Рязали ли сте токчета на неудобно високи за вас обувки?

  • 15 501
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Преди известно време бях пуснала една тема в която си показах ботите - подарък, които незнаех с какво и как да съчетая. Е тъкмо ги заобичах и им намерих облекло и се оказа, че ходенето с тях е мисия невъзможна. Ходихме с мъжа ми в едн град на разходка и за една покупка и като поиска да пообиколим магазините , аз сс тези боти се бях разплакала! Болката момичета беше неописуема! Понеже до сега съм носила максимум  4-5 см и то дебел ток, това чудо ме съсипа. Високи че и тънки. Седнах на един тротоар и неможах да мръдна. Пареща болка изпитвах на възглавничките на стъпалата си. Наложи се да си купя нови страхотни боти и да продължа разходката Heart Eyes Heart Eyes Embarassed. Обаче миналия ден видях една жена с много хубави ботушки и дължина на тока която аз искам и и казвам : Еййййййй от къде ги намери тия ботуши с такъм ток, знаеш ли от кога си търся" И тя каза че то всъщност тока е бил много висок но тя го е отрязала Shocked Сега се чудя всяка обувка ли продължава да си бъде същата след като се отреже тока - тоест да се скъси или има определени модели само и извивки на стъпалото която позволяват такова скъсяване?

За справка ето ботите ми. Дали ще стане ако ги отрежа?

http://images.vesinka.multiply.com/image/4/photos/52/500x500/26/ … mp;nmid=107215227

http://images.vesinka.multiply.com/image/5/photos/52/500x500/27/ … mp;nmid=107215227

Чудно ми е как ще изглеждат Thinking

# 1
  • Мнения: 221
имах едни с много висок ток и реших да го отрежа,после обувките стават за боклука,върховете им стърчат ужасно,не прави грешка и ти да отрежеш тока  Wink

# 2
# 3
  • Мнения: X
имах едни с много висок ток и реших да го отрежа,после обувките стават за боклука,върховете им стърчат ужасно,не прави грешка и ти да отрежеш тока  Wink


Ама в такъв случай немога да ги обуя повече....

Как така върховете стърчат много....в смисъл има много модели с по-вирнати върхове но този не е такъв. Плътно прилепла за земята е.
А удобно ли е после за носене?

# 4
  • Мнения: 221
Ами сега подметката на обувката е равна с височината на токчето,като го скъсиш отпред върхът изобщо не ляга на земята като се обуе,изглеждат отвратително и изобщо няма да  са ти удобни,освен за боклука,незнам за какво ще стават.Ще изглеждаш смешно с тях  Wink

# 5
  • Мнения: X
Значи все пак зависи от модела на обувката...защото на тази жена която видях и седяха перфекто и изглеждаха видимо супер удобни. Върха беше объл а тока дебел.

# 6
  • Мнения: 144
Рязала съм токове на два чифта обувки и не е имало проблем.Но може би  зависи от модела Peace

# 7
  • Мнения: 2 477
Извивката на тази бота не и позволява по-малка височина.
Със сигурност ще съсипеш тока,режейки го.
Абе въобще как ви хрумват такива неща?По-добре вземи ботите,отиде при обущар и попитай дали не може да се сменят токовете с по-ниски Peace

# 8
  • Мнения: 788
Съвсем скоро си купих много красиви (за мен) боти, но с много висок ток. В магазина ми бяха удобни, но то там колко крачки правиш, че да прецениш правилно. Та после се оказа, че повече от половин час не издържам с тях и реших да им отрежа тока, защото така или иначе щяха да стоят в шкафа. Отидох при "реномиран" обущар и той ми каза, че ще прецени максималните възможни сантиметри, за да не ми се деформира обувката и ги направи... Сега си ги нося и изобщо не им личи. Мисълта ми е, че всичко зависи от типа ток и от обущаря. Дето няма да ги носиш, по добре да рискуваш. Успех. Hug

# 9
  • Мнения: 4 435
Горката ти.
Аз снимка на последните ми ботуши няма да покажа,защото ще ти стане лошо,токът е направо троен на твоя,и си ходя с часове.А твоите ще ми се сторят пантофки.Странно ми е,че си била толкова зле...явно си е до човек.Не ги режи,категорична съм,както вече са ти казали,върхът ще се извие нагире,като обувки на малкият Мук. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 788
Сетих се и още нещо, има едни специални "възглавнички" за възглавничките на краката Simple Smile на SHOLL са и вършат невероятна работа за такива като нас, дето не са се качвали на по високо от 4,5 см. Ще можеш да си носиш ботичките без да ги режеш Hug

# 11
  • Мнения: 3 641
В никакъв случай не ги режи, ще ти стане още по-неудоба извивката. Аз ежедневно съм с 10 см Crazy

# 12
  • Мнения: 221
за обувките специално със тънък висок ток и остър връх,ще е грозно какъвто и обущар да ги направи /мое мнение/  Peace

# 13
  • Мнения: 2 631
Иди при обущар да поискаш неговото мнение! Някой може да ти ги отреже и само за да ти вземе парите, затова внимавай! Може и да спреш да мислиш за метаморфози и да ги носиш в случаи, когато няма да ти се налага много да ходиш. До заведението, на гости, ей такива ми ти работи...  Peace

# 14
  • Мнения: X
Сетих се и още нещо, има едни специални "възглавнички" за възглавничките на краката Simple Smile на SHOLL са и вършат невероятна работа за такива като нас, дето не са се качвали на по високо от 4,5 см. Ще можеш да си носиш ботичките без да ги режеш Hug

А къде се продават Embarassed Embarassed Embarassed

Ето това ли е? http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=100
 В аптеките ли ги има ?
Благодаря за съветите, май няма да рискувам да ги режа.

# 15
  • Мнения: 790
А ако просто ги носиш, когато не ти се налагат големи преходи? Laughing

# 16
  • Мнения: 33
Днес си купих едни ботуши с висок ток....и понеже споменах на продавачката, че ме притеснява височината (заради възглавничките на краката), тя ми препоръча тези стелки....взех си ги от аптека Ремедиум, но ги има и в новия каталог на ейвън....Специално тези на Шол, трябва да ги има във всички магазини на Шол, но провери и в аптеките....където ти е по-удобно

# 17
  • Мнения: 33

Да, точно тези са...Има и на други фирми, но предполагам, че тези са най-плътни

# 18
# 19
  • Мнения: 304
 Naughtyне съм правила подобни експерименти

# 20
  • Мнения: 14
купих си тези стелки от МЕТРО и съм ОК с тях защото и аз не съм свикнала с високи обувки

# 21
  • Мнения: X
А тези самите възглавнички какво представляват? В смисъл на какъв принцип са...? Изравняват вътрешната част може би за да не е толкова голям наклона или..? И като се свали обувката те там ли си остават или се залепват за крака? И още нещо, колко време могат да се ползват?

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
А тези самите възглавнички какво представляват? В смисъл на какъв принцип са...? Изравняват вътрешната част може би за да не е толкова голям наклона или..? И като се свали обувката те там ли си остават или се залепват за крака? И още нещо, колко време могат да се ползват?
ежедневно съм на висок ток, но и при мен с някой обувки се случва да ме болят възглавничките на ходилото. Обяснението е не само във високия ток, а в това, че самата подметка е твърде тънка и когато си на високо цялата тежест пада върху предната част на крака, а тънката подметка не те защитава от камъчета и неравности на пътя и те буквално ти се забиват в крака  ooooh! с цялата твоя тежест, при дълго ходене болката наистина е неописуема. Аз си купих възглавнички на Шол от аптека, цената беше 8,35 лв /т.е. по-евтини са от Ейвънските/. Самите възглавнички са от мек силикон и се залепят за обувката. Функцията им е да уплътнят подметката и да омекотят натиска върху ходилото. Доволна съм. Пробвай първо този вариант, винаги е добре да имаш поне един чифт високи обувки Peace. В бъдеще когато сама решиш да си купиш такива, гледай отпред подметката да не е тънка, а поне половин / един сантиметър дебела  Hug

# 23
  • Мнения: X
А тези самите възглавнички какво представляват? В смисъл на какъв принцип са...? Изравняват вътрешната част може би за да не е толкова голям наклона или..? И като се свали обувката те там ли си остават или се залепват за крака? И още нещо, колко време могат да се ползват?
ежедневно съм на висок ток, но и при мен с някой обувки се случва да ме болят възглавничките на ходилото. Обяснението е не само във високия ток, а в това, че самата подметка е твърде тънка и когато си на високо цялата тежест пада върху предната част на крака, а тънката подметка не те защитава от камъчета и неравности на пътя и те буквално ти се забиват в крака  ooooh! с цялата твоя тежест, при дълго ходене болката наистина е неописуема. Аз си купих възглавнички на Шол от аптека, цената беше 8,35 лв /т.е. по-евтини са от Ейвънските/. Самите възглавнички са от мек силикон и се залепят за обувката. Функцията им е да уплътнят подметката и да омекотят натиска върху ходилото. Доволна съм. Пробвай първо този вариант, винаги е добре да имаш поне един чифт високи обувки Peace. В бъдеще когато сама решиш да си купиш такива, гледай отпред подметката да не е тънка, а поне половин / един сантиметър дебела  Hug

Благодаря Hug
Те тези са ми подарък, не съм ги избирала аз Confused Иначе не бих ги купила никога, което от своя страна наистина малко ме радва, понеже никога не бих заделила пари за чифт високи точкета, на които искрено се радвам. Но немога да нося. Наистина подметката е голям проблем - забелязах го. Не просто тъпка като вестник а и много мека. Има по-твърди подметки но тази не еот тях...и е още по-кофти като стъпваш.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 521
Имала съм такива неудобни боти с много тънка подметка и ги занесох на обущар за поставяне на нова подметка - върху старата слагат нова, ефекта е много добър, но си намери качествен обущар.

Номера с допълнителна вътрешна стелка също върши работа - и омекотява и топли!

А относно рязането на тока на твоите боти - аз бих пробвала с малко обаче -1-2 см и пак при добър обущар!

Успех!

# 25
  • Мнения: 2 309
Режа токове,скъсявам муцуни...всичко!
Нямала съм проблеми със стърчащи върхове Peace

# 26
  • Мнения: 2 161
Ако ги отрежеш,ще заприличаш на малкият Мук.

# 27
  • Мнения: 4 784
Не съм.

# 28
  • Мнения: 1 522
Скъсяване на муцуни?????

# 29
  • Мнения: 285
Не мисля, че е разумно да ги режеш. Ботата изглежда елегантна и като и прережеш тока ще и се загуби чарът.По-добре пробвай с поставянето на нови стелки и подметки,защото това съм го правила и знам, че има ефект. така продължавам да нося едни любими за мен обувки, които им се изтъркажа подметките и все едно стъпвах по камъчетата,а и като е по-дебела подметката са и по-стабилни.Може дори да поискаш да ти сложат малко релефна подметка отдолу и така зимата няма да се хлъзгаш.Успех с обувките и каквото и да решиш после снимай да покажеш как се е получило.Лек ден

# 30
  • Мнения: X
Реших.
Няма да ги режа. Ще ги използвам за кратки растояния тип - от колата до врата, и за по-официални поводи. Другия вариант е да им сложа от тези възглавнички за които писахте. Така поне имам избор а и запазвам обувката и визията и. Благодаря на всички които се включиха Hug

# 31
  • Мнения: 4 300
Направо се чудя какви идеи ви хрумват. Естествено че няма как да се среже, нали сводът се прави според височината на тока.
Все пак говорим за обувки, а не за апартамент Rolling Eyes голяма работа, че няма да ги носиш.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 3 975
честно казано ми е чудно,
е имаш проблем с тези боти, понеже имам подобни и са ми супер удобни, но това все пак си е индивидуално. За рязане на токове - категорично - НЕ. Миналата година ми беше паднало капаче на тока и отидох до най-близкия обущар, които ми се накара, че седя все още със същите ботуши и че било опасно това да вървиш с намален ток и т.н

# 33
  • Мнения: X
Чак опасно да вървиш с намален ток ми е малко странно да го каже някой....понеже определено по-опасно ми е да се скъсвам от болка и да не мога да извървя и 5 метра с висок ток. За много хора са супер удобни и много по-високи обувки от тези, но аз НИКОГА не съм носила обувка с  тънък ток . Още повече по-висок....И понеже са ми подарък се мъча
 да ги вкарам в употреба някак защото все пак са хубавки.

