Ще съдя общината - какви документи/доказателства са необходими?

  • 741
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
По тези наши пътища е такава мъка, че с мъжът ми, не сме усетили даже земетресението.

Минахме през огромна изрязана дупка през цялата лента. В резултат, имаме 2 нови гуми за боклука и джанти за изправяне и какво ли още не, може би.
Какво ми е необходимо, за да съдя общината, освен желание, което не ми липсва?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Полицаи извикахте ли си за протокол, преди да се приберете да питате в интернет това?

# 2
  • Мнения: 479
Тц. Не извикахме, защото колата е в движение. Фактура от сервиз ще ни трябва.
Беше тъмно и освен, че има дупка, нямаше какво да констатират.

Спряхме на бензиностанция (където е светло) и там мъжът ми установи, че гумите имат "балони", че издишат и че джантите са криви. Повредите по ходовата част тепърва ще се уточняват.

Консултирах се с адвокат тази сутрин. Трябва ни документ (фактура), който да остойностява щетите. Както и вещо лице, което да докаже причинноследствената връзка между дупката и повредите. Проблемът е, че докато се задвижи съдебната ни система (насрочи се дата на дело, дата на оглед и т.н.), тази дупка може изобщо да не съществува, за сметка на стотици други.

Та конкретно на въпроса ти: питам, за да знам как да реагирам и да си търся правата. Ако за този случай, вече е късно, поне за следващия, какъвто със сигурност ще има по тези пътища.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 005
снимахте ли дупката? ако не сте е добре да го направите.

Общи условия

Активация на акаунт