Конкракции и зъболекар

  • 615
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Бременна съм в началото на 7 месец и току що ми се счупи зъб. Проблемът да тръгна към зъболекаря е, че съм със сериозни конкракции и пия хапчета за задържане. Чудя се, да отида ли да ми оправят зъба с местна упойка? Това би ли навредило на бебчо? Ако се подложа под бръмчащите машинки без упойка има голяма вероятност да си докарам болезнени контракции. А да стоя още 3 месеца с дупка в устата ще ми е повече от некомфортно. Та какво да правя? За съжаление гинеколожката, която ме следи е в отпуска и няма как да се свържа с нея за съвет. Да търся ли друго лекарско мнение преди да легна на зъболекарския стол? Ох, какво да правя с този счупен зъб?!  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 2 467
Аз бях от 6-я месец с контракции и на магнерот и но-шпа (сега съм в 37г.с. ), контракциите още си ги имам. ходих на зъболекар и правих пломбичка без упойка. Не се притеснявай толкова, защо ти е упойка? За една пломба не е нужно! Ако е само кариес, няма да те боли толкова много и се трае без проблем. То си зависи и от зъболекаря де и от проблема ти. Но както казваш че сега се е счупил, няма много и да те стържат с машинката.

# 2
  • Мнения: 1 187
Според мен зъбът се е развалил отдавна, тъй като сега се откри една яма отгоре, а под нея чернилка  Confused Оф, знам ли, може и да не е много сериозно, но мисълта, че мога да си докарам контракции и навредя на бебчо не ми дава мира. Но и в къщи да стоя, проблема няма да се реши. newsm78

# 3
  • Мнения: 2 467
Консултирай се със  стоматолога си, ако нямаш - иди при някой добър, а не да те слага на стола само за да ти вземе парите.
Но мисля че ако нямаш болка не е голям проблема.

# 4
  • Мнения: 7 186
На мен миналата седмица ми се счупи голямо парче от зъб,който на всичкото отгоре беше с голяма пломба и дефактно повечето от зъба беше разрушено. Зъболекарят препоръча изпиляване и металокерамика, но по- нататък, за да не ме мъчи и да не ми слага упойка. Поизчисти ми го много внимателно с машинката, избобщо не ме е мъчил и ми сложи пломба- амалгама, колкото да карам засега с нея и да не стои отворен зъба, а от счупването зъба ми беше издраскал и езика. Много неприятно. Така че след раждането ще си правя големите ремонти по зъбите.
А ти щом имаш контракции може би трябва да се обадиш допълнително на гинеколога си, ако трябва да увеличи дозата от лекарства против контракциите за всеки случай . Най- добре посети и стоматолога си, поне да позакърпи положението за известно време. Но упойка не е желателно да ти слагат.

# 5
  • Мнения: 3 356
Зъболекарят,при който ходех ми каза,че няма проблес с упойките
Аз винаги получавах контракции след посещенията+прядъчен брой ритници,но тогава още не пиех Магнерич,почнах го по-късно

# 6
  • Мнения: 2 467
klamerche упойка можело, но без коригенти, без адреналин ( май така беше, толкова запомни бременния ми мозък). Може чист лидокаин. След консултация със стоматолог преди малко (намира ми се в къщи такъв), толкова мога да помогна Simple Smile))

# 7
  • Мнения: 3 818
Айде и аз да си кажа, колкото да те успокоя Simple Smile .
Отиди си спокойно на зъболекар, нека ти сложи упойка, за да не те тормози болката и нека упойката, както jes ти каза да бъде без адреналин. Адреналинът е тази съставна част от упойките, който предизвиква контракции и е противопоказан за бременни. Има достатъчно разновидности упойки обаче, които не съдържат адреналин, така че няма проблеми. Самата машинка няма какво да ти направи, не се притеснявай за нея, а и като няма да те боли- какъв е проблемът. Евентуална инфекция в зъба е много по-опасна.

Общи условия

Активация на акаунт