До кога кърмене на поискване?

  • 494
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Кърмя сина си от почти 5 месеца,винаги когато поиска.Понякога се случва да яде през половин час, предполагам не защото е гладен,а просто се успокоява на гърдата.Наддава нормално/роди се 3кг.,сега е малко над 6 кг./освен кърмата давам и прясно изцедени сокчета,но не всеки ден.2-3 пъти го пробвах и с плодови пюренца,лично приготвени от мен.Търся вашето мнение,защото ми се струва,че вече трябва да си изгради някакъв режим на хранене,поне на 2 часа примерно.Зная,че това зависи единствено от мен,но не мога да търпя като мрънка и предпочитам да му давам да суче,дано само не му вреди на стомахчето!.Понякога това е начина и да заспи.Интересното е, че когато излизаме на дълги разходки може да трае до  4 часа дори,но вкъщи това е невъзможно.Как мислите лошо ли съм го научила и дали ще имам проблеми с отказването/не говоря за отбиване ,а за по малко хранения/.Питам се  дали и след като започнем с твърдата храна пак така ще си иска своето.Вярвам ,че има майки  в моята ситуация, които могат да споделят своите преживявания.

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 12:38 от kris_bo

# 1
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Режимът зависи както от бебчо, така и от теб. Аз също кърмех на уж "на поискване",  но съблюдавах да са минали примерно поне 2 часа. Не си го научила лошо, постепенно ще премине на по-големи интервали на хранене.

# 2
  • Мнения: 2 614
Аз и досега кърмя "на поискване", т.е. кърмя когато порасналото кърмаче иска да утоли жажда, похапне, мезне, или просто иска да се успокои...
То затова се казва така, защото е по волята на детето, а не наложен режим от мама, тати, баба, педиатър  Peace
И през 5 минути да иска - има причина, нещо кара детето ти да е неспокойно, или просто иска малко внимание....
Със сигурност това кърмене не му вреди. Могат да вредят плодовите сокове, въведени като първа храна, но и това, както и варианта за кърмене е твое решение  PeaceС течение на времето, детето само ще си изгради режим, но ще трябва да минат моментите с коликите, зъбите....
Калина искаше да суче преди и след твърдата храна, когато я захранвах, и това съвсем не пречеше на апетита и и изследователския и нюх да се запознава с новото  Peace

# 3
  • Мнения: 9 466
Винаги беше на поискване /2г 8мес и половина кърмене Mr. Green/.
Храненето му с всякаква храна е била и сега също, на поискване...просто нямам шанс да му набутам в устата нещо, което не иска. Sick
Н се безпокойкърмата ама никога не вреди Peace, както и контакта с теб...а сега е периода на активно никнене на зъбки..

# 4
  • Мнения: 3 929
Ако държиш и се налага да му направиш режим на хранене през определени интервали, направи му ги. Бавно, постепенно намаляваш кърменията, ще се получи. Но да знаеш, че в никакъв случай няма да му навреди да си яде на поискване. Дори напротив.
Аз кърмих сина си на поискване 2,7 год. Признавам, че е имало моменти, в които не издържах, но не съжалявам. Свиква се.
Когато реших да го отбивам, първо започнах да редуцирам броя кърмения през деня, а накрая прибягнах като крайна мярка до горчивия даум екзол (това обаче е друга тема).

Общи условия

Активация на акаунт