Ваксината Пневмо23

  • 1 179
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
Синът ми 1 месец беше лекуван от пневмония и сега слава на Бог е добре. Последната лекарка препоръча да му бием ваксината Пневмо 23 една седмица след спирането на приема на АБ. Дали е удачно толкова рано при отслабен имунитет от АБ-ци. Имате ли мнение за тази ваксина?

# 1
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Моят син през май месец също изкара пневмония. На 5 год. е. Излекувахме се мн. трудно почти цял месец му трябваше. Беше на инжекции Амекацин, антибиотик на хапчета... Имунитета му е просто нулев, не спира да боледува и го спрях от детска, но за ваксина никой не ми е казвал. Знам, че има такаива, но е препоръчително да се бият когато детето боледува многократно от пневмонии. Започнахме три месеца с Имунобор и витамини. Тази есен боледува на два пъти, но засега без АБ се разминахме. В момента е на Изопринозин. Аз лично мисля, че не е разумно да избързваме особено с тия ваксини. Нещо за подсилване на имунитета даваш ли, защото след пневмония той спада още повече и трябва голямо пазене?

# 2
  • Мнения: 1 545
Синът ми 1 месец беше лекуван от пневмония и сега слава на Бог е добре. Последната лекарка препоръча да му бием ваксината Пневмо 23 една седмица след спирането на приема на АБ. Дали е удачно толкова рано при отслабен имунитет от АБ-ци. Имате ли мнение за тази ваксина?

Може да се дава имуностимулатор за около седмица и след това да сложите пневмото. Лекарката е казала толкова малък срок може би, защото се опасява да не се разболее отново.

# 3
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
то има ли гаранция че след ваксината няма да се разболее? няма.

# 4
  • Мнения: 640
Моят син през май месец също изкара пневмония. На 5 год. е. Излекувахме се мн. трудно почти цял месец му трябваше. Беше на инжекции Амекацин, антибиотик на хапчета... Имунитета му е просто нулев, не спира да боледува и го спрях от детска, но за ваксина никой не ми е казвал. Знам, че има такаива, но е препоръчително да се бият когато детето боледува многократно от пневмонии. Започнахме три месеца с Имунобор и витамини. Тази есен боледува на два пъти, но засега без АБ се разминахме. В момента е на Изопринозин. Аз лично мисля, че не е разумно да избързваме особено с тия ваксини. Нещо за подсилване на имунитета даваш ли, защото след пневмония той спада още повече и трябва голямо пазене?
Давам клеева тинктура, Инунокинд, Апровит и Пробиотик като имуностимуланти. Няма да го пускам на градина до пролетта. Просто исках да знам мнението ви за ваксините и дали при отслабен имунитет след пневмонията е добре да се поставят. Лекарката каза,че няма проблем щом няма възпалителен процес. Но все пак това са нчкакви антитела в умаломощен вид

# 5
  • Мнения: 225
И синът ми честичко прави пневмонни.За пръв път чувам за тази ваксина.
Ще следя темата .Много се заинтрегувах

# 6
  • Мнения: 640
Четох, че Пневмо 23 е против следните 23 серотипа Streptoccocus pneumoniae:
Aktive Immunisierung (Pneumokokken)    Gereinigte Kapselpolysaccharide von Streptococcus pneumoniae vom Serotyp 1, 2, 3, 4, 5, 6B, 7F, 8, 9N, 9V, 10A, 11A, 12F, 14, 15B, 17F, 18C, 19A, 19F, 20, 22F, 23F, 33F

Общи условия

Активация на акаунт