Ниско TSH и бременност?!?

  • 3 193
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Добър ден,  според вас възможно ли е след като имам много ниско TSH - 0.018, да съм бременна във втори месец?!? Доколкото знам ниското тсх не предполага зачеване, нали така? Защо тогава след като съм вече регистрирана бременна ми изкарват такива ковти изследвания, няма да казвам лабораторията...Има ли други като мен и моля дайте компетентни мнения  bouquetБлагодаря!

# 1
  • Мнения: 397
Здравей,
първо честито за бремеността. Успех до края. Наистина е странно с такова ТСХ да се зачева. Аз съм с ниско ТСХ и имах доста проблеми със забременяването. Лекувах жлезата и когато се нормализира ТСХ, тогава се получи забременяване. При теб може да е изключение, в крайна сметка медицината понякога не може да обясни всичко. А може и да е лабораторна грешка, но това според мен е малко вероятно. Моя съвет е да посетиш веднага добър ендрокринолог - да му покажеш изследванията си и да направите преглед с УЗ на жлезата. Не се притеснявай, всичко се корегира. Но за да е успешна бремеността и бебето да ездраво, трябва ТСХ да се държи в определени граници по време на цялата бременост и най-вече стриктно да ес следи. А също така е възможно, това при теб да е някакво временно състояние и изобщо да нямаш проблем. Но лекарите ще кажат най-добре! Задължително си направи консултация, на първо време поне с твоя гинеколог, който ти следи бремеността.
Успех ти желая!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ох,това ТСХ. С ниско не може, с високо не може...................абе май е божа работа.Аз бях с високо и уж не можеше.

Общи условия

Активация на акаунт