Гъбички в ушите-какво е това чудо?

  • 157 779
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
През живота си не съм имала проблеми с ушите.
Сега изведнъж ми се заселиха гъбички-мицел.
Така обясни лекарката и каза,че всяка година по това време ще напомнят за себе си,т.е. няма лечение.
От къде ги хванах,направо съм в шах и мат.
Кажете нещо повече за тази напаст.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 521
Има лечение - иди при качествен доктор!

По време на лечението ушите не се мокрят - това ми беше много трудно, но 2-3 месеца го изтърпях. При къпане напъхвам топче памуче обилно намазано с вазелин, тампоните не ми вършеха работа.

След това за цял живот изпълняваш следното:

- хубаво подсушаване на ушите със сушаора след всяко къпане

- ако те засърби - никакво чесане със сух тупфер /клечка за уши/, а винаги натопен в 1% салицилов спирт

# 2
  • Мнения: 114
Ами да ти кажа снаха ми имаше такова нещо,правиха й промивки на ушите ,пи някакви антибиотици и се оправи!
Така че,явно има лек и по-скоро мисля че трябва да се лекуваш!
Успех! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 521
Антибиотици - в никакъв случай, гъби НЕ се лекуват с антибиотици! Да не си самопредпишеш нещо, от антибиотиците гъбичната инфекция се усложнява още повече!

# 4
  • Мнения: 1 217
Благодаря ви момичета за отговорите.
Ухото ме боля 3 дни,реших,че съм се наранила нещо с клечките за уши.на 4-я ден сутринта ухото ми заглъхна страшно много и тогава отидох на лекар.Направи промивка.Даде капки за капане.Каза никакво мокрене.Е да ама аз си мисля,че не енещо сериозно и не си давам много зор да не мокря ухото и след 10 дена,хоп и пак ме заболя и пак се появили гъбите.
Нищо няма да си предписвам сама ,а ще отида на второ мнение.

# 5
  • Мнения: 250
Аз ползвам капки за уши Екзодерил и съм доволна, но лечението е много бавно  #Cussing out

# 6
  • Мнения: 114
Аз се извинявям като казах антибиотици,може и нещо друго да е било,просто имах предвид ,че се лекуват а не се оставят така да напомнят за себе си!
Имах предвид да потърсиш компетентно мнение от специалист. Hug

То стана едно обяснително...... ooooh!

Абе дано се оправиш по-скоро! Hug

# 7
  • Мнения: 485
На мен ми бяха изписали Тридерм-мазане в ушите 2 пъти дневно за 10 дни,от тогава проблеми "ненте". Peace

# 8
  • Мнения: 80
Можеш ли да ми кажеш как ти ги откриха тези гъбички?
Секрет ли ти вземаха или само по твоите субективни оплаквания лекарят ти постави диагноза?
Болеше ли те ухото?Питам, защото в момента УНГ лекар ми каза, че ми няма нищо на ушите, пък аз изпитвам заглъхване и някакво тупане в едното ухо.

# 9
  • Мнения: 727
и аз имам сърбеж,много гадно нямам болка
Сега ме накарахте да се позамисля и аз да посетя един УНГ

# 10
  • Мнения: 1 091
polina-malina, а имаш ли заглъхване вушите? Аз с едното ухо съм така на моменти сякаш някаква мембрана имам, особено при произнасяне на "м", "н". Ходих на УНГ в Торакс, каза ми, че нищо ми нямало, заглъхва ми ухото от кръвното, от разлика в налягането и тем подобни, но постоянно изпитвам дискомфорт, а понякога и ме наболява.
mar4ella_ , Екзодерила капеш ли го в ушите, или само мажеш с клечка за уши? И по веднъж дневно ли?

# 11
  • Мнения: 1 091
Моля препатилите да кажат какви усещания и оплаквания имат от тези гъбички!
polina-malina, mar4ella_ , моля за отговор на предишните ми въпроси!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 521
Моите усещания бяха болка, сърбеж и заглъхване.

Лечението беше с капки батрафен, пазене от влага 3 месеца, после обаче симптомите още си ги имах, и на мен в Торакс ми казаха, че всичко е ОК, но във ВМА една доцентка ми каза да си изкапя още 2

шишета Екзодерил и номера със салициловия спирт, вече съм го написала по-горе.

# 13
  • Мнения: 1 091
alpha_beta, мерси! 2 шишета Екзодерил ми се струва страшно много, в смисъл доста дълго време е нужно, за да ги изхабиш. Като капеш капките, лежиш ли известно време или не е необходимо? И по колко капки?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 521
alpha_beta, мерси! 2 шишета Екзодерил ми се струва страшно много, в смисъл доста дълго време е нужно, за да ги изхабиш. Като капеш капките, лежиш ли известно време или не е необходимо? И по колко капки?

Не е толкова страшно, свикваш!
Не си спомням дозировката, в листовката на лекарството пише, и не е много дълго, май само вечер си слагах - а бе сипваш по няколко капки - няма да сбъркаш.
Да - лежиш няколко минути и запушваш с малко топче памук, което сутрин си го намирах на възглавницата.  Laughing
Успех. Тия гадини са много упорити и трябва търпение.

Общи условия

Активация на акаунт