дни”.  

- след няколко дни характера на слузта се мени: тя става с консистенция на лепило. В такава слуз сперматозоидите не могат да съществуват, но вероятността се повишава, особено тогава, когато такава слуз се наблюдава не задълго преди овулацията.  

- слузта продължава да се разрежда и става подобна на гъст крем. Такава слуз може да е мътна, бяла или жълтеникава. В този период във влагалището се появява усещане за влажност, появяват се следи по бельото. Такав слуз е вече годна за живота на сперматозоидите и тяхното предвижване . В тези дни може да се зачене.  

- пред овулацията, по време на овулацията и известно време след нея, слузта става много силно водна, прилича на белтък на яйце, разтягаща се. Обикновено е прозрачна и силно разтеглива /може да се разтяга няколко см/. Във влагалището при такава слуз се появява усещане за много силна влага “хлъзгави” усещания, на бельото остават силно забележими мокри петна. Този вид слуз е най-благоприятен за живота на сперматозоидите, тяхното предвижване и следователно оплождане.

- след овулацията количеството на естроген рязко се снижава и цервикалната слуз започва да се променя: тя става по-гъста и доста бързо се стига до сухост. Наблюденията върху промените на цервикалната слуз са добри и с това, че знаейки каква слуз да очакваме, жената бързо може да забележи ако има някакви отклонения, които може да са признаци за възпалителен процес или инфекции.

 

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 19:30 от soni4ka 121212

# 1
  • Мнения: 1 335
Не ти е за тук темата  Wink За ИБ си. Доста много инфоза ЦС:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.0
ЦС имаш през цялото време. Около Ову консистенцията се променя. Трябва практика, за да се научиш да я различаваш. Това не е много точен метод за определяне на Ову.
Успех!

# 2
  • Мнения: 131
Не ти е за тук темата  Wink За ИБ си. Доста много инфоза ЦС:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.0
ЦС имаш през цялото време. Около Ову консистенцията се променя. Трябва практика, за да се научиш да я различаваш. Това не е много точен метод за определяне на Ову.
Успех!
Мерси, темата вече може да се заключи  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт