Дали да й слагам памперс отново?

  • 2 675
  • 43
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Здравейте, момичета ! Детето ми е на 1г и 11м. и имаме проблем с нощния памперс. Дъщеря ми спи без такъв от около 2-3месеца,а памперса беше сух още поне 2 месеца преди да го махна. Но тръгна на ясла и 2 седмици след това започна да се напишква. Всяка нощ по 2 пъти. Предполагам,че е от стреса,който преживява. Не знам как да постъпя, да започна ли да й слагам памперс през нощта докато отшуми(с това преобличане не може да се наспива) или така ще я приуча отново на памперса. Това продължава вече 2 седмици. Ще се радвам да ми помогнете,защото съм много притеснена.

# 1
  • Мнения: 2 960
Аз бих и върнала памперса ,за да се наспива и да е бодра за яслата.Явно стреса там я кара да се чувства по неспокойна.Не вярвам да я "вернеш толкова"назад.Няма дете/здраво/ ненаучено да спи без памперс.Това е моето мнение-ти си решаваш!!

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Според мен го върни PeaceНай-важното е ти и детето да се наспивате през ноща,а през деня нали е без памперс т.е. казва си?Дъщеря ми е на 2.6 г. и още спи с памперс през ноща,а по принцип е без памперс и си казва от как беше на една година.Не виждам място за притеснение сама ще си покаже кога е готова отново да спи без памперс-поне аз така бих постъпила с моето дете Peace

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Aз съм почти решена да сложа памерса,защото не се наспива добре. Две преобличания,смяна на чаршафи и отива 1 час от нощта. На сутринта й се спи доста. Притеснява ме това,че се беше научила да спи без и сега да я уча с памперс Thinking. А дъщеря ми сама се отказа и от дневния и от нощния памперс, не ги искаше и много бързо, без проблем се научи да пишка в гърне и да си казва. Но ми се струва,че освен стреса и влияе и друго.Явно гледа в яслата децата с памперси и иска да е като тях,защото няколко пъти ми казва "мамо,купиш пампа".
Искаше ми се да чуя и други мнения, да не би да сгреша. Благодаря Hug

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз съм на същото мнение - слагай й памперс, без изобщо да й заостряш вниманието и реплики от рода на "Ето пак като бебе..." - стресът от яслата за детето е много голям, нека се наспива добре, скоро ще свикне и пак ще остава суха през нощта.
Успех Peace!

# 5
  • Мнения: 805
Когато махнах на моята дъщеря нощния памперс изкара, както при вас няколко месеца без инциденти. После започна почти всяка нощ да се напикава.
Аз обаче не исках да връщам памперсите и започнах да прилагам други тактики - намалих течностите вечер, хубаво изпишкване преди лягане. Обаче пак имаше напикавания от време на време. Сега нямам проблеми, но понякога по моя преценка - зависи какво е пила вечер, през ноща ставам и я карам да пишка. Тя го прави почти насън. Незнам дали е правилно - по този начин се опитвам да я науча сама да се буди и да казва ако има пиш.
Междудругото - проблеми имам само зимата, когато е по-хладно...

# 6
  • Мнения: 3 929
Моят съвет е да й сложиш памперс. Все пак добрият сън е от голяма значение за здрават психика и спокойствие особено за малко дете. Щом се е научила сега да бъде без памперс, скоро след това пак ще започне. Още повече, че тогава вероятно, когато отмине този проблемен период, и останалите деца от яслата ще са без памперси и тя пак ще иска да е "като тях". Моят племенник е на 4,6 год. и се случва в определени периоди да се напишква. Етърва ми му слага памперс, защото да е мокър е много по-неприятно. Но като спре да се напишква, пак е без памперс и няма проблем.

# 7
  • Мнения: 94
В благото и на двете е по-добре да върнеш памперса за известно време.Но все пак е хубаво да се опиташ да и обясниш,че много по-добре е когато другите деца се учат от нея а не обратното,защото ако продължи с копирането на някои действия и маниери от другите ще настъпи момента в който поведението и няма да ти хареса ,но вече много по-трудно ще е за разрешаването на проблема. WinkТова го споделям,зощото и при нас всичко започна от памперсите..........

# 8
  • Мнения: 9 973
временно върни памперса

# 9
  • София
  • Мнения: 8 930
Здравейте, момичета ! Детето ми е на 1г и 11м. и имаме проблем с нощния памперс. Дъщеря ми спи без такъв от около 2-3месеца,а памперса беше сух още поне 2 месеца преди да го махна. Но тръгна на ясла и 2 седмици след това започна да се напишква. Всяка нощ по 2 пъти. Предполагам,че е от стреса,който преживява. Не знам как да постъпя, да започна ли да й слагам памперс през нощта докато отшуми(с това преобличане не може да се наспива) или така ще я приуча отново на памперса. Това продължава вече 2 седмици. Ще се радвам да ми помогнете,защото съм много притеснена.
Същото се случи и при нас. Хич не се замислих, ами си и върнах памперса. Не виждам нищо лошо, по-лошо ще е да спи мокра. След време пак свикна без памперс.

# 10
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Връщай памперса без да се притесняваш  Peace Според мен всичко ще трае временно докато и мине стреса  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
Не го мъчи детето мокро и събе си - ставане, преобличане и т.н. Слагай си й памперса за през нощта  Peace
Моята щерка е 3 и все още спи с памперс.

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Връщай  Wink

И с Алек сме в същото положение , лятото ми бе без нощен памперс а малко преди да почне ясла и като позастудя отново почна да се напишква през ноща  Confused  Сега има дни когато ми се събужда със сух пампрес или пък се буди през ноща и ми казва че има пиш (но не винаги) Мисля че постепенно ще спере да се напишква през ноща  Wink



# 13
  • Мнения: 1 554
слагай памперса Peace

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Много ви благодаря, на всички Hug Hug Hug
Не можете да си представите как ме поуспокоихте. И двете се измъчихме, ще сложа памперса и дано по-бързо го махнем пак.

Общи условия

Активация на акаунт