Коледата наближава,а аз съм сама

  • 2 981
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Идват празници,всеки говори за предстояща подготовка,заподаръци компании събирания и т.н,а мен самотата ме убива.Как да се справя с това. Cry

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Миличка, миналата Коледа и аз бях така, знам колко е тъжно. Дори поради лоши обстоятелства си "карах" Бъдни вечер самичка у нас на дивана. И скоро след това се появи това, за което си мечтаех. Вярвай, че когато си най-жаден, точно тогава започва да се приближава чашата с насладата, образно казано.

Просто изчакай времето, когато ще настъпи промяната   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 844
какво значи "сама"?имаш предвид,че нямаш половинка до себе си,семейство ли,приятели ли?

# 3
  • Мнения: 22 414
Момичета, макар че аз до сега не съм била сама на подобни празници (никога не се знае кога може да се случи), никога не съм ги обичала особено. Дразнят ме, изнервят ме, от няколко години буквално ги мразя. Като дойдат Коледа и Нова година пощурявам.
Радвайте се че можете въпреки всичко да се наслаждавате на празника и е в пъти по-хубаво да сте сами, отколкото в лоша и неприятна компания.

А и нямате ли родители, приятели с които може да изкарате празниците?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 984
Убедена съм, че имаш приятели, които няма да те оставят самичка на Коледа. А и нещата се случват тогава, когато най-малко ги очакваш. Чувствата ти са ми познати, но не трябва да провисваш нос, защото това самосъжалително настроение личи...Не за друго, но колкото по-потисната изглеждаш на тази тема, толкова по-трудно ще намериш някой, който да те прекъсне в самосъжалението и меланхолията ти...
Горе-главата!

# 5
  • Мнения: 6 661
Коледа е семеен празник. Нямаш никой близък човек ли - деца, родители, братя, сестри, лели и т.н.?
А за нова година никакви приятели ли нямаш?
Съвсем сама си или нямаш любим човек?

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Румчето видях, че си писала в друга тема, че си била Румчето на..., а сега си на никого. Виж миличка, ти си си Румчето на Румчето. Но може би просто още много те боли и затова предпочиташ да се подценяваш. Всъщност истината е, че просто ти трябва време, за да преглътнеш, преоцениш и осмислиш ситуацията.
В живота ми се случи така, че също прекарах няколко Коледи сама. Много горчилка имаше в тези дни, но когато драснах чертата се оказа, че хубавото ме е чакало някъде там. Така че горе главата и просто продължи напред. Някъде там те чака твоето момче!

# 7
  • Мнения: 378
Хоп и АЗ.Моят е на работа и на коледа и на нова година няма да казвам на мен какво ми е,а малката няма на кой да я оставя Cry

# 8
  • Мнения: 4 718
Имала съм самотни Коледи. Наистина е много гадно Confused Намери задължително с кого да бъдеш...приятел, роднина, но сама не оставай Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 173
Не гледай толкова черно на нещата.И други са ти казали - по-добре сама , отколкото с неприятни хора.И какво толкова - това са 2-3 дни , а по-важно е всички останали а са ти хубави.

# 10
  • София
  • Мнения: 397
 Включи се към някоя от тези компании. Нечие присъствие не е гаранция за доброто изкарване на празника, това зависи от самите нас.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Всеки е минал през такива периоди в живота си, да празнува сам или въобще да не празнува. Пожелавам ти да не е за дълго. Hug

# 12
  • Мнения: 423
Не съм прекарвала досега тези празници сама и дано не ми се случва, дано на никой не се случва. Но никой не е застрахован, че може да остане сам и точно тогава, когато всички почиват, пазаруват, правят  планове, празнуват...., а ти си сам там някъде и в тези дни усещаш най-силно самотата.
Но пък живота не свършва с това, все имаш близки, роднини, приятели, с които можеш да прекараш много по-спокойно и хубаво празниците, отколкото с някой коч до теб ooooh!

Пожелавам ти от сърце приятно изкарване на всички празници!  bouquet

# 13
  • Мнения: 5
Не ми се е случвало да съм съвсем сама, но ми се е случвало да съм много самотна, сред хора. Наистина по тези празници самотата се чувства особено много. Пожелавам ти изненадващо приятен празник, все пак има повече от месец до тогава, може много да се променят нещата около теб  Hug

# 14
  • Мнения: 4

Може би не се изразих точно,самотна съм не сама смисъл имам прекрасни родители и приятели ,но него го няма.........

Общи условия

Активация на акаунт