По колко АМ на 5 месеца и половина

  • 2 177
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 387
Здравейте, мами! Ще съм Ви благодарна, ако споделите по колко АМ ядат вашите пет месечни бебоци. Моята педиатърка ми каза последния път да не увеличавам и да си продължаваме да ядем по 150 мл., но на моята дъщеря ми се струва, че и е малко, пък и си мисля все пак като растат децата не трябва ли и да ядат повече. Тя ядеше толкова и на 4 месеца и сега пак по толктова. Малко ми се вижда. Споделете как е при вас. Благодаря предванително.

# 1
  • Мнения: 493
Моят син като беше на 5 месеца ядеше сутрин и вечер по 180 мл АМ,а през деня по 150 мл.Но щом на теб ти се струва,че и е малко и детето си иска още,направи 180 мл мляко.Колкото изпие-толкова.  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 993
Моята дъщеря е почти на 6 месеца, отдавна яде по 180 мл на всяко хранене, напоследък вечер преди лягане пие по 210 мл.
Но щом на теб ти се струва,че и е малко и детето си иска още,направи 180 мл мляко.Колкото изпие-толкова.  bouquet
Да, точно така. То все някога ще минете на следващата порция  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 335
Колкото иска.Синьт ми ядеше по 150мл.,5 пьти на ден.На 6 месеца започна по 180мл.

# 4
  • Мнения: 234
Хапваме 5 пъти на ден по 160мл, но на обяд ядем млечно- зеленчуково пюре/ правя и го сама с около 80-100мл мляко/. Понякога  на обедното хранене след пюрето  изпива още 30-40мл мляко!
Щом усещаш, че детето иска повече- приготвяй му повече  Peace

# 5
  • Мнения: 14 489
какви са тези педиатри, бе? що не пробваш тях първо да ги държиш на една филия хляб като им се ядат две и да ги видим после как се дава акъл колко трябва да яде едно бебе.
бебето си знае най-добре Peace
дъщеря ми от възраст три месеца и половина до 6 месечна (като започнах да захранвам) си пиеше по 180 мл пет  пъти дневно.

# 6
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Зависи колко иска бебето,но за тази възраст е 180-200мл

# 7
# 8
  • Мнения: 27 524
По 250мл пиеше синът ми на тази възраст  Wink
Аз мисля, че е добре да се следва детето - колкото иска - толкова. Ограничаване се налага в редки и изключителни случаи, а не по принцип. Според мен  Blush

# 9
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Моят син сутрин пие 130мл АМ, през останалото време пие по 200мл. Ние се захранваме, но все още не сме заменили цяло хранене, тогава пие по около 60-100мл, зависи колко пюре ще изяде.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 518
И двете ми дечица изпиват по 150 мл. АМ. Прави й повече щом ти се струва, че не й стига  Peace

# 11
  • Мнения: 4 433
по 170 пиеше Wink

# 12
  • Мнения: 4 017
пиеше по 150 най-много

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По 150-160мл

# 14
  • Мнения: 46
По принцип на всички опаковки си пише по колко се дава ,пробвай първо с тези мерки и ако виждаш че не и стига или и е много тогава прецени ,но най-малко според мен педито ще знае за всяко дете по отделно.Те когато трябва не казват за по важни неща,а когато не ги питаш говорят само глупости.Така моята ми каза да почвам да я храня с безглутенови каши ,но не мибеше  казала за пюретата че и те не е трябвало да с глутен и аз като не бях прочела съм и давала с глутен и сега незнам да ли има смисъл въобще да я паза от глутена.Успех и чети повече

Общи условия

Активация на акаунт