Програма "Искам бебе" на Сибанк - да се преброим , да споделим опит !

  • 3 979
  • 36
  •   1
Отговори
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Моля всички съфорумки , които се борят със стерилитет и са се спрели на варианта "Искам бебе " на Сибанк за финансиране , да споделят тук своя опит .
Вярвам , че ще е полезен на момичета , които се колебаят как да финансират лечението си и на тези , които не всичко по условията на заема им е ясно !
Да си помогнем , за да ни помогне и неволята !  Grinning Heart Eyes Hug


Това е сайта на Сибанк . За програмата "Искам бебе" вижте при кредити на физически лица

След поредния изплатен кредит , разбрахме , че има възможност да изтеглим следващ при облекчени условия и преференции за двойка със стерилитет от Сибанк . Програмата се нарича "Искам бебе" . Лихвените проценти до преди месец бяха от 7,4 до 9,4 % в зависимост от схемата на обезпечаване , но предвид световната криза , бяха отменени . Ще има увеличение , което аз все още не знам колко е . Увериха ме от банката , че ще е по-ниско от това на обикновените кредити . Заема ще се обработва без кредитни такси . Единствено се заплащат 30лв при подаване на документите .

До тук всичко ми е ясно . Заради по - ниската лихва си избрах първа опция за ползване на заема - превеждане на отпуснатата сума директно на клиниката по стерилитет .
Пускам тема , защото на мен не са ми ясни някой моменти от усвояването на заема и други , които касаят изплащането . В банката обясненията ме объркват повече , не че не разбирам , но явно се притеснявам и от вълнение и емоция не схващам нещата - моля , който знае или е минал по този път да ми ги разясни .

1 -во - теглим пълен размер на заема - 12хил. лв . Те се превеждат на 3 транша по 4 хил на клиниката в Плевен , която сме избрали .
Въпроси :
- Има ли някаква отчетност на парите ? Цялата сума ще е в ръцете им , аз до колко мога да контролирам кое за какво се харчи ?
Възможно ли е да ми кажат , че 12хил . лева са похарчени само за един опит ?!?
Аз се надявах да имам за минимум 2 опита !??

2-ро - не са ми ясни тези чисто банкови термини - револвиране , овърдрафт
Въпроси : С какво са по - различни  от опция първа , че при тях лихвата е 9,4% ? При мен ли ще са парите , аз ли ще си плащам на клиниката за всяка манипулация ?

Това са част от нещата , които ме вълнуват - ще чакам да се включите , за да може да развием темата и да си изясним всички подробности - Благодаря Ви предварително !
Heart Eyes   bouquet

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 15:44 от Кълбовидна Мълния

# 1
  • Мнения: 1 715
Здравей!Това е болна тема за мен!На мен 1-я опит ми излезе 5 000 лв.Като имаш в предвид,4е не стигнах до трансфер,и пари за пункция,Икси,не съм давала.5000(грубо сметнато) ми струва вси4ко останало-инжекции,изследвания,пътни.
3500лв. платих за инжекции,но аз бях на зверска стимулация,но.....и тя не подейства Confused
Преди да запо4нем процедурата,бяхме подали молба за кредит,в няколко банки ни отказаха,и накрая изтеглихме от ЦКБ (нямахме друг избор),и то не желаната от нас сума,а само 2 600лв.Такъв момент уцелихме,тогава бяха стопирали всякакви кредити.И ......ние ги взехме,малко ,но ни помогнаха.Малко пари,големи лихви........А сега за януари ........още не сме мислили,страх ме е да мисля,но има време,ще се справим някак си Peace
Успех ти пожелавам! Hug

# 2
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
ИМАМ ВЯРА... - За програмата на Сибанк знаеш ли нещо , не разбарах ?

Искам някой да ми каже как става това с превода на цялата сума и отчетността  - много са мили в клиниката , ама аз не искам да ми хвръкнат на куп всичките пари .
Т.е. не искам веднъж да "хапна" в луксозен ресторант и после  да "умра" , щото след 8 г все едно , че съм умряла ...По склонна съм да си търся по-ефтини , но все пак сигурни варианти и да може да опитам поне 2 пъти с тия 12хил. , които се каним да изтеглим .
струва ми се , че доц. Конова не ме разбра или май се направи , че не разбира ...ох много кофти момент - стана така , че в изготвения от клиниката документ до банката е изписано , че парите ще се преведат при тях на 3 транша по 4 хил. лв за лаб. изследвания , консултации , прегледи и  процедура + стимулация - та това ме навежда на извода , че се канят да ми направят инвитро за цялата сума ?!? Така ли е - някой минал ли е по този път ?!?
Срам ме е да питам , но май ще се връщам в Плевен докато банката не е отпуснала заема , че после я камилата , я камиларя ....как мислите ?

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 17:05 от Кълбовидна Мълния

# 3
  • Мнения: 1 715
ИМАМ ВЯРА... - За програмата на Сибанк знаеш ли нещо , не разбарах ?

Искам някой да ми каже как става това с превода на цялата сума и отчетността  - много са мили в клиниката , ама аз не искам да ми хвръкнат на куп всичките пари .
Т.е. не искам веднъж да "хапна" в луксозен ресторант и после  да "умра" , щото след 8 г все едно , че съм умряла ...По склонна съм да си търся по-ефтини , но все пак сигурни варианти и да може да опитам поне 2 пъти с тия 12хил. , които се каним да изтеглим .
струва ми се , че доц. Конова не ме разбра или май се направи , че не разбира ...ох много кофти момент - стана така , че в изготвения от клиниката документ до банката е изписано , че парите ще се преведат при тях на 3 транша по 4 хил. лв за лаб. изследвания , консултации , прегледи и  процедура + стимулация - та това ме навежда на извода , че се канят да ми направят инвитро за цялата сума ?!? Така ли е - някой минал ли е по този път ?!?
Срам ме е да питам , но май ще се връщам в Плевен докато банката не е отпуснала заема , че после я камилата , я камиларя ....как мислите ?

 Embarassed Ами не съм много наясно,но защо сумата ще се превежда директно в клиниката?Аз знам,4 има опция ти да вземеш парите в брой,ти да разполагаш с тях.
Писах ти за моя опит,тъй като в др тема искаше някой  да сподели мнение с теб  Peace Hug
Успех!

# 4
  • перник
  • Мнения: 67
Кълбовидна Мълния, аз също исках този кредит "Искам бебе "но не ме одобрих.Аз не работя,напуснах от работа за да ходя на лекар без да ми мърморят.Но за мен от банката  не бяха много коректни, защото бях казал,че не работя"то не било проблем"взеха ми 30лева пък после излезе друго,но няма значения намерихме друг изход,няма как.Но това е друга тема,та на въпроса.Мен от клиниката ме посъветваха да си взема карта и в нея да ми преведат парите и с нея да си плащам,колкото излезе другите да ти останат.Гаранция никога няма,че няма да ни  ги вземат пак всичките ,но все пак трябва да им вярваме,нямаме друг избор.
Пожелавам ти късмет каквото и да решиш. Peace

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 19:10 от doroti76

# 5
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Кълбовидна Мълния аз в БГ не знам как стоят нещата, но видях че си спонемала думите овърдрафт § револвиране, и тук мога да ти помогна.

1вата означава когато някой тегли повече пари отколкото са в определена сметка, по принцип това не е много възможно, но се случва, затова и лихвата е по висока. Тук в САЩ ако направиш овърдрафт обикновенно глобяват този който е на писал чекове за повече пари отколкото е имал. Или обикновенно това е отделно съгласие което се подписва и то има лимит колко може да е овердрафта за да не трябва да плащаш глоба, но затова пък лихвата е по висока.

