Как да не се пързаля килимът върху паркета?

  • 8 100
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 655
Голям проблем ми е килимът в детската стая, който е върху под от естествен дървен паркет. Килимчето е 120х180см и вероятно поради малкия си размер се криви на всички страни, само човек да стъпи отгоре му, а играещо дете съвсем. Писна ми колкото пъти мина през стаята да го намествам. Има ли някакви подложки, които биха могли да се закрепят от долната му страна, така че да не позволяват на килима да се пързаля  newsm78 Ако има, къде да ги търся?

# 1
  • Мнения: 646
Преди години съм вижала в ХИТ такива подложки - бяха в кутийка нещо като мрежа , явно е гумена, за да се залепи за пода и за килима и да не се пълзаля. Скоро не съм гледала, но и  аз имам нови килимчета, който се пързялат по същият начин . Ще погледна тези дни и ще пиша ако видя.

# 2
  • Мнения: 823
В магазина за килими и мокети ,мярнах нещо за тази цел,но не питах .Беше във флакон .

# 3
  • Мнения: 2 467
По -тъничка гумена пътека за баня.

# 4
# 5
  • Мнения: 6 039
този скоч от Домко ми се струва доста лоша идея...за килим
нали все пак под килима също се мие и чисти


иначе това е най разпространения продукт, изглежда така/;






# 6
  • Мнения: 491
А това къде се продава?

# 7
  • Мнения: 2 926
 ooooh! От кога имам този проблем с паркета и килима и до сега изобщо не съм се сетила за тая подложка  ooooh!

# 8
  • Мнения: 218
абе кОвни му 4 пирона и си 6 точки....

п.п. става и с види за дърво, като подложиш и шайбички - туй да може да го изтърсваш от време на време ако си чистница....

# 9
  • Мнения: 2 155
А това къде се продава?

Виждала съм ги и в Практикер и в Бриколаж, даже и  в Метро  Peace

# 10
  • Мнения: 1 418
Може на няколко места по ъгълчетата да залепиш
гумички.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
намажи килима тънко със силикон, остави го да изсъхне и няма да се пързаля

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
Такива мрежички се продават освен в специализираните магазини и в големите супермаркети и в железариите.
Това, което аз съм виждала е на ТЕСА - прилича почти на мрежа за комари, но от гума  Simple Smile Търсете ги при лепящите закачалки, уплътненията за прозорци, хартиеното тиксо във всеки супер са на различни места, най-често на брандирани стелажи.

# 13
  • Мнения: 1 655
Ще опитам с тези мрежички, мисля че и в магазините по левче съм ги виждала. Ще потърся и тези на ТЕСА, предполагам са по-тънки и ще стоят по-незабележимо под килима. Благодаря ви за идеите!

# 14
  • Мнения: 2 467
Майка ми е наслагала такива мрежички на всички килими и пътеки в тях. Не се забелязват нито издуват.

Общи условия

Активация на акаунт