смучене на пръстче

  • 787
  • 13
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е на 11 месеца. От 5-6 месечна има афинитет да си смуче пръстчетата, най-вече десния палец. С времето тази тенденция се утвърждава все-повече. Малка е за локален медикамент против смучене на пръста. Притеснявам се, че с времето може да деформира небцето или предните зъбки. Има ли някой, който успешно е разрешил подобен проблем? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 956
И моят син си смучеше пръста.Никога не съм се тревожила от този факт.
На около 1,6 м  (не помня точно) просто спря.Без никаква моя намеса.Буквално отведнъж.

# 2
  • Мнения: 284
Една приятелка сложи вълнена ръкавичка с един пръст, но без да пъха палеца в пръстчето. Понеже вълната боцкаше детето се отказа да си я доближава до лицето и така замря желанието за смукане на пръста.

# 3
  • Мнения: 2 123
До 4 тата година дъщеря ми си смучеше точно десния палец.Нямаме нищо деформирано!!!След едно посещение при стоматолога ни повече не го лапна.Не си го обяснявам и до днес, но човека каза само, че й е показал разни снимки и са си поговорили... Peace

# 4
  • Мнения: 789
franceska, жалко, че сме на толкова километри, иначе веднага бих питала кой ви е стоматолога.
И моята дъщеря упорито си смуче пръстчето, никакви обяснения на нашата стоматоложка не помогнаха - може би е още малка, знам ли. Но вече има изкривяване - аз не го бях забелязала, но стоматоложката ми показа - като се гледа в профил и като е със стиснати зъби, има разстояние. Не е много, но има голяма вероятност и постояните зъби да са така и да носи шина Sad

Нищо не е помогнало до тук - нито Даум ексол, нито рисуване на пръстчето, нито молби, караници, заплахи.... За известно време спрях да й казвам каквото и да било - реших да се правя, че не забелязвам, но и това не помогна. Само докато спи й залепям лепенки - дори тя си ги слага, но като стане, първата работа е да ги махне. Все се надявам да се откаже скоро, отдавам го и на зъби (има още 2 кътника да избият), но особено след като я отбих, положението стана още по-тежко.

Jeni Filipova, защо да е малка за нещо локално? Мисля, че Даум ексол може да се ползва. Пожелавам бързо да я отучите, че да не станете като нас.

# 5
  • Мнения: 992
мойта дъщеря също си смучеше пръста , аз също се притеснявах да не й се изкривят зъбките. А да не говоря , че палчето което смучеше се беше деформирало. И така както смучеше усърдно , така от веднъж спря . Не знам как и какво стана , но е факт че на годинка и малко сама си се отказа. Надявам се и при вас така да стане, ако не на мен ми бяха казали за някакъв мхлем Даум екзол. Аз така и не стигнах до него не мога да кажа дали е ефикасен , но ако решиш пробвай. Успех

# 6
  • Мнения: 349
Денис също си смуче палчето и дугите пръстчета. Ние сме още малки и го отдавам на никненето на зъбки. Надявам се да премине този етап.

# 7
  • Мнения: 4 496
Малката ми е много суетна отсега /на 1 год. и 10 месеца е/. Та, казах ́и, че не е красива като си смуче пръста.  Sad Явно се засегна и повече не го е правила. Laughing
Не знам дали постъпих правилно, но имаше ефект.

# 8
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Моето момче е на 3 г и си смуче палчетата и на двете ръце. Не постоянно, а само когато е уморен и му се спи, по време на сън също го прави. Като вакуумна помпа е Simple Smile. Не пробвам да го отказавам с нищо, защото му става още по-интересно да го прави Simple Smile. Други мами и приятелки ме успокояват, че той сам ще се откаже. Е, чакам и се надявам Simple Smile. Мисля, че скоро ще осъзнаее, че е смешен така и сам ще спре, затова не пропускам да му се смея, когато го прави Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 317
Моето момиченце на 1г. 11 месеца почти също си смуче палеца на дясната ръка. Прави го откакто е на 2 седмици, никакви биберони не бяха в състояние да я откажат от палеца.
Все още не съм взела сериозни мерки, но адски ме дразни как реагира майка ми. Постоянно й дърпа пръста от устата, четох, че това е най-лошото, което може да се прави, а и както каза Ири, на нея така й става още по-интересно и го смуче по-силно и настървено.
Надявах се на яслата да види другите деца и да спре, но има точно обратен ефект - научила е и другите да смучат пръсчетата  Embarassed Със сигурност вече обаче се усеща, че не трябва да го прави и като че ли сега го прави предимно вечер като заспива.
Относно Даум Екзола - мисля че е за деца над 2 години, но не съм много сигурна.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 428
Освен да я оставиш сама да се откаже,не виждам друго решение за сега.А ползвате ли залъгалка?

# 11
  • Мнения: 9 467
Сина ни, беше изкл. кърмен-залъгалки така и не пожела, но и той имаше един период на смукане на палеца.
Нищо не правих-изчаках да отмине от самосебе си...така и стана. Мисля че някъде от към 7-ия до 10-11 мес Rolling Eyes
При вас е повече като време, но изчакай да видиш дали сама няма спре-пробвай др "ритуали" при приспиването, за да й отвличаш вниманието.

# 12
  • Мнения: 789
..............
Относно Даум Екзола - мисля че е за деца над 2 години, но не съм много сигурна.  Peace

Да, така е. Сега проверих опаковката, пише, че се препоръчва за деца над 24 месеца.

Като ви прочетох мненията и още повече се обезсърчих Sad По-малки и се отказват, а при Ива колкото повече расте, по-зле става....

# 13
  • Мнения: 961
При някои дечица много се задълбочава този проблем! На моя близка детето й вече е на 4г и половина, смуче само едното палче и то се е деформирало, нокътя изглежда един такъв изтънял, чак болезнен!
Може би, колкото по-рано, толкова по-лесно?!  
А като беб няма достъп до пръстчето, как реагира? Примерно, ако е в ръкавичка?

Общи условия

Активация на акаунт