За млякото в пюретата?

  • 1 128
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте мами.Имам едно запитване към вас.Преди няколко дни започнах да захранвам дъщеричката ми,а до преди това бяхме единствено и само на кърма.Въпроса към вас ми е...сега когато приготвям готови пюренца за малката,какво мляко да слагам в тях,тъй като нямам чак толкова кърма за да се изцеждам?Може ли да продължавам с кърменето и в същото време да слагам АМ в твърдата храна?Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 132
Здравейте мами.Имам едно запитване към вас.Преди няколко дни започнах да захранвам дъщеричката ми,а до преди това бяхме единствено и само на кърма.Въпроса към вас ми е...сега когато приготвям готови пюренца за малката,какво мляко да слагам в тях,тъй като нямам чак толкова кърма за да се изцеждам?Благодаря
Аз ги правя с водичка. Нали кърмиш около даването на пюрето?

# 2
  • Мнения: 544
Може да слагаш АМ в пюрето.

# 3
  • Мнения: 8 242
Никога не съм се цедила и никога не съм добавяла каквото и да е мляко към твърдата храна ..
Ако кърмиш на поискване не е необходимо  Peace

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не съм се цедила, за да слагам кърма в пюрето- кърмех. Знаеш, че може да процедираш по 2 начина:
1. Ако имаш желание да заместиш хранене- първа малко пюре, после докърмваш. Заместването става бавно и постепенно - НЕ за 1 седмица.
2. Ако нямаш желание да заместваш хранене- смята се за по- правилен начин - кърмиш и между кърменията захранваш детето да опитва различни вкусове.

Аз лично започнах да слагам АМ в кисела след 11-ти месец. В пюре никога не съм слагала мляко.

# 5
  • Мнения: 2 531
Ако решиш да приготвяш пюрета ,каши и т.н. с кърма имай в предвид че ги втечнява и се добавя непосредствено преди употреба! Аз лично докърмвах, но и беба реши така!  Peace

# 6
  • Мнения: 2 111
Ако кърмиш преди или след даването на пюрето няма нужда да добавяш мляко към пюрето.

# 7
  • Мнения: 18
Благодаря ви за съветите мили мами.Кърмя малката,но все пак мисля,че няма как да не слагам нищо при положение,че ето сега започнах захранването с baby rice,които е на прах и няма как,трябва да се добави или мляко или водичка.Сега планувам самичка да и приготвя картофче,морковче и т.н. и мисля че би било по-добре ако добавя млекце за по-добър вкус,отколкото чисто.Как мислите?Пък по-натам като почнем с готовите пюренца мисля че те са си направени както трябва и ще е излишно да слагам някаква добавка.Благодаря ви отново и ако имате още някакви мнения по темата ще се радвам да ги споделите.

# 8
  • Мнения: 2 132
Благодаря ви за съветите мили мами.Кърмя малката,но все пак мисля,че няма как да не слагам нищо при положение,че ето сега започнах захранването с baby rice,които е на прах и няма как,трябва да се добави или мляко или водичка.Сега планувам самичка да и приготвя картофче,морковче и т.н. и мисля че би било по-добре ако добавя млекце за по-добър вкус,отколкото чисто.Как мислите?Пък по-натам като почнем с готовите пюренца мисля че те са си направени както трябва и ще е излишно да слагам някаква добавка.Благодаря ви отново и ако имате още някакви мнения по темата ще се радвам да ги споделите.
Аз правя кашите с вода и или кърмя преди това или след това. По-трудоемко е да се цедиш и да слагаш в кашата. За пюрето- предпочитам да давам чисто, за да усети детето новия вкус. Разреждам сварения зеленчук/плод с вода за да стане на пюре. Тези, които съм купила готови и са за начало също са само зеленчук/плод и вода общо взето.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 277
Аз в пюрето не слагам, но кашите взех да правя с АМ, защото така ги яде, иначе не ги ще.А иначе си се кърмим, нямаме заместено хранене.Не мисля че е проблем.

# 10
  • Мнения: 1 219
доколкото знам може да добавяш водичка и после да дохранваш на гърда.Не е нужно да се цедиш

# 11
  • Мнения: 6 711
Аз не се цедя вече и почнах да добавям директно АМ в пюрето. Но не го правя всеки път, а може би трябва!? newsm78

# 12
  • Мнения: 88
Аз винаги съм добавяла кърма в пюретата (купени) и кашите. И без това той много предпазливо подхождаше (а и досега е така) към новите храни, т.е. захранването вървеше трудно - с кърма ги предпочиташе, все пак предполагам е придавала познат вкус.  Както са те предупредили вече - трябва да се консумира веднага, защото разреденото с кърма много бързо се втечнява.
Кърмех една година и нямах проблем с количеството, но също винаги трудно изцеждах. Вариантът, който открих за себе си е да изцеждам сутрин, когато имах най-много, след като го накърмя него и той със сукане е предизвикал слизането на кърмата. Ползвах я в рамките на деня за кашите и пюретата.

# 13
  • Мнения: 121
Здравейте мами.Имам едно запитване към вас.Преди няколко дни започнах да захранвам дъщеричката ми,а до преди това бяхме единствено и само на кърма.Въпроса към вас ми е...сега когато приготвям готови пюренца за малката,какво мляко да слагам в тях,тъй като нямам чак толкова кърма за да се изцеждам?Може ли да продължавам с кърменето и в същото време да слагам АМ в твърдата храна?Благодаря
          След като даваш готови пюрета обърни внимание на етикета . Там на някои от тях пише ,че има сухо мляко и не е необходимо да добавяш каквото и да било. Ние купуваме на Ганчев и аз нищо не добавям , само претоплям и го храня.   Joy

# 14
  • Мнения: 132
Аз също на скоро захраних мойта бебка.Бабите се постараха да ни подсигурят домашно приготвени плодови и зеленчукови пюрета.По моя преценка аз във всяко едно нещо й слагам кърма. 1-во защото имам и то много, по-добре да е в пюрето и в кашите отколкото в мивката. и 2-ро мойта малка писана реши да се отбива и не ще да суче от мен.Така че нито мога да я кърмя, нито да я дохранвам.Все я дебна да е заспала че да се накърмим. и не всеки път става.Не ми се налагам да събирам цял ден кърмата.Пускам ел.помпата и по всяко време имам готово и топло мляко.Най - ме е яд че съм от майките дето имат кърма бол, а беба не ще да суче  Cry  Cry  Cry

Общи условия

Активация на акаунт