Въпрос до родилите преди датата на планираното секцио?

  • 3 577
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
Здравейте! Съвсем скоро ми предстои раждане за втори път и тъй като първия се наложи секцио по спешност, сега задължително ще раждам пак така. Притеснявам се, обаче, че лекарката ми назначи дата четири дни преди термина и си мисля, че е твърде вероятно бебето да тръгне и по-рано да излиза  Rolling Eyes
Започват едни безумни мисли да ми минават напоследък като това дали ще разбера, ако ми изтекат водите, как ще ме хване упойката, ако скоро съм яла, дали няма да се случи посред нощ и лекарката ми няма да е на разположение, при всяко стягане или лека болка в корема изпадам в паника...  Embarassed
Моля да споделите как точно се е случило при вас, колко време преди термина и преди планираната дата и как протече в крайна сметка всичко? Благодаря ви предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 344
И моето секцио беше 4 дни преди термина.Всичко мина нормално.Успокой се !И аз се вълнувах от упойката в смисъл , че ме беше страх , но всичко мина ок.В осем сутринта отидох в родилното , в 11 имах вече бебе WinkПожелама ти леко раждане и на финала живо и здраво бебе. Peace

# 2
  • Мнения: 643
И на мен първото секцио ми беше по спешност, но второто- десет дни преди термина  Peace Докторът така каза и аз отидох на датата в 8 сутринта.

# 3
  • Мнения: 4 335
Здравей!
Ми аз сьм точно такьв случей.Термина ми беше за 29.03,секциото ми беше назначено за 15.03.Е да,ама моя дивак на 08.03 реши,че не му се чака по вече и ще излиза.
Водите ми изтекоха,като из ведро,мислех,че само по филмите е така hahahaНямаше как да се обьрка такова бликване.Беше 22 ч., обадих се на лекарката с която имах уговорка.Като отидохме до родилния,тя вече ме чакаше там.
Направиха ми секцио по спешност с пьлна упойка.
Не се притеснявай,ако те интересува друго питай Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 20
Моето секцио беше 8 дни преди раждането, но до последния ден пиех Магнерот и нямах никакви контракции.

# 5
  • Мнения: 78
Избрахме последната дата от възможните три за планирано секцио-8 дни преди термина.И аз се измъчвах от подобни терзания, но и се надявах бебка да си избере сама рождената дата Simple Smileно тя не пожела да се появи по-рано и се роди в избрания от нас ден Simple Smile

# 6
  • Мнения: 498
И двата пъти със секцио -планирано.Първото 7 дена преди термина,второто 11.Не съм имала никога контракции,изтичане на води и болки.В уречния ден и час бях в родилното.Пожелава ти леко и безпроблемно раждане.И да пишеш,ще следя

# 7
  • Мнения: 827
Моето секцио беше 8 дни преди раждането, но до последния ден пиех Магнерот и нямах никакви контракции.
Това не те съветвам да го правиш, защото ако недай си боже се наложи секцио по спешност , матката е твърде отпусната от Магнерота и след това може да имаш много големи проблеми.
А що се отнася за това дали ще тръгне по рано бебето е божа работа, но дори и да тръгне винаги има доктори в болницата които си разбират от работата и ще направят секциото.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 262
Моят доктор ми назначи дата за планово секцио 3 дни преди термин. Идеята беше бебето само да тръгне т.е. да си избере рождения ден  Wink Малката наистина тръгна да се ражда по-рано, аз имах контракции, водите не ми изтекоха. Болка има, прочети из форума за симптомите (свиване на корема, тъпа болка в кръста и позиви все едно ти се ходи по голяма нужда), няма как да не се усетиш, че раждаш  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 274
И аз първия път родих секцио,за това доктора ми каза,че е по-добре и второто да е секцио.Термина ми беше за 22.02,а планира секцио за 20.02,но водите ми изтекоха на 15 вечерта към 9 ч.Обадих се на доктора и той каза в 10 да съм в болницат.В 10.30 вече бях родила с пълна упоика. Peace

# 10
  • Мнения: 1 367
На мен ми бяха назначили секцио 12 дни преди термина,защото имаха съмнения,че бебето ще е много голямо.Само че в нощта след последната консултация момчето реши,че повече не му се седи вътре и тръгна да излиза.Докато разбера,че раждането започва,контракциите станаха през няколко минути /все пак спях и докато се освестя от какво точно ме боли и да почна да засичам времето,мина половината нощ/.Сутринта вече бях сто процента сигурна /най-после  Laughing  Embarassed/,че ще раждам,и се свързахме с моя лекар.Уж почна нормално,а по едно време се наложи секцио по спешност с пълна упойка заради увита около вратлето пъпна връв.Е,накрая се оказа,че не е чак такъв гигант,за какъвто го мислеха  Laughing За яденето,доколкото знам,изискват да не си яла при планирано секцио.Поне на мен така ми каза моят лекар,като се уговаряхме кога да отида.При спешно не знам дали има значение.Аз не бях яла преди секциото,но пък и никак не ми беше до ядене де.И нищо не се пие май,за да не повърнеш упойката /може и глупост да казах,но така си спомням/.Няма страшно!Леко раждане!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 89
В осмия месец лежах за задържане. Щях да раждам секцио и ме тормозеше същия въпрос,,но докторите ме успокоиха,че ако започне раждането ще направят секцио по спешност. Няма страшно,ако се налага секцио няма да те оставят  Peace Леко раждане!

# 12
  • Мнения: 676
Май аз бях подобен случай, въпреки че секциото ми беше назначено 10 дни преди термина моето диваче тръгна да се ражда по-рано, водите ми изтекоха вкъщи в 23.30ч. и като се обадих на доктора той ми каза да тръгвам за болницата тук да вметна, че изтичането на водите не можеш да го сбъркаш с друго и аз се притеснявах да не се объркам.Значи като стигнах в болницата се оказа, че съм с 5см разкритие и няма смисъл да ме режат, защото половината раждане било минало та така родих нормално, за което сега не съжалявам.

# 13
  • Мнения: 4 335
Преди всички планови операции не се яде попринцип,но като се наложи по спешност ги правят разбира се.Аз така се бях натьпкала,все пак беше 08.03-пица,спагити...Нямаха време дори клизма да ми направят Mr. GreenКато започнах да излизам от упойка,започна да ми се повдига,усещах го много болезнено,но така и не поврьщах.

# 14
  • Мнения: 1 102
Успокой се, моето беше планирано, после стана по спешност. същият ден отидох на преглед че бебето шава малко, преглед, запис на тонове всичко нормално, след 1 седмица планирахме  секцио. и питах лекаря как ще разбера дали ми идват водите?вечерта след обилна вечеря в 22ч ми изтекоха водите като изведро. в 22,30 бяхме в болницата и целия екип ме чакаше на вратата за секцио (родих в частна клиника) след като разбраха че съм яла току що ми предложиха епидурална анестезия, не приех, после да ми измият стомаха и това не приех, реших нормално раждане. след контаркциите едно хубаво изпразних стомаха си и в 01,10 със секцио се роди сина ми. имах 8см разкритие но плода не беше влязъл в канала и имаше пъпна връв, тоновете се влошиха.
леко раждане на всички ни.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт