Най сетне! Уволнена директорка на градина!

  • 5 064
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 481
Махат директорка на градина, рекетирала родители
11 ноември 2008 / News.dir.bg
Кметът на Бургас Димитър Николов уволни директора на детска градина "Славейче" Гинка Войкова, съобщиха от общината.
Войкова е уволнена след извършена вътрешна проверка и след многобройни сигнали на родители, че постоянно им се искат пари по различни поводи. Проверката е установила редица нарушения на финансовата и на трудовата дисциплина в детската градина, се посочва в съобщението.
Одитът е показал, че през септември и октомври след родителски срещи в детската градина са съставени 10 протокола за набиране на средства, материали, консумативи, учебни и хигиенни материали. От родителите са събрани около 5000 лева, както и голямо количество учебни и хигиенни материали. Войкова не е завела получените финансови средства и материали в книгата за дарения и не ги е отчела като приходи, съобразно установения ред.
Доказани са нередности при събирането на пари за посещения на театрални постановки. В такива случаи детското заведение ползва отстъпка, но на родителите е събирана по-голяма сума.
От декември 2007 г. до май 2008 г. Гинка Войкова е възложила на физически лица да организират обучение по народни танци, рисуване, английски език и информатика в детската градина. Тези лица са били задължени да даряват на детското заведение 20% от целия си месечен приход от детската градина. Събраните по този начин суми отново не са отчетени като приходи.
От ноември 2006 г. до май 2008 г. Войкова е допуснала педагогическият, медицинският и административен персонал на детската градина да консумира от храната, приготвяна за децата.
Установено е, че за посочения период са изразходвани 1873 лева, с които членове на персонала и трети лица ходили на екскурзия.

http://burgas.dir.bg/2008/11/11/news3584853.html

# 1
  • Мнения: 9 814
 Peace
Когато си заслужават наистина, трябва да бъдат уволнявани  не само директорките, но и госпожите и лелките.
Въпреки това нека не бъдем толкова скептични има и наистина добри учители и директори, които правят всичко за децата.

# 2
  • Мнения: 2 839
На мен всичко това ми звучи като вина на счетоводителя.
Завеждането на дарения не е работа на директора.

# 3
  • Мнения: 880
На мен всичко това ми звучи като вина на счетоводителя.
Завеждането на дарения не е работа на директора.

Напротив, счетоводителя не може да осчетоводи нещо, за което няма документ или нареждане от ръководството. По скоро може да се каже, че има съюз между двете.

# 4
  • Мнения: 17
Най-после нещо се случва...
Аз също искам да протестирам от ръководството на нашата детска градина, но не знам към кого да се обърна.
Имам подозрения за нередности, защото се събират пари за боядисване на оградата и надраскани външни стени по 10лв. на дете, в градина която е с около 200 деца. Излиза че ако всеки даде по 10лв. ще се съберат 2000 лв. за БОЯ. Егати боята...
А това което най-много ме афектира мен е разговора проведен между мен и госпожата на моето дете. Отивам да си взема детето от градина и госпожата тича ухилена по стълбите към мен:
тя - Родителското настоятелство реши и събираме по 10лв. за боядисване..
аз - Аз няма да дам, не съм съгласна!
тя - А сте съгласна детето ви да гледа тия надраскани с глупости стени , така ли...(тук вече ми се говори лекичко с тон)
Замълчах си защото дъщеря ми ме занимаваше.

Та въпросната госпожа никога не дошла при мен с такъв ентусиазъм да говори с мен за детето ми......ЕЙ ТОВА МЕ ПОДРАЗНИ НАЙ-МНОГО!!!
Става въпрос за 66-то ОДЗ "Детски рай" - Стара Загора
А пък от друга майка по повод на събиране на дръги пари разбрах, че същата госпожа й казала : "Като не давате пари няма да гледаме децата ви!", не съм лично свидетел но ако го бях чула с моите уши тази госпожа щеше да изхвърчи още повече че е пред пенсия.

# 5
  • Мнения: 4 511
Направо не мога да повярвам, че са ходили на екскурзии с пари на родителите!  Shocked Не нагло, ами не знам... Като си представите, че има родители, които едва отделят от бюджета си по 40-50 лв за подобрения в яслите и градините.
От началото на годината яслите в Бургас са безплатни, обаче това не означава, че не събираме пари. Всеки месец купуваме и хигиенните материали. Това добре, няма откъде иначе да вземат, обаче кажете ми какво правят с 20 шишета препарат за миене на чинии всеки месец?! Или с 20 кутии прах за пране?
Нямам нищо против да подпомагам яслата, знам какъв им е бюджетът, но нека всеки разход е обоснован!

# 6
  • Мнения: 284
Дано повече директорки на градини разберат, че всичко си има граници - търпението и толерантността на родителите също.

# 7
  • Мнения: 550
Естествено,че при подобни нарушения ще има уволнения!Най -вероятно въпросната директорка просто не е успяла да покрие навреме кирливите си ризи.Повече проверки-повече санкции=по-сериозно отношение към работата.

# 8
  • На морето!
  • Мнения: 5 749
Явно кметът на Бургас има малки деца и скоро се е сблъсквал с проблема детска градина и ясли, защото сериозно ги е подхванал всички. Държи на работното време, направи яслите безплатни, забрани всякакви самоинициатви за събиране на пари от родителите.
tonytobgart, говори с директорката или пуснете жалба, след като всички сте съгласни, че отношението на възпитателите не е нормално.

# 9
  • Мнения: 2 839
Подхванали са ги, да.
Ама де да имаше кой да подхване кметовете  Tired
Защото проблема не е нито в директорките, нито в учителките.

# 10
  • Мнения: 9 481
Дано повече директорки на градини разберат, че всичко си има граници - търпението и толерантността на родителите също.

Това обаче зависи от нас-родителите!
Защото ние /и аз до мом в това число/ чинно плащаме всичко каквото поискат, и не смеем да вдигнем глава и да питаме ЗАЩО? Защото веднъж сме дали под формата на данъци, след това такси, а после-дайте за ремонти, за учебни помагала, за играчки, за консумативи...в общи линии за всичко-издръжката им е почти "частна".
Ако е така, да кажат-таксата на месец е еди колко си, а не постоянно да се иска за нещо.

DiVA -не са  кметовете.
Проблема не е в тях-именно в директорките и учителките е.
Те отправят искането за пари към общината.

Именно провокирана от ред "искания" -за ремонти, за консумативи-това в кеш, +ежемесечните- тоал.хартии, мокри кърпи, салфетки...и т..н. реших да проверя колко им дава същата тази община под чиято опека са.
Всяка една от вас може да го направи Peace
Влезте на сайта на съответната община в която сте, вижте колко градини има и какви средства и за какво се отпускат...отделни пера са за заплати, за осигуровки на персонала /вкл и бройката им я пише/, за храна, за ремонти...
Тази информация е в бюджета на общината и е публично достояние.

В нашата ДГ за "добър ден" когато си заведох детето беше -"събираме по 50лв  за ремонта лятото Rolling Eyes"-кога и какъв е бил, нямам идея. След това-носете консумативи, дайте за театър /и ние по 3 лв билетчето, въпреки, че са събрали всички групи от цялата градина и цената едва ли е толкова за "група"/
В момента искат да дам по 5лв за календар със снимка на сина ни -това е големия формат, а малките са по лев....също не ми се струва реална цена за много бройки. Ако ида на фотото и искам 1-2бр, да такава ще е цената, но това ще го проверя тези дни.
Сега новото двайсе е, че искат интернет в групата! #Crazy-за справка сина ни е първа група! Демек интернета се сетете за кой е .
Но вие не знаете колко е трудно да се гледат от сам човек 30 деца....а как ще се чати едновременно??? Thinking

tonytobgart -май навсякъде е така-затова пуснах и темата, да видим за какво става дума, лично на мен ми писна да използват само "ама то е за детето ви! Как така няма да дадете?!"
Да, ще дам, но не и по този начин Naughty
Аз също съм от Ст.Загора и по-горното се случва в ДГ"Светул
ка" .

# 11
  • Мнения: 2 839
DiVA -не са  кметовете.
Проблема не е в тях-именно в директорките и учителките е.
Те отправят искането за пари към общината.
Хаха, и като отправят искане, общината на драго сърце им ги дава още на другия ден  Laughing

От друга страна, не разбирам, защо някои родители очакват Общината да купува учебници, моливи и играчки на децата им. И се държат сякаш кмет, директори и учители са длъжни да им ги осигурят.

# 12
  • Мнения: 17
DiVA -не са  кметовете.
Проблема не е в тях-именно в директорките и учителките е.
Те отправят искането за пари към общината.
Хаха, и като отправят искане, общината на драго сърце им ги дава още на другия ден  Laughing

От друга страна, не разбирам, защо някои родители очакват Общината да купува учебници, моливи и играчки на децата им. И се държат сякаш кмет, директори и учители са длъжни да им ги осигурят.
За тези консумативи , които сте изброила разбира се че родителите дават на драго сърце, но за боядисване на оградата или пък за пердета не мисля че родителите трябва да се изнудват. И да задължение на общината е да си поддържа базата на детските градини където расте бъдещето ни. Нямам време иначе бих поспорила още Peace

# 13
  • Мнения: 9 481
DiVA -не са  кметовете.
Проблема не е в тях-именно в директорките и учителките е.
Те отправят искането за пари към общината.
Хаха, и като отправят искане, общината на драго сърце им ги дава още на другия ден  Laughing

От друга страна, не разбирам, защо някои родители очакват Общината да купува учебници, моливи и играчки на децата им. И се държат сякаш кмет, директори и учители са длъжни да им ги осигурят.

Недоумявам тона ти newsm78 темата не е за зяждане помежду ни.
И да, точно това очаквам-затова си плащам чинно данъците, и това не са екстри някакви за въпросните деца -това са необходимите средства и материали за тяхното обучение /и не общината ги купува пряко-от нея се отпускат средствата,както по-горе поясних/.

# 14
  • Мнения: 2 839
tonytobgart, ето за тази група родители говорех
И да, точно това очаквам-затова си плащам чинно данъците, и това не са екстри някакви за въпросните деца -това са необходимите средства и материали за тяхното обучение /и не общината ги купува пряко-от нея се отпускат средствата,както по-горе поясних/.[/color]
Иначе и аз не намирам за нормално родителите да боядисват градината

Общи условия

Активация на акаунт