Няколко въпроса за Брюксел

  • 4 062
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 965
Има ли някой по-запознат със следното: откъде мога да си купя карта за музеите - разбрах, че има нещо като абонаментна карта, която за около 10-20 евро дава достъп до всички музеи, концерти и т.н. в рамките на 24, 48 или 36 ч.?
Какви са цените на такситата?
Кога започват Коледните намаления?
Ще съм там от 23 до 29 ноември.

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 13:07 от azaf

# 1
  • Мнения: 2 839
Ще съм там от 23 до 29 ноември.
Мръсница!  Mr. Green Аз от Септември се каня да отида Ноември при брат ми, ама с каненето си останах  Laughing
Ще го разпитам за всички тия неща и ще ти пиша.
От моето ходене нямам спомен да има такива карти за музеи, то пък и едни музеи там ...  Laughing
Личното ми мнение е, че не ти трябва такси, транспорта е перфектен, но ще питам за цени на таксита.
Аз ходих първите дни на Декември, ама виж не помня имаше ли намаления, та и за това ще трябва да го питам  Laughing
Къде ще отседнеш?
Моля те, моля те, иди до любимият ми Брюж  Grinning

# 2
  • Мнения: 4 965
Идвай с нас, муцка!
За картите знам от колегите, ама нищо по-подробно - шефката каза, че предния път са й дали някаква такава карта за 18 евро, ама не е успяла никъде да отиде, че е имала много работа, а аз ще съм заета само 2 дни  Twisted Evil. През другите дни - life.
В NH Stephanie ще спинкам...

# 3
  • Мнения: 2 839
Идвай с нас, муцка!

В NH Stephanie ще спинкам...
Идвам! Чакай ме на летището  Laughing

Хотела е перфектен, спала съм там  Grinning На закътана улица, близо до центъра, реновиран. Има от любимите ми кафе машини с капсули  Laughing

# 4
  • Мнения: 4 965
Оооо, аз също съм спала там, ама предишните ми 3-4 ходения бяха в стил: летище-среща-хотел-летище и градът изобщо не ми е познат.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравей, картата, за която говориш се нарича Brussels Card. Всичко за нея можеш да прочетеш тук: http://www.brusselscard.be
Обикновено подобен вид карти включват комбинация от намаления за транспорт, музеи, галерии, в някои случаи заведения за хранене и могат да бъдат за ден, три или седмица. Обектите, за които важат такива карти са изрично посочени, както и процентите намаление, които могат да е ползват в тях. Картите могат да се закупят от всеки по-голям туристически обект или инфо център.

# 6
  • Мнения: 4 965
Dao, много благодаря!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 046
Здравейте и аз преди седмица се върнах от Брюксел, както са ти казали момичетата, нужда от такси няма, транспорта им е перфектен, карта за метрото е 11,50 евро за десет качвания, а след като веднъж се таксуваш през апарата в рамките на един час можеш да пътуваш докъдето си искаш. Картата важи и за трамвай и за метро и за автобусите им. Влаковете за съседни градове се взимат от централна гара или Гар дьо Миди(едва ли го пиша правилно). Ако си купиш картата за транспорт от гишетата ( че има и апарати), може да помолиш да ти дадат и карта със схема на транспорта в целия град.

Иначе два пъти ползвахме такси за разстояние от центъра на Брюксел до единия му край, с доста светофари и очаквах да платим близо 30-ина евро, нищо подобно 8 евро само, но незнам нито километри колко сме изминали, нито пък каква е тарифата.

След като си ходила там вече, и ако си падаш по невегетарианска кухня, посетете заведение Амадео ( близо е до площад Света Каталина абе спирката в метрото е с едни красиви лалета украсена), правят най страхотните ребра, които съм яла, 14,50 евро е порцията, ако успееш да се справиш, сервитьорката минава с една тава между масите и може да ти сложи още и още и още ребра без да плащаш повече.

За бонбоните ти си знаеш, предполагам, че е по-евтино да се купят от хранителните магазини от типа на Алди и Лидл.

Предната седмица имаше намаление по средата на сезона и много от стоките по магазините бяха с 30-50%, но не е масовото намаление, което около Коледа и нова година. Ако не се лъжа конкретно коледните намаления започват от първата седмица на декември. Но сега с тази финансова криза, много от веригите се чудят как да печелят клиенти и нищо чудно да ги пуснат по-рано.

Стигнеш ли центъра там в рамките на 100-200 метра са събрани всички големи вериги C&A, zara, disney, Mexx, triumpf (abe maj ne se pishe taka), Дамарт, M&S, абе влизаш само от магазин в магазин.

Ако ви остане време и наистина търсиш пазарен център отидете до Хазелт или Анверс на около 70-80 км. от Брюксел, по принцип в по-малките градчета стоката в магазините на големите вериги е по-избрана и по-подредена, а в Бр. беше като някакъв битак. Специално визирам C&A, закачалки по земята, чакане пред пробните с часове, персонала не смогваше да подреди дрехите обратно по щендерите.

Ако сте фенове на увеселителните паркове пак до бр. на около 30-40 минути път с влак(които няма нищо общо естествено с нашите) е Walibi, но ви трябва по-топъл ден, 30-ина евро е входа и цял ден няма да ви стигне да се повеселите. Бяхме там точно на техния хелоуин и беше малък ад от общо 50 атракции, успяхме да се качим само на 5-6 беше пълно с деца и определено беше приятно, поне за мен интересно.

Да и в Брюксел подобно на Амстердам си има червени фенери-квартала се казва Брабант, там е и турския квартал с типични заведения за дюнери и сандвичи, както и големи магазини, в които се продава всичко от бебешки пюрета, до техника, дрехи обувки, чанти, общо взето каквото се сетиш.

Но в Брабант внимателно с личния багаж, бг реч може и да не чуеш в целия град, но в Брабант задължително, да не говорим, че почти всички момичета зад витрините все ми приличаха на нашенки.

Ами засега толкова от мен, приятно изкарване и ако имаш въпроси, ако мога да отговоря с удоволствие.   bouquet

# 8
  • Мнения: 4 965
Nadina, много ми беше полезно подробното ти обяснение.
Спечели ме за посещението в лунапарка.
Червените фенери надали ще ги посетим  Mr. Green.
Да питам, ако знаеш, в магазина на Дисни има ли шанс да намеря колекционерските порцеланови принцеси? Моите щерки имаха (още имат остатъци от тях) Снежанка и Пепеляшка, но ги потрошиха. Искам да им купя същите.
Също така, някой има ли идея къде мога да видя програмата на концертите и прогнозата за времето, че в Гуглето намерих само на френски, а с този език съм в "лоши отношения"?

# 9
  • Мнения: 2 839
Ммм да, парка беше и в моите планове за ходенето този месец. Това е този, който се намира източно от Брюксел, нали?
Ех, кога ли ще пуснат полети от Варна  Rolling Eyes

Azaf, аз за времето ползвам weather.com Ето Брюксел http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/local/BEX … rom=enhsearch_loc

# 10
  • Мнения: 4 965
 Heart Eyes
Гледам, че прогнозата е по Фаренхайд, ама ще си го изчисля. Благодаря!
Между другото, другата седмица съм във Варна. Wink

# 11
  • Мнения: 2 839
Точно над градусите има да смениш на Мetric.
Ще пусна тел на лични  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 046
Хехе, може и да е било досадно, но са ми прекалено пресни впечатленията, а и наистина си изкарахме страхотно, този път беше определено кулинарен туризъм.

Магазин на Дисни, честно не си спомням да съм мяркала подобни фигурки, но понеже благодарение на дребния съм на тема Колите и даже не бих и забелязала.

Непременно да отидете до пишлата, не пишльото (символа на Брюксел), намира се в уличките около централния площад, там където са им рибните ресторантчета, точно срещу Пишлата има бирария, в която се предлагат близо 100, ако не и повече вида бира, има даже и българска. Ако сте фенове на бирата, Квак не е лоша, ако не друго, то поне начина на поднасяне не е за изтърване.
За пишлата поне така ни беше обяснено де..) характерно е че пишка много рядко и ако хванеш такъв момент пускаш една монета и си пожелваш нещо. Абе символи всякакви, интересно е.

За Walibi (лунапарка) влаковете тръгват от централна гара, цена на влака незнам, по време на нашия престой имаше промоция  по повод празника, отиване-връщане +билет за парка 26 евро.

Ако ви се ходи в ирландски бар, точно до тяхната Борса( имам предвид финансова) на площад Burse, се намира заведение O'raylis (абе пак не съм сигурна за правописа) типичен задимен ирландкси бар и може би единственото заведение, в което се пуши.

Странното за мен е, че в подобно заведение у нас никога не бих припарила, но там от обстановка ли, компанията ли много ми хареса. Леко мрачно, но има уют някак си.

За времето задължително ботуши, яке и една две по дебели фанели, шал и шапка са задължително, препоръчителни, чадъри също, без тях няма накъде. Дано да уцелите хубаво време все пак, поне да не вали.

За атома входа е 9 евро на човек, а за мини европата(те са едно до друго)май беше около 20-ина евро, но не сме влизали там и незнам със сигурност.

До тяхното подобие на триумфална арка има музей на стари автомобили, от самата зора на колата та до днес, също е според интереса ви.

А за червените фенери решението ви е уместно, със сигурност няма да изтървете нищо, нищо общо със атрактивността на Амстердам.

Е разбира се и европесйките институции да не изтървете, ако вече не си ги видяла разбира се.
Ох пак много приказвах, чао

Общи условия

Активация на акаунт