Храненето у дома помага да се контролира теглото

  • 502
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48


Ако често ядете навън, рискувате да поемате ненужни калории, твърди изследване.

Ако наблюдавате своето тегло, за да постигнете по-добри резултати, трябва по-често да обядвате у дома. Ново изследване на американски диетолози, цитирани от "International Journal of Obesity" показва, че когато хората се хранят навън всеки ден поемат с 300 калории повече от това което се нуждае организмът им.

В изследването са участвали две групи хора - спазващи диета и неконтролиращи своето хранене. Оказва се, че при хранене в ресторанти и заведения за бързо хранене доброволците и от двете групи ежедневно приемат приблизително 300 калории повече, отколкото при хранене в къщи.

Ръководителят на експеримента д-р Тимерман обяснява тези резултати с факта, че ядейки навън човек е подложен на повече кулинарни съблазни и като следствие яде повече от необходимото. Освен това, на такива места като правило се използват повече мазнини и други висококалорични продукти, отколкото в домашни условия.

Много специалистите отдавна са на мнение, че една от причините за нарастващото затлъстяване е навикът за хранене извън дома. Този факт официално се потвърждава и от това изследване.

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 14:25 от shokolad4e

# 1
  • Мнения: 673
Ако нямаме възможност да ядем у дома, то не е зле да носим домашно-приготвена храна. На мен ми коства време да приготвям вкъщи храна за целия си ден, но така знам поне какво си приготвям; знам, че няма да ям пържени в старо олио неща или че няма да ям вместо супа или сос някакв брашнян или нишестен бъркоч. Ставам като подвижна кухня, но няма как.
От друга страна, освен задравословния аспект, мога да добавя пестене на време и нерви по опашки в стола или бавното обслужване в заведенията. Цената също не е за пренебрегване.
Малък пример: моята втора закуска е 2 яйца със сирене и масло. 40 ст. са яйцата, 20-30 ст. сиренето и 10-на ст. маслото. Става 70-80 ст. Цената на тестена закуска е същата, а някъде и повече. Така че митът за здравословното и скъпо хранене е разбит Wink 

Общи условия

Активация на акаунт