Алтернатива на чувалчето?

  • 4 425
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 711
Здравейте мами! Simple Smile

Моята бебка спи в чувалче, но напоследък като че ли не й харесва много-много - върти се доста и това й пречи понякога и почва да плаче. Не искам да я завивам с одеалце, защото ще е отвита непрекъснато.  Thinking
Кажете ми, моля ви, какво друго мога да пробвам - например някоя по-дебелка пижамка дали е добра идея?? newsm78

Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 544
И аз съм търсила алтернатива, защото бях много доволна, но му стана тясно като порасна. И понеже не измислих нищо миналата зима се принудих да го разширя, като му заших допълнителни парчета отстрани.Сега за първа зима е без чувал и съответно се отвива.
Ще следя темата, съжалявам, че не мога да помогна.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 149
Лурдес, да не би причината за плача да е друга  newsm78 ? Мисля, че е малка още за да й пречи чувалчето. Моята дъщеря е на 1г5м и все още си спи в такова, без да протестира. И като гледам не и пречи особено, защото се опитва и да ходи с него  ooooh! . За мен това е най-удачният вариант.
branimira76, правят спални чувалчета и по поръчка с каквито искаш размери.  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 675
Може да й е станало късо или тясно. Опитай с по-голям р-р. Голямата ни дъщеря до около 3 годишна беше с чувалче. Peace

# 4
  • Мнения: 1 168
има и по-големи чували. Мойта хубостница с чувала и права се изправя в леглото! Опитай с по-голям размер, само да не е с презрамки, че ако шава повече само ще излиза от него!

# 5
  • Мнения: 553
 запискам одеалцет под матрака от въртешната страна а отвън съм му зашила връзки като на обиколниците и го връзвам за решетката. така си се върти свободно, но под него и не може да го махне.

# 6
  • Мнения: 6 438
Лурдес,аз преди няколко дни пробвах с чувалче,но щом се опиташе да се обърне-плач.Не му беше удобно,определено.

Понеже спим в по-хладна стая завивам го с едно плюшено тънко одеалце като го увия хубаво(самият плюш прилепва някак си) и отгоре олекотено юрганче.И всички са завити през ноща Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
На моята чувалът също й е много проблемен.Като се върти с него в един момент той така се овърта около краката й,че изглежда й става некомфортно и движенията й се затрудняват и се буди с плач.Непрекъснато го дърпа и се опитва да го сваля.От няколко дни е само по пижама,по-плътна и олекотена завивка и не се отвива чак толкова много.Но все пак я наглеждам по няколко пъти на нощ.Издирих,че има зимни пижамки-одеала за такива като нашите,които не понасят да са завити.С полар са отвътре,цели като гащеризони,крачолите завършват като чорапи.Немога само да те насоча къде ги продават в БГ,аз лично си завардих 2 в Продавалника,на мамата са й били донесени от САЩ.

# 8
  • Мнения: 8 242
Синът ми от бебе мрази да е завит, мрази чували, мрази дебели пижами.. Не съм и настоявала..
Спи с потник и гащи и тънка пижамка с крачета.. А аз съм завита до ушите с дебела пижама  Crazy
Температурата в стаята е около 20 градуса..

# 9
  • София
  • Мнения: 12 548
Синът ми никога не е спал в чувал. Просто по-дебела пижама и хубаво одеало и не мисля, че ще му е студено на бебето.

# 10
  • Мнения: 491
И двете ми деца спят отвити, всичко изритват ooooh!
Но,
запискам одеалцет под матрака от въртешната страна а отвън съм му зашила връзки като на обиколниците и го връзвам за решетката.
това е страхотна идея, може да я пробвам и аз.

# 11
  • Мнения: 1 102
Аз какво направих: 3г възраст беше в чувал, после нямаше по-големи чувалчета и купих 2бр от щипките за биберони, на двете щипки заших един дебел ластик колкото дължината на леглото. прекарах ластика под матрака и двете щипки останаха от горе, с тях захванах юрганчето от двете страни и пъхнах детето под завивката, така като се върти не се отвива. не знам дали успях да ви го обясна.  newsm78

# 12
  • Мнения: 6 461
Не съм купувала и използвала спално чувалче за децата ми.
Оглеждала съм по магазините ,защото имах намерение да взема ама се отказах.
Има по големи размери и ако държиш на чувалчето време е да го смениш с по големичко. Grinning

# 13
  • Мнения: 1 372
А опитвала ли си с по -голямо за да и е по свободно и да си ритка. То пак си пази топло и ще е завита, но ще има и възможност за свободни движения. Аз на моята дъщеря съм и купила едно по дълго и широчко и си рита вътре в него, та затова не негодува, иначе и тя не би го понесла.

# 14
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
А пробвала ли си с така наречените "испански одеала"? Те са едни такива мекички, като плюш, с цип и копчета. Стават пак  малко като чувалче, но стои по-свободно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт