За групите на столчетата

  • 466
  • 5
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 626
Моля много, да ми помогнете в избора. Моята кукла е вече 10кг.
Утре, най-късно в другиден трябва да купя столче за кола. Марката съм си я избрала вече и за да не се развиват дискусии за и против няма да я спомена.
НО, се чудя дали да взема от 9 до 18кг или направо от 9 до 36?
На това от 9 до 18кг може да му се пуска облегалката, в случай че детето заспи. Има и омекотяваща възглавничка.
Но пък другото ще го ползваме по-дълго време.

Не пътуваме често. На дълги разстояния пък досега въобще не сме пътували. Общо взето в София се движим, и го ползвам най-вече да седи в него докато извадя количката от багажника на колата, защото пък тя там стои  Laughing

Кое да взема???????????

Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват!   bouquet

# 1
  • Мнения: 46 515
9-35 избрах аз, доста пътуваме, спи си без проблем Peace
Но го ползва от 1г. и 2м., около 12.500 кг. беше, до тогава си се возеше в кошницата.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 626
Тия кошници са егати недоразумението. Написали са ги до 13кг на табелите в магазините, но на инструкцията вкъщи като седнеш на спокойствие - до 66см. Е какво ще е това дете, квадратно ли, 66см и 13кг.

Мерси Никол!
Голямото води по точки засега.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 675
Ползваме и двете категории Simple Smile столчета и от опит мога да кажа, че за бебо ще е по-удобно в столчето 9-18 кг, което може да се ползва до около 4 год., самото столче е по-вдигнато, бебето е на по-високо, има положение, сравнително удобно за спане, макар и на кратки разстояния, все пак понякога бебетата заспиват. Нашата кака като заспи в по-"голямото" столче и  ми се струва, че е ужасно неудобно за спане, постоянно се навежда напред, все едно да спиш седнал, а за  бебе - дори не мога да си представя да го сложа вътре, въпреки, че и на голямото може да спуска леко облегалката. Всъщност съм доволна и от двете столчета, но всеки да си знае своето. Laughing

Маце, защо си тръгна? Всъщност, разбирам те, понякога и на мен ми се иска, но засега устисквам при декемврийките. Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 8 280
9-18 кг

Тези които са 9-36 изглеждат като 15-36 кг в общия случай разликата е, че имат 5 точкови колани (за 9-36 кг). 
Почти нямат и полягане, ако не се брои 5-6 град в момента имаме 9-18(всъщност то е 0-18 поставя се в 2те посоки, но определено не бих сложила новородено в него добре, че когато го купувахме синът ни бе на 6-7 м.)
Тези които са 9-18 ки, когато се поставят в колата на най-легналото положение са по-полегнали от кошницата която се монтира с гръб към движението.
Може да се ползва до 3-4 г, за мен това е дълъг срок и си заслужава парите (синът ми в момента е на почти 4 около 14 кг под 100 см и се събира в столчето на сестра си, бившето негово)

Мацата, не знам каква ви е кошницата, но нашата беше до 10 кг или 68 см, определено се различаваше от тази, която на същата марка бе до 13 кг(не само по цената която бе почти двойна)

# 5
  • София
  • Мнения: 1 626
Мерси, много за отговорите.
Говорих с една мама, на която детето е  на 2г и вече не ползват 9-18кг, защото било малко.  newsm78
Моята Маги върви височка и си хапва добре, да ми е жива и здрава. И не ми се ще да взимам нещо, което ще ползваме малко.

Отивам след малко на пазар, ще пробваме на място, в кое как стои. Ще пиша после.

Бисера  Hug, при януарките е толкова ведро и спокойно всичко, че не съжалявам въобще.
Определено много ми влияеха караниците.
Целувки!

Общи условия

Активация на акаунт