Пак ми изчезнаха неща от харда...

  • 1 490
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Наскоро бях пускала тема, че ми изчезна музиката от харда. Детето каза, че не е трило нищо и аз бях склонна да му вярвам. Форумците се изказаха, че е невъзможно да изчезне така информация...без да е изтрита. Обаче...шреди 2-3 дни пред очите ми стана същото нещо. Сина ми има една игра, която не тръгва от иконката на десктопа, а от иконката в папаката, където е сейфана. Всеки път от там си я стартира и няма проблеми. В тази папка има и други игри. въпросният ден детето си стартира играта, компа се замисля за секумнди и...измисля: всички папки с игри изчезнаха. Останаха си иконките на десктопа, но игрите не тръгват.

Кажете си сега тежката дума...да преинсталирам ли, какво да правя, защото имам важна информация, който може да реши да изчезняе някой ден.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 475
Ми запази си цялото ценно инфо на диск или флашка и преинсталирай.
Впрочем вижте какво получих по Скайп:

Кажи на всички от контактите ти в Skype, да не приемат никой с името" martin_ludiq " , защото това е вирус който поврежда целият хардуер! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го предай на всички в контактите ти, защото ако някой от тях го приеме, ще зарази и теб автоматично !!! Предай го дори и на хората който са извън линия...!!!

# 2
  • Мнения: 1 517
Такива неща редовно получавам в скайп; в началото им се вързвах, сега не им обръщам внимание и нищо не става. "мартин лудия" и др подобни никога не са ми изкали оторизация, че да ми заразят харда. Това е спам според мен. Пък знам ли...

# 3
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Няма спор, че най-важното е да съхраниш информацията - мятай я на дискове или на флашка,
ако имаш антивирусна, провери я преди да я прехвърлиш, да не си пренесеш и буболечката, дето е възможно да си я хванала. По принцип вирусите заразяват изпълнимите файлове (с разширение exe), но веднъж активирани, е напълно възможно да се вмъкнат и в архиви (rar, zip и.т.н.).
След това форматираш (за препоръчване всички дялове изчисти, не само С), инсталираш нов Уиндоус и това е.

# 4
  • Мнения: 1 517
То инфото отдавна е на дискове и на флаш едната част. Аз всъщност с флаша работя...от страх да не ми се затрие нещо. Ама е неприятно. Пък и информацията непрекъснато се обновява...не успявам всеки път навреме да я актуализирам.

# 5
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Щом си си архивирала информацията, просто преинсталирай машинката, за да ти е мирна главата.
Няма нужда всеки път са се чудиш дали няма да ти литне нещо.
И си сложи добра антивирусна.

# 6
  • Мнения: 1 517
С AVG съм сега.

# 7
  • София
  • Мнения: 17
Най добре си сложи линукс Simple Smile и ръчкай Интернета от него.

# 8
  • Мнения: 3 880
А замисляла ли си над възможността файловете да са преместени по невнимание в друга папка. Пусни търсачката с точното име на файла и виж дали няма да се намерят някъде другаде из компютъра.... Peace

# 9
  • Мнения: 6 029
Най добре си сложи линукс Simple Smile и ръчкай Интернета от него.

На теб да не ти плащат за агитация, навсякъде едно и също пишеш  Laughing Аз ползвам само уиндоус, до сега такива неща не са ми се случвали.
ДелтОв(И)ца, според мен причината е в ЗКУ. И най-вероятно е станало това, което Биба Спароу предполага.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 3 023
...
Кажи на всички от контактите ти в Skype, да не приемат никой с името" martin_ludiq " , защото това е вирус който поврежда целият хардуер! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го предай на всички в контактите ти, защото ако някой от тях го приеме, ще зарази и теб автоматично !!! Предай го дори и на хората който са извън линия...!!!
Още ли има хора, които се връзват на това?!

Железата рядко проявяват характер. Когато решат са изобретателни, но причината обикновено е проста.
Дефинирайте проблема с независима антивирусна програма и тествайте машинарията.

Ако проблема е задклавиатурен обаче ... няма оправия Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 17
Най добре си сложи линукс Simple Smile и ръчкай Интернета от него.
Не, не ми плащат. Давам съвет. Фактите не можеш да ги отрчеш. И това че не ти се е случвало не е гаранция, че няма да ти се случи. И на мен не ми се е случвало, но много внимавам какви сайтове посещавам и какво отварям. А децата обичат да цъкат непрекъснато и на всякъде. Под линукса нямам никакви проблеми с вирусите. Но дори и теоретично да предположим, че получа вирус, просто няма как да се активира без аз да му кажа.

# 12
  • Мнения: 6 029
Абе хора, това за мен не е никакъв вирус. Какъв линуск, какви 5 лева.
И аз имам деца, които цъкат навсякъде, и аз се занимавам с компютри. И не съм виждала информация да изчезва ей така. Тоест не е виновен уиндоса, а ЗКУ-то.

# 13
  • София
  • Мнения: 17
Вирусите вършат доста поражаения. Никога не знаеш какво може да направи един ворус. Като почнеш от безобидни и стигнеш до такива повреждащи BIOS-а на компютъра. И вируса може дати го открие антивирусната само ако някой преди това го е засякъл и е открил как да се разпознава. Ако е някой съвсем нов вирус може да си го хванеш без да усетиш. Има и такива, които се активират на определени дат. Ако не сте чували за вируса "Чернобил" може да поразровите малко с гугълчо.

# 14
  • Мнения: 6 029
Чувала съм за Чернобил, разбира се, и това е единствения вирус, който може да повреди хардуер (в частност биоса). Чернобил е открит отдавна, всяка една антивирусна го хваща.

Общи условия

Активация на акаунт