Хранене на 1 мес. бебе

  • 523
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте мами! Бебето ми е на 22 дни . Кърмата ми е малко , почти няма и се налага да дохранвам с АМ. До днес бяхме на Нутрилон и докато в началото го ядеше от два дни насам не иска - странното е че само си премята биберона в устата , като залъгалка без да гълта. Проблема е че наддава много малко , от раждането до сега 200 гр. а яде малко по о-о 60 гр.Педито ми препоръча да мина на Нан 1 , да не би да не му харесва млякото и днес опитах да му дам гр. по табл. на кутията , но не искаше , повърна .Моля за съвет, какво да правя , много съм притеснена! Казаха ми да гъделичкам , пощипвам докато се храни , но  не помага. И още нещо на кутията пише 5 хранения дневно - ние се храним горе долу през 3 часа , денонощно , което прави по о-о 8 хранения и си мисля да не би това да е причината че не иска да изяжда цялото количество ?!?!?!?

# 1
  • Мнения: 90
На толкова малко бебенце не са му много 8 хранения на денонощие.Още повече, че изяжда по 60 гр.Нали знаеш че до навършване на месец трябва да изпива към 100 гр.А ти как разбра че кърмата ти е малко?В началото бебето може да се слага и на всеки час на гърда,за да се регулира лактацията и за да се нагодите един към друг.Моят съвет е да го слагаш на гърда колкото се може по-често.Така ще ти се увеличи кърмата и бебето ще изяжда достатъчно.Ако искаш се обърни към мамите в Кърмаческия.

# 2
  • Мнения: 4 016
Пате, не гледай какво пише на кутията - бебока трябва да яде поне 7 пъти, особено ако яде малко.

Ако пък имаш желание да кърмиш, влез и в кърмаческия, със сигурност ще получиш много ценни съвети за увеличаване на лактацията, макар че понякога наистина нищо не помага....


И не на последно място - Успокой се, не е страшно, че бебето е повърнало, случва се почти на всяко бебе ; случва се често. Не е повод за притеснения и търчане при педиатърката.
Ще се нормализират нещата и всичко ще е наред

# 3
  • Мнения: 9 973
5 хранения имахме на 8м.,а първите 3м. на поискване,колкото изяде

# 4
  • Мнения: 422
КАК 5 ХРАНЕНИЯ,  боже ние сега имаме 5 хранения дето се вика
Беба , на 1 месец  сучеше през 30 мин , за да стимулираме лактация и до ден днешен си я кърмя, никога не е била на режим , точна на 3 часа да я кърмя, когато заплачеше тогава, сукала е по 20 мин. през 40 мин. ква е гаранцията че се наяжда детето, но не съм  я дохранвала, така че сам атрябва да опиташ или на поискване или вземи някое хубаво мляко на Милупа продуктите са добри !
Ако наистина имаш желание да кърмиш опитай на поискване като заплаче и давай, така ще суче по-често и ще стимулира притока на кърма и ще се наяжда , защото с дните детето расте и му е нужно малко повече Simple Smile
Всичко ще е наред ! Гушкайте се и се кърмете, няма по -хубаво от това , беба вече има 5 зъба и ме хапе, но като си я гушна и си засуче и ми се усмихва или преди да сме почнали вика жално мама -дай ам ам и ми дърпа блузата е много хубаво чувство , не бих го заменила с нищо на света !

# 5
  • Мнения: 3 034
храни си го на поискване! много е мъничко. 5 хранения сина ми има сега   Shocked

# 6
  • Мнения: 9 481
Първо се успокой Hug
Паниката е лош съветник..
Кърми често, пий повече течности ако мислиш че нямаш кърма /в което се съмнявам/, това че не усещаш напрежение в гърдите не е показател колко кърма има в тях Peace а и бебето изсуква повече, отколкото всяка помпа Wink
Но 200 гр за 22 дни си е наистина малко Rolling Eyes колко се е родило? да няма някакви др проблеми..

Общи условия

Активация на акаунт