Благодаря още веднъж за отговорите.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
 hahaha Joy Не знам, ама аз ходя с обувки с 3 пъти по-висок ток от твоя и не се чувствам никак зле, дори и сега - бременна в 7ия месец още не ми оттичат краката! 4470 Никога дори не съм чувала за рязане на ток, но сега се замислям и ми е интересно няма ли смешно да им стърчи върхът, като на цървул, ако ги кръцнеш? newsm78

# 35
  • Мнения: 2 085
Режа токове,скъсявам муцуни...всичко!
....

Как става номера с муцуните? много ми е интересно Peace

# 36
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
не съм рязала, но съм сменяла. Стана доста сполучливо.

# 37
  • Мнения: 4 111
Режа токове,скъсявам муцуни...всичко!
....

Как става номера с муцуните? много ми е интересно Peace

Имам едни нови, но много остри, съответно необувани чехли. Как ли става номерът с рязането?

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Виждам, че авторката е взела решение, но за останалите, на които им минава през ум да режат токове - извивката на свода е според височината на тока. Когато се скъси тока тази извивка вече трябва да е по-плавна. Опитах да нося едни обувки с рязан ток на мама - не става, извитата част на подметката се врязва в свода на крака, отвратително е и стават пришки.
Представете си да сложите обувка с подметка, огъната навътре, опираща в свода  - това е резултата от рязането.  Tired

# 39
  • Мнения: 4 187
Токове не съм рязала ,но съм сменяла  с малко по ниски, като ако разликата в двата тока е повече от 1см. задължително се прави леко удебеляване на подметката. Работила съм с обувки доста време, подмяната трябва да се извърши или фабрично, което в твоя случай е невъзможно, или от много добър обущар.


Да използвам темата до напомня - Дами,сменяйте редовно капачетата на токовете си  Peace!

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 09:22 от star

# 40
  • Мнения: 2 309
Сега искам да кажа,че не е задължително муцуната да се вирне при рязането на ток...защото,обърнете внимание!
Като сложите на равна повърхност въпросната обувка и тока поне см позволява да се скъси.
Това с Малкия Мук е мноооого пресилено сравнение!
 
Що се отнася до скъсяване на предната част,поне 2-3 чифта ги направих от остри - обли!
Просто станаха страхотни,все едно съм с нови ботуши Hug
Така че с добър обущар,всичко се постига!

Но това не го правят обикновени обущари,а тези които произвеждат обувки по поръчка,насочете се към такива... Peace

ПП Да добавя:
Разширявала съм сандали,стеснявала съм каишки на сандали,рязяла съм остра подметка на сандали с цел да станат заоблени
Скъсявала съм боти от 40 номер на 38...
Обущарчето ми е факир!!! Crazy

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 11:02 от Рожбо

# 41
  • София
  • Мнения: 9 900
Снимки и координати? Снимки на обувките де Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 309
Снимки и координати? Снимки на обувките де Simple Smile
С удоволствие,но не съм предполагала,че ще ми се наложи да давам снимки преди и след ...
 Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 1 522
Няма ли да ти излезе по-евтинко да си купиш нови обувки?
Не мога да си представя да скъкиш обувка на дължина......И то цели 2 номера!

# 44
  • Мнения: 2 309
Зависи от стойността на обувката...
Ако е доста скъпа,не ми свиди да дам 20 лв за цялостна корекция Peace

# 45
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Режа токове,скъсявам муцуни...всичко!
....

Как става номера с муцуните? много ми е интересно Peace

Режеш муцуната и правиш обувката на сандал. После махаш тока и става джапанка. И вече си подходящо обута за махалата.

# 46
  • Мнения: 2 309
После снаждам два чехъла и хоп пак боти Joy

# 47
  • Мнения: 0
аз нямам неудобни обувки може да не  са последен моден писък  но мога да обиколя целият град по няколко пъти със всички и зимни и летни   ако някои по-гъзарски модел не ми е много удобен му слагам от силиконовите стелки ако пак не става заминава си ...просто ако убувката не е удобна все едно си излязъл болен от вкъщти и цял ден ти е гадно

# 48
  • Мнения: 2 085
Рожбо, кажи къде е тоя обущар-магьосник!

# 49
  • София
  • Мнения: 843
После снаждам два чехъла и хоп пак боти Joy

 hahaha hahaha hahaha не ми е минавало през ума да правя подобни неща.
 Ако пазарувам през нета и не мога да пробвам то това са само марки на които им знам как върви номерацията.

# 50
  • Мнения: 681
Аз не съм рязала токове,по принцип нямам проблем  с височината им.
Не ги режи най-добре,ще ги развалиш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт