Животът се заражда пролетта, през МАЙ ще се родят и нашите деца! №8

  • 12 304
  • 304
  •   2
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 618



Благодарности за заглавието на темата на Dendri!  newsm51

                 


Ние сме 83 бъдещи МАЙЧЕТА и чакаме 84 бебенца!

ВНИМАНИЕ!!! ПОТРЕБИТЕЛСКО ИМЕ И ПАРОЛА ЗА АЛБУМА СЕ ДАВАТ ОТ МЕН НА ЛС!
АКО ИСКАТЕ ДА ВИ ВПИША В СПИСЪКА-МОЛЯ ПРАЩАЙТЕ НА ЛС НИК, ГОДИНИ, ОТ КЪДЕ СТЕ, ТЕРМИН, ПОРЕДНОСТ НА БРЕМЕННОСТ!!!!



1 МАЙ
Dido4ka на 28г., от Варнавтора

zruncho на 20г., от Плевенпърваpreggo
genobori на 24г., от Варнапърва




2 МАЙ



3 МАЙ
Eleanor Lehne на 25 г., от Габрово - първа preggo



4 МАЙ
Arksi на 32 г., от София - първа preggo
pepe на 34 г., от Русе - втора
delilah qk на 29г., от Пловдив - първа preggo
pappi на 28г., от София - първа preggo



5 МАЙ

Katrinka на 29г., от София - първа preggo
Хипопотам4е на 30г., от Варна - първа



6 МАЙ
eli_dechkin  на 31г., от Русевтораpreggo
desive78 на 30г., от София - първа



7 МАЙ

taniab на 29 г., от София - втора preggo
tsveti77 на 30 г., от Пловдив - първа preggo
mirayes на 31г., от Пловдивпърваpreggo



8 МАЙ
vaiza на 29 г., от София - първа preggo
pavleto на 32 г., от София - втора preggo
vveessii на 25 г., от Ловеч- първа preggo
ralichkou на 29 г., от София- първа preggo
Дикси на 33 г., от Плевен - втора preggo
Ана Борисова на 25г., от Софияпърваpreggo



9 МАЙ
HoNeY_ChIlD на 27г., от Варна - първа preggo



10 МАЙ
mimosaria на 24 г., от София - първа preggo
Бейлис в шоко на 27 г., от Пловдив - втора preggo
hris30 на 25 г., от Русе - първа preggo
idar на 30г., от Софияпърваpreggo
rali44ka на 26г., от Дупницавтораpreggo



11 МАЙ

Madam Stasita на 28 г., от София - първа preggo
Lianka на 27 г., от София - втора preggo



12 МАЙ
Ваня1975 на 33г., от Карловопърваpreggo



13 МАЙ
*Vanya* на 28г., от Софияпърваpreggo
Lulu80 на 28 г., от ..... - втора preggo
Мигла на 30 г., от София - първа preggo



14 МАЙ
Джиджи-биджи на 24г., от Варнапърваpreggo
JeenySJ на 31 г., от Софияпърваpreggo




15 МАЙ
Just_VANIA на 21 г., от Благоевград - втора preggo
waterlilia на 28г., от София - първа preggo
tinita 88 на 20г., от Панагюрище - първа preggo



16 МАЙ
animated на 24г., от Елин Пелинвтораpreggo
Elitta на 33г., от Пловдиввтораpreggo
Nijntje на 33г., от Русевтораpreggo



17 МАЙ
Ниночка на 33г., от Бургаспърваpreggo
ivaqna на 27г., от Бургаспърваpreggo

zaiobaio на 29г., от Софияпърва

beboranka на 33 г., от Русе - втора preggo



18 МАЙ

dotss на 29г., от Бургас
Didito на ... г., от Бургас - втора preggo




19 МАЙ
dendri на 25г., от Софияпърваpreggo
Maria-Chiara, на 28г., от Бургас - първа preggo
deliana на 26г., от Стара Загорапърваpreggo



20 МАЙ
Darryling на 29г., от Софияпърваpreggo
jelkaruseva на ...г., от .....първаpreggo
elfichka на 23г., от Пловдиввтораpreggo
Mushinka на ...г., от Софияпърваpreggo
ninishte на 33г., от Софиявтораpreggo



21 МАЙ
Felina  на 33г., от Варнавтора
geryg на 32г., от .....третаpreggo



22 МАЙ
Bailey78 на 30г., от Софияпърваpreggo
raial на 31г., от Пловдиввтораpreggo
anisvet на 28 г., от Велико Търново - втора preggo
essivessela на 27 г., от Варна - първа preggo



23 МАЙ
bubcheto на 24г., от Софияпърваpreggo



24 МАЙ
Ленчето на 20г., от Горна Оряховицапърваpreggo
kamelia1982 на ... г., от ... - втора preggo
tiliata на 30г., от Софияпърва



25 МАЙ
ishizo на 26г., от ....първаpreggo
plami_a на   г., от    - първа preggo



26 МАЙ
KayRenn на 30г., от Софиявтораpreggo
smehorana на 24г., от .... - първа preggo
tedy cat на 26г., от София - първа preggo



27 МАЙ
MaMimi на 28г., от ....втораpreggo
mama rosi на 27г., от Софиявтораpreggo
CrazyDeina на 29г., от Варнапърваpreggo
sapfir на 25г., от Варнатретаpreggo



28 МАЙ



29 МАЙ
Isito LCH на 29г., от Ловечвтораpreggo
madlena bg80 на 28г., от Софияпърваpreggo
Galia1982 на 26г., от Софияпърваpreggo



30 МАЙ

Барбарела на 31 г., от София - първа
radost leo на 28г., от Софияпърваpreggo
danieli на 32г., от София - втора preggo



31 МАЙ
siska на 29г., от Велико Трънововтораpreggo
лято! на 29г., от София - първа preggo
kusmet4e на 30 г., от Силистра - втора preggo




Нашите снимки

СТАРИТЕ НИ ТЕМИЧКИ

МАЙ 2009 е далече, но в коремчето на мама има мъничко човече (тема 1)
МАЙчета 2009(тема2)
Туптят в нас по две сърца, до Май ще е така №3
В малките тумбачета, се гушкат сладки МАЙЧЕТА №4
През МАЙ ще дойде пролетта, а снея нашите деца №5
Расте коремчето на мама, през МАЙ ще бъде най - голямо №6

Седмици, месеци, триместри




СПРАВОЧНИК

АЗ СЪМ БРЕМЕННА!

Как да установим аномалии и заболявания на плода , Календар на бременността , Определяне на термина , Секс и бременност , Как да контролирате теглото си като сте бременна? , Видове спорт през бременността - 1 част , Видове спорт през бременността - 2 част , Хематологични показатели (референтни стойности) , Прегледи и изследвания при проследяването на нормално протичаща бременност , Тегло и бременност , Ултразвуков скрининг за откриване на вродени малформации , Вашите права по време на бременност , Програма "Майчино здравеопазване" , Билки и бременност

ЗА НАШИТЕ БЕБЧЕТА

Размери на бебчетата по седмици
Седмица след седмица
Виж своето бебче
3D календар
Биология на вътреутробното развитие
Какъв цвят ще са очите на бебчето?

 easter Момче или момиче, открийте го сами! Гаранция 50 на 50!
 newsm32 Формула за пола на дететоnewsm32 Наследник по поръчкаnewsm32 The Chinese Gender Calculator newsm32 "Бабешки" методиnewsm32 http://www.ill.ru/cgi-bin/form.malefemale.pl

Филми
 tv Клипчета на Дискавъри tv The Human Body tv Моята бременност tv Le Premier Cri/Първият плач (по-късно ще дам линк и за субтитрите)



Спорт и бременност

Гимнастика за бременни за начинаещи и напредналиГимнастика за бременниЙога упражненияЙога упражнения (за сваляне)Масаж през бременносттаЙога, фитбол, гимнастика, водна аеробика, масажЙога за носещите живот в себе си
Масаж за бременни

Бременна и шик


 babydust7Тук има дрехи за бременни, а тук е обяснено как става поръчката babydust7Дрехи и бельо за бременни babydust7Дрехи от Фемили БГ babydust7Бутик Мама babydust7Миро Стил babydust7Дрехи и бельо - ДаНет babydust7Дева БГ babydust7Конти babydust7Orchid babydust7Мия babydust7BOY or... GIRL

 1stroller Misc Baby Bottle preggo newsm07
on-line магазини за майката и бебето

ПАКОСТНИК
      Касида     ДаНет     VIP Baby     Малчо     Туити     Мони     Кикиморско царство     Адриа 2001     Ванеса     ПАПАГАЛ     Пумпал     Играчките      Family-bg     КомсеД     Щъркел     Стефи      ДЕЧИЦА       Мишел     Мони Трейд ООД     Бест.БГ           Вега     МегаШоп     Базар.БГ     Crazy Kids     Get.bg     SpeedShop     Легла и матраци от nani.bg     911.bg     Веланас     За Детето     Тара     Марсел-тойс     Бг-Базар     С Мен За Мен       Вис Виталис       Хиполенд
 
KООРДИНАТИ НА МАГАЗИНИ

Магазини със стоки за бременни, бебета и деца - гр. София
Магазини със стоки за бебета и мами - гр. Пловдив
Магазини със стоки за бебета и мами - гр. Варна
Магазини със стоки за бебета и мами в гр. Бургас
Детски магазини в гр. Русе
Магазини със стоки за бебета и мами - гр. Велико Търново



НОИ, осигуровки, майчински и др.
Нои, обезщетения и майчивство
Калкулатор за майчински
Таблица на НЗОК
МОЛБА–ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА ЕДНОКРАТНА ПОМОЩ ПРИ БРЕМЕННОСТ

РАЗНИ
Бебешки и мамин дневник (download)
Бебешки и бременни блогове и албуми

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 08:50 от Dido4ka

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
пу първа Mr. Green
П.П. Дидочка,както винаги си ни направила страхотна темичка Heart Eyes
Значи за сега чакаме 73 бебока!Страхотно Hug

# 2
# 3
  • Мнения: 28
Трета за късмет Simple Smile  Желая ви страхотен петъчен ден мами Stuck Out Tongue

# 4
  • София
  • Мнения: 5 247
JenyS благодаря ти за информацията!А за килограмите не се тревожи....веднъж се бременнее!Нека качваме....значи бебо расте!
Аз съм 64, а стартирах от 59! Ръст 177!.....Ама не ми личи много.?????...обличам най-широките си дрехи.....а си имам подарък едни дънков гащериозон за бременни!!!!!!
Целувки на всички!!!!!!!
И мерси- Дидочка за новата тема...вече и с прекрасни картинки!!!!!!!!Честито 2 момиченце!!!!
Пожелавам на всички само хубави новини!!!!!!!!

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
Момичета ,искам да ви попитам как стои въпроса със шофирането при вас.На мен работата ми е свързана с честото пътуване и командировки.Ето тази събота и неделя бях на Банско.Другата седмица ми се налага да ходя до Благоевград,Сандански и Петрич.
 Доста шофирам около 2 500км изминавам на месец.АГ-то ми каза да се ограничавам вече,но не мога.Сравнително нова съм на работата.Работата ми харесва и условията са добри,но ме е страх постоянно да не би да се хванат за нещо и да ме уволнят.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Диди,мерси за темичката Hug

Madam Stasita,щом си уведомила,че си бременна няма как нито да те уволнят,нито да те съкратят и това ще важи докато детето ти навърши 3 години-така,че спокойно.
На мен не могат да ми предложат по-лека работа и затова ще карам на отпуски и болнични,но това е положението-живи  и здрави да сме Praynig

Някой питаше кой номинира в Клюто,ама потребителите-прави се анкета първо и която кандидатура събере определен брой гласове отива на номинации.Това е накратко.Няма да забравя никога прословутите априлки и бабиеросите през 2006 е тогИва беше интересно Heart Eyes

Хубав ден от мен Hug

# 8
  • Мнения: 2 885
Мисля, че е още рано да се притесняваш относно дългите разстояния, изминати с кола.
Аз ще си карам колата докато корема ми не опре волана. Много ще ми е трудно без кола.
Единствено липсата на движение /разходки/ могат да са някакъв проблем.
Аз ще летя със самолет по Нова година, а предната бременност пътувах до раждането от единият до другият край на БГ с кола и влак.
Въобще не ми е тежало.

# 9
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Аз карам предимно градско, но в рамките на десетина километра на ден. Вече не слагам колана, защото в комбинация с дебелите дрехи започна да ми стяга много. За всеки случай съм си оставила един от амбулаторните листове, за установяване на бременност в Пежото. Така, ако ме спрат катаджиите, ще се разберем бързо защо не съм се опасала с колан.
Градското каране е много изнервящо, но вече попретръпнах и не си вкарвам излишни емоции.

# 10
  • Мнения: 1 951
Предната бременност си шофирах до деня на раждането. Е, не съм навъртала толкова километри като теб, но по цял ден карах насам -натам, правехме ремонт и аз основно помагах на майсторите като транспорт  Laughing
И пътувахме извън града почти всеки уикенд.
Сега продължавам да си карам, надявам се  всичко да е ОК, и да е до термина.

А съм 4-5кг. отгоре от началото. Все още съм със старите си дрехи.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 430
Бейлис винаги съм се чудила,когато спра да карам с колан,как ще докажа,че съм бременна Mr. Green
Значи трябва да имам копие от амб.лист ,който доказва бременност.Така ли?
И от АГ-то ли или от джи пи то да си го взема.Аз май нямам в себе си такъв лист newsm78

# 12
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Бейлис винаги съм се чудила,когато спра да карам с колан,как ще докажа,че съм бременна Mr. Green
Значи трябва да имам копие от амб.лист ,който доказва бременност.Така ли?
И от АГ-то ли или от джи пи то да си го взема.Аз май нямам в себе си такъв лист newsm78

Не е задължително. Просто на този ранен етап от бременността не ни личи, особено през зимния период. Няма да заголваме пъпче я, че да видят тумбака  Mr. Green. Ако чичковците полицаи се заядат и напишат все пак акт, задължително в него като ви го връчват отразявате "Възразявам срещу акта. В тридневен срок ще представя доказателства, че към дата ... съм бременна".
В тридневния срок, който ви дава законът, може да се снабдите с удостоверение от гинеколога, че сте "бременни в ... седмица" и да го представите в КАТ. Това би трябвало да въпрепятства издаването на наказателно постановление, отнемането на точки и налагането на глоба.
Аз си оставих един такъв лист, за да се разберем бързо. Ако все пак се заядат и не ми признаят констатациите от прегледа, ще ги разходя до съда после. Това хич не го понасят.
Като ходете до гинеколога за следващия преглед, просто го помолете да си направите копие на някой от амбулаторните листове, отразяващи АГ консултацията или да ви разпечата допълнителен екземпляр от настоящия преглед. Моят лист е от 9 г.с. /от 03.10.2008 г./, но като си има дата на прегледа, лесно се смята, че към днес вече не съм в 9 г.с., а в 15 г.с.
Това ви го пиша, за да знаете как да се защитите евентуално от заяждане, че не сте с колан. Очевидно няма да почнете да се събличате пред катаджиите, за да се уверяват в коремчетата ви, а и по този начин има шанс да си спестите доста разправии и тичане по институциите.

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 13:05 от Бейлис в шоко

# 13
  • Мнения: 367
Момичета относно карането без колан - не карайте без колан защото е очевидно опасно.
Ако набиеш спирачки първото което ще пострада е несъмнено растящия корем.
Закопчайте колана преди да седнете . После седнете и прехвърлете колана над главата си, така че да обхване тялото ви отпред по диагонал.
Така диагоналната част на колана ще ви осигури все пак някаква безопасност, за да не си разбиете главата в предното стъкло при евентуален удар и да не си премажете бебоците във волана.

Аз карам така от известно време. Освен това няма да ви спират полицаите.
Имах приятелка която загина заради това че беше без колан , лека и пръст.
Моля ви не карайте без колан.
Има толкова много ненормалници по улиците, че много често вашата безопастност не зависи от вашите шофьорски умения а от простотиите на някой келеш на пътя.

# 14
  • Мнения: 826
Цоппп... и аз в новата темичка. Дидочка благодаря - пак нашата е най-хубавата Hug
За шофирането чета тук. Аз нямам шофьорска книжка Embarassed и чак преди няколко седмици моичкия започна да ме учи да карам, та поне разбрах кой педал къде е Mr. Green Сега съм решила да се запиша на шофьорски курсове  Peace Много приятели ме убеждават да не го правя, че не било сега времето, като съм надула тумбака, но всъщност това е най-удобния момент. Кога после ще има време за това? А и ако мъжа ми е на работа и не може да се освободи, кой ще ми кара детето ако се наложи?
Та, за това ще се запиша. Пък дано да ме пуснат без заяждане като ми видят коремчето Wink

Общи условия

Активация на акаунт