Плахите поетични стъпки на един четвъртокласник или това ужасно младо поколение

  • 2 297
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Вижте кон, а може би камила!
Не бе – това е кака Мила крокодила.
Майчице – ще кажа – какво е туй животно!?
Не стига, че е тъпо, ами е и грозно.
Между  кълките и бюста е цели двайсет санта.
С тази грозна мутра прилича тя на крава.
А зъбите и криви, направо е вампир.
И гъза и е огромен като ремарке на тир.


Младият поет е 4-ти клас, съученик на сина ми. Главният герой както може би се досещате е тяхна съученичка (която аз не познавам и не мога да кажа заслужава ли подобни писания). Но честно много се смях. Иначе им теглих и на двамата едно леко конско де  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 25 568
Делтовице, ти си робот!  Shocked
Дете не си ли била? На училище не си ли ходила?
Напълно нормално творчество, присъщо за начална училищна възраст. По-бавно-развиващите ги държи и до прогимназията.  Mr. Green
Ох, да е жива и здрава склерозата ми, че не мога да ви цитирам каква песен бяхме съчинили по адрес на една съученичка, която особено ни дразнеше, някъде във втори-трети клас! Но тогава научих значението на думата "осмянка".  Blush Пу-пу-пу!  Outta Joint

# 2
  • Мнения: 1 517
Ама аз не съм им се карала  Grinning . Писах "леко конско"...иначе се смяхме тримата.  Пуснах темата, защото имаше много остри изказвания по въпроса от други майки...чак ме посъветваха сина ми да не дружи с въпросното дете  ooooh!

# 3
  • Мнения: 581
Напълно нормално творчество, присъщо за начална училищна възраст. По-бавно-развиващите ги държи и до прогимназията.  Mr. Green
 Мен и една приятелка още ни държи, значи сме абсолютни олигофрени. Laughing

# 4
  • Мнения: 1 517
Под въздействието на Как' Сийкината критика се сещам за две простотии мои. Обектът на моя идиотизъм беше братовчедка ми (6 г. по-голяма).

Имах навика да и викам дрисла. Един ден леля ми (майка и) ми се накара и ми забрани да употребявам тази...дума. Аз, обаче, хем да стане на мойта, хем леля да не се кара мислих, мислих и измислихй: дрисавица  Grinning

Другата беше, че съвсем целенасочено и нарочно и пръднах в устата, докато се прозяваше. Бой не ядох от нея, щото не ме стигна, но докато се катерех по дървото, спасявайки се, паднах и си сцепих устната. Белегът още се вижда.

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 20:42 от ДелтОв(И)ца

# 5
  • Мнения: 17 407
Голяма работа!  След някоя друга година ще й посветят любовен стих, а тя ще се прави на интересна. Патки <---> лебеди, знаете как е.

# 6
  • Мнения: 25 568
За "дрисавицата" - поздравления, ама второто не ми се стори особено поетично.  Thinking

# 7
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Добре все пак, че няма лирични отклонения на тема камилско копито  Joy

# 8
# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И по наше време момчетата пишеха такива строфи. Спомням си особено популярният израз "като пикаеща крава" или "плоска като..." забравила съм колко волта беше батерията.  Laughing Не ги биваше твърде в стихоплетстването, но печелеха популярност сред собствения си пол и черната омраза на момичетата.  Joy

# 10
  • Мнения: 1 517
Плоскостта е многоизмерна: батерия, пържени яйца, дъска...

# 11
  • Мнения: 25 568
"плоска като..." забравила съм колко волта беше батерията.  Laughing

4,5 V. Пикла!  Crossing Arms
По мое време не бяха само момчетата, о, нееее!  Blush

# 12
  • Мнения: 1 517
Още ще си кажеш тииии...  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 892
Мъжът ми ме пита що се хиля пред компютъра /тука неволно отговарям и на друга тема- да, хиля се/.

На това:
Имах навика да и викам дрисла. Един ден леля ми (майка и) ми се накара и ми забрани да употребявам тази...дума. Аз, обаче, хем да стане на мойта, хем леля да не се кара мислих, мислих и измислихй: дрисавица  Grinning

Другата беше, че съвсем целенасочено и нарочно и пръднах в устата, докато се прозяваше.

И на коментара на Как' Сийка след това.
Цвиля даже!

Прочетох му го, обаче мъжът ми като един мъж, хич не го е еня за накърнените чувства на братчедката. Него го заинтересува разбира се практическата част на нещата. Как аджеба е станало пръдването, Вие къде сте била и в каква позиция, а и братовчедка Ви.

Ше пукна от смех  Laughing

По темата. Екстра е момчето, един нов Светльо Витков най-много да се пръкне.

# 14
  • Мнения: 1 517
Урок по пърдене:
Значииии...лежим с кака на голямото легло в голямата стая на село. Лято е. Скучаем. Еле я. Фантазията ми работи усилено как да разведря обстановката. Кака сегиз-тогиз се прозява и бъбрим нещо. На мен пък ми се допръцка. И тогава блесна пъкленият план в главата ми: тя продължаваше да се прозява, а аз (тайничко молейки се да не спира) започнах мнооого лекичко да си сменям позата и да се завъртам. Леглото беше много широко - особено за деца на 6 и 12 години. И така: кака си се прозява, аз си се въртя...и в един момент задника ми беше пред лицето и. Едвам устисквайки естествените си нужди изчаках поредното прозяване и...гръмнах като атомна бомба. След което хукнах колкото сили имам, защото последствията щаха да са жестоки.
Т'ва е.

Общи условия

Активация на акаунт