Сега револвиране е малко по сложно, при него ти дават кредитна линия, и ти подписваш един вид договор при който те карат предварително да платиш някаква такса/сума. След като заплатиш тази такса, ти разрешават да ползваш кредитната линия. Обикновенно тази кредитна линия няма така наречения краен срок за плащане, а е плаващ, т.е. ако си изтеглил част от парите в тази кредитна линия, те ти казват, еди колко си парти ще трябва да плащаш за определено време, но няма фиксирани месечни плащания, което е хубаво, общо взето е почти като кредитна карта. Много корпорации използват този вид кредитна линия за покриване на ежедневни разходи, и след това си връщат парите. Този вид кредит понякога се казва и ренюлабл кредит. Дано да съм ти помогнала с тези две обяснения.

# 6
  • Мнения: 2 423
Ще следя темата смятам след нова година да тегля пари за процедура.
Аз също расъждавах над въпроса как става плащането??... според мен би трябвало след всяка манипулация да се подписваш някъде какво е правено и колко пари струва , за да има някакво отчетност на парите и банката да е сигурна че дадената манипулация е направена и ти знаеш newsm78 не знам newsm78 ..... 12 не са ли много за един опит(много са според мен)

# 7
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Благодаря за разясненията и споделеното момичета !
Ще споделям всичко , което ми се случва около тегленето на заема , начина на заплащане в клиниката и прочие , защото съм дълбоко убедена , че и други търсят подобна информация .
В клиниката в Плевен ми казаха , че има момечета , които ползват програмата на Сибанк , но или не са съфорумки или още не са видели темата - ще чакаме и ще се надяваме някой по - напред в процедурата от нас да сподели опит .

Аз започнах първите си разговори в банката преди почти месец . Много са любезни , но се опитаха да ме завъртят и убедят да изтегля пари по друг вид кредит , с по - улеснена и ясна процедура , но по-висока и променяща се лихва , такси по обслужване на кредита , без възможност за предоговаряне на сумато по кредита . Причина бе , че заема се тегли от съпруга , презумцията е , че аз ще изляза в майчинство и ще съм неплатежоспособна (каква ирония, в идиотската ни държава) . Обаче , моя съпруг работи в БДЖ и предприятието се счита от Сибанк като неблагонадежно . Казаха ни , не много ясно , че сме до тук , няма заем по програмата , може , но по друга . Наплаках се в къщи , премислих нещата , пресметнах какво и колко ще връщаме по програмата и по др. вид кредит и след седмица пак отидох в банката . Пак започнахме с обясненията и се оказа , че можело и аз да съм си длъжник , но да има и един съдлъжник , на който заплатата да върви през Сибанк . Върах се да търся такъв , но и за него има условия - да не е пенсионер , да не се пенсионира в годините през , които се изплаща заема , да не е от БДЖ . Намерих ! Заведох човека и той попита зазължително ли е заплатата му да минава през тях и нова изненада - ми не ! Можело и да не минава , но ще трябва още един поръчител и готово !
Ако съпруга ми работеше в друга фирма , досега да сме изтеглили и никой да не е разбрал , но осигурих 2 поръчители и надявам се до края на месеца да сме готови .

В заключение , заема тегля АЗ + 1 съдлъжник (не е съпругът ми ) и 1 поръчител
.

Така , че няма начин , да няма начин , само дето трябва по 100 пъти да питаш и да натискаш . Запънах се аз , че пари ще тегля само по бебешката програма и по никоя друга и хоп , подхвърлиха нужната информация .
И да ви кажа - не са на ясно и самите кредитни инспектори , но на момента ги е срам да си кажат . Замотаят ви нещо , но после се интересуват и може би за това като ходех пак и пак ... и стигнахме до нужната информация !

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 15:23 от Кълбовидна Мълния

# 8
  • на село
  • Мнения: 822
 Да им имам на Сибанк облекчената процедура за кредита "Искам бебе"!  Laughing  Съсипаха ме от разкарване за документи до момент, в който ми съобщиха, че най-вероятно ще ми откажат, ама "вие донесете още ъмнайсет документа". Взех си документите и повече не ми видяха очите, щото ми писна.

Изтеглих кредит от друга банка на почти същите условия, без да ме разтакават.


П.П. Много ми се ще да се включат момичета, които са успели да изтеглят въпросния кредит. И така, между другото , да споменат и коя клиника  посещават.

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 16:42 от Цанюва Мама

# 9
  • Мнения: 248
Здравейте момичета! Записвам се да следя темата, защото ме интересува! За сега нищо не мога да кажа със сигурност, но има вероятност да се наложи и аз да тегля такъв кредит догодина. Дано всичко е наред и не ми се налага, но човек никога не знае!

# 10
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Цанюва мама - моля те сподели от коя друга банка изтегли и какви точно са условията , че не се знае и при мен все още , може и да не стане ....леле мале ще е тогава ...

# 11
  • Мнения: 2 423
Аз като ходих да разпитам ама отгоре отгоре преди два три месеца , ми се стори че ще е лесно да се изтегли .
Но като  чета поста на Кълбовидна Мълния Shocked Rolling Eyes вече не съм на това мнение.
Надявам се да не се стига да теглим кредити нооо живота е гаден иии Embarassed

# 12
  • Мнения: 353
Здравейте момичета,

Искам само да ви пожелая успех в надпреварата да угодите на изискванията на банките.

Кълбовидна мълния= Другарче  Hug
стискам ти много палци в това начинание мила  Praynig Praynig Praynig

Успех на всички   bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 21
 ThinkingЗдравейте и от мен, внимателно прочетох всичко защо мила(Кълбовидна мълния) реши да преведеш цялатя сума която изтеглиш на клиниката  ,в която ще правиш инвитро хайде представи си че  при стимулацията бързо ти реагират яйчниците и  да речем ти е достатъчно  около 2000 лв. (инжекциите струват толкова) + пункция + трансвер и т.н.  да речем 4500 общо . къде отиват другите пари остават в клиниката ли, или се връщат в банката нима не е по добре да останат при теб за отглеждане на детето (дай боже). тъка и тъка се заробваш да плащаш много дълго време( особено при тази патова ситуация,  колкото и да разправят лихвите хвърчат нагоре и ще става все по зле и по зле).Тази точка която обясняваш от договора  мисля  е много изгодна на клиниките отколкото на теб, а пък за банките да не говорим. и кой ще ти даде гаранция на теб че точно такова количество инжекции са ти слагани освен "чесната дума " на доктора , който те  лекува.Не знам дано си права ,но въпреки това  бъди предпазлива и огледай нещата от всички страни и тогава тегли.Успех.  

# 14
  • Мнения: 2 382
Кълбовидна мълния, явно вече си почти пред усвояване на кредита и след толкова положени усилия няма как те първа да търсиш друг вариант.Моят съвет е да избереш опцията, при която максимално можеш да контролираш изразходването на средствата, дори и при по-висока лихва.
Банката има интерес да се усвои цялата сума, за да не погасяваш предсрочно,  а клиниката все ще намери как да ги оползотвори.
Не съм ползвала този кредит, но го разучих много внимателно.В Зачатие имаше доста голяма тема по въпроса, но не мога да ти дам линк, защото не ми се отваря форума.
И тъй като темата се заформя като цяло за начините на финансиране, да споделя и аз Peace.
По съвет на кредитната ни инспекторка, увеличихме срока на ипотечния ни кредит и ни отпуснаха допълнителна сума.Естествено, посочихме друга причина за исканата сума.По този начин ползваме ниската лихва .Лошото е ипотеката.Но с или без ипотека, парите пак трябва да се връщат, така че аз не се притеснявам от ипотеката Peace
Успех на всички и темата май ще се окаже доста полезна Wink

Общи условия

Активация на акаунт