стеатоза на черния дроб

  • 15 398
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 98
какви билки и лекарства знаете против стеатоза

# 1
  • София
  • Мнения: 3 182
Много обширен въпрос.
Ако е за дете - търсят се причини за вродени нарушения в липидната обмяна или вродени ензимни чернодробни болести.
Ако е за жена - да си преосмисли диетата и засили активността.
Ако е за мъж - да спре или ограничи да пие алкохол.

Лекарства на билкова основа - тибетски (Лив 33), аюрведа (Хепасейв), най-популярани (Регенил), д-р Тошков (Хепатостим).
Витамини - група В, вит.С   

# 2
  • Мнения: 1 545

Лекарства на билкова основа - тибетски (Лив 33), аюрведа (Хепасейв), най-популярани (Регенил), д-р Тошков (Хепатостим).
Витамини - група В, вит.С   

Само да уточня - от дадените хранителни добавки Лив 33 не съществува. Явно доктор Оги, има в предвид Лив 52, индийски са. Лично аз на Тошков шумата не я препоръчвам.

# 3
  • Мнения: 52
ЗРДАВЕЙТЕ! ПРЕДИ 11 МЕСЕЦА НА МОЯТ СВЕКЪР МУ ОТКРИХА СТЕАТОЗА.НЕ ПУШИ ,НЕ ПИЕ КАФЕ И ОТ ТОГАВА СПРЯ И ДА ПИЕ АЛКОХОЛ.ОТСЛАБНА ПОНЕ 25 КГ.И СЕ ЧУВСТВА ДОБРЕ.ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ СА ИДЕАЛНИ.СЕГА СЕ ЧУДИ ДАЛИ МОЖЕ ДА СИ ПИЙВА ПОНЕ ПО-50 ГР.РАКИЙКА.ДОКТОРА МУ КАЗА ,ЧЕ 50-100 ГР.НА ДЕН НЯМА ДА МУ НАВРЕДИ АМА ТОЙ НЕ СМЕЕ.ИСКА ДА ЧУЕ И ДРУГИ МНЕНИЯ. newsm78ВИЕ КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ????

# 4
  • Мнения: 215
Здравейте, при мене след раждането чернодробните ензими бяха повишени и на ехограф се видя, че  дроба е удебелен. Бях качила 20 кг.  Embarassed
Предписаха ми Трансметил за 2 месеца, спрях сладкото, тестеното и мазното. При мен има и инсулинова резистеннтност, та така или иначе трябваше режим на хранене.
След 6 месеца ензимите са ми в норма, отслабнах само 12 кг, много бавно за съжаление и скоро се каня да отида пак на ехограф, да видя дали има подобрение.
Знам, че става много бавно и трябва всички кг да сваля... Sad
Ако някой знае някъкви билкови лекарства ще е добре да сподели  Hug

# 5
  • Мнения: 97
Откриха ми стеатоза през юни 2008 г., причина - злоупотреба с алкохол и успокоителни. Спрях алкохола, преминах на диета и лечение с трансметил и хепасейф. До септември всички показатели ми влязоха в норми. Отслабнах обаче с около 10 кг. Хранителен режим продължавам и досега, хепасейф - също само с една почивка от месец. От алкохола си позволявам чаша червено вино, за повишаване на добрия холестерол, и 30 гр. хубава ракия по празници. Това е накратко, което мога да споделя от личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт