Кражбите в училище

  • 2 931
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47 963
Какво мислите, нормално ли е в първи клас деца да крадат от съучениците си и чия е вината?

# 1
  • usa
  • Мнения: 2 113
смятам, че е нормално. грозно е, но в тази възраст въпреки, че знаят, че е неправилно, много от децата опитват, тестват границите на разрешеното. едва ли някой родител учи децата си да крадат, но за да не продължат децата да го правят, важно е как ще реагират родителите им.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Аз лично  смятам,че не е нормално! Вината е на родителите. Всяко дете, до 7 год.възраст трябва да бъде научено, колко лошо е да вземеш чуждо нещо. Всички знаем,че децата се възпитават първите 7 години.И ако едно дете  не е научено на елементарни неща,то то никога няма да ги спазва.
 Ако се е случило на детенце - бори се! Говори с класната, с родителите, ако трябва дори с директорката.За мен не може да бъде оправдание това,че детето е в 1-ви клас.
 За протокола - около децата ми не е имало такива проблеми!

# 3
  • Мнения: 47 963
Не с моето, с най- добрат ай приятелка, седят на един чин. Ще има родителска среща, но съм  Shocked как дете на 7 г. ще му хрумне такова нещо.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 003
Добре дошла в реалността.
Крадат, каквото им хареса и не само в 1 кл, продължават до края. Просто не носете в у-ще скъпи за вас неща. В класа на дъшеря ми крадеше дете на учителка в същото у-ще.  разсипаха се колежките да я оневиняват, било на психическа основа. Та да сме мълчали за да не развалим бъдешето на момичето. Да, да - защо не взимаше моливи и тетрадки, а пари, скъпи дрехи и козметика/вече след 5 кл./  ни директорка, ни никой не помогна в 21 СОУ. Отделно разни по-големи им взимаха джобните на ситните.

# 5
  • Мнения: 2 127
Да, случвало се е.Но на другият ден нещата се връщаха, благодарение на разговорите на класната с целия клас.Ставаше въпрос за цветни химикали.

# 6
  • Мнения: 284
Аз винаги в такива случаи се чудя - родителите на крадливото дете не забелязват ли, че то има нещо, което не са му купили или не му е подарено от техни познати! Защото според мен оправдаването на децата, че са малки, лесно се изкушават и т.н., не е индулгенция за невинност на родителите - те не може да не си дават сметка и не може да не направят нещо за връщане на откраднатото. Тоест може - но тогава не могат да се сърдят, ако детето им бъде отхвърлено от другите деца. Аз така си мисля, че трябва да се постъпва с крадливите деца в училище. Това според мен е истинското "обществено порицание".

# 7
  • Мнения: 47 963
За съжаление днес на родителската всички учители и директорката се направиха че за първи път чуват за кражби...нямам думи. Учудвам се на морал аи възпитанието на някои учители и родители...та как да очаквам децата да са по- различни Rolling Eyes Confused

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Лелеееееееее,не мога да повярвам  Shocked!
 Да допуснем, че чуват за първи път/аз не вярвам,де/, всяко нещо има първи път! Мерки няма ли да се вземат? newsm78
 Колкото до морала ,/както писах по-нагоре/, явно някое дете не е възпитано на време, колко е лошо да се краде. Да, вината е на родителите ,но жалкото е ,че поне учителката не се опитва да го обясни.

# 9
  • Мнения: 284
Сутринта като слагах купоните на дъщеря ми в несесера й, тя ми каза, че вчера са й били изчезнали и тя не ги е дала на лелите в стола. Разпитах я - да не би да ги е извадила и да ги забравила на чина. Не - тя каза, че си вадела само по един купон и моето съмнение щяло да бъде само за един купон, а те липсвали всичките. И аз, и тя си спомняше, че съм ги сложила.

Първо не ми хрумна кой и защо може да й ги вземе - те са в прозрачно разделение вътре в несесера и който го отвори ги вижда. Но защо му е на някой да ги вземе. И после се сетих - взело ги е някое дете, което си е забравило купоните и не е искало да има неприятности. Стана ми много криво. Защото това вече надхвърля детските мотиви за кражба и се случва в първи клас!

# 10
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
това е много неприятно,но всичко зависи от родителите има родители които гледат само тях си и не обръщат внимание на децата си ,а те искат да са като другите и затова се принуждават да крадат

# 11
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
и ние имахме такъв случай,затова това фо пиша от опит и като познавам родителите знам за какво става въпрос

# 12
  • Мнения: 1 103
Случва се естествено навсякъде го има ,но при по големите е по-често срещано според мен .
Леле чак  пък да  откраднат купоните  #Crazy на детето -какви хора има .

# 13
  • varna
  • Мнения: 676
Моят син е на 8 години и ме изумява как още на неговата възраст масово се краде.Редовно си идва от училище,оплаквайки ми се,че поредната дребна вещ е изчезнала.Дори наскоро едно момиче от класа му беше откраднало някакви тазоси или както се казва там...След като я попитал дали е тя,първоначално отрекла,но после си признала и след няколко дена му върнала играта.Сега го уча да си пази по-добре нещата и да си отваря очите на четири.Дълбоко съм възмутена от това,което става в училищата още отсега,но май оправия няма....

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не, не мисля, че е нормално. Това, че се случва прави ли го в реда на нещата? И какво значи "децата пробват границите"? Границите не се поставят в първи клас. Те се регулират доста преди това. И едно дете на 7-8 години вече отдавна трябва да е разбрало къде са те и кои от тях е немислимо да се преминат.

На мен ми се е случвало дъщеря ми посред зима да си тръгне по палто облечено върху потника след тренировка, защото някое дете пробвайки си границите й е задигнало половината дрехи. Изобщо, оставали сме без дрехи нееднократно. Първият път бях съкрушена. Толкова ми беше неприятно и обидно, че нямам думи. Децата не оправдавам с аргумента, че са деца и не разбират, а за родителите им изобщо не искам да говоря. И хич не ми излизайте с доводи от типа "ами не носете скъпи дрехи и ценни вещи". Не сме виновни ние, че носим или не носим еди-какво си. Проблемът не е в нашия телевизор, а е концентриран съвсем другаде.

Границите, да!

Общи условия

Активация на акаунт