Любовта между децата ни !!!!

  • 836
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Здравейте майчета Hug
Искам да започна една приятна според мен тема.Би ми било интересно да ми споделите какви за взаимоотношенията при децата Ви.Обичат ли се,ревнуват ли  се ,бият ли се,въобще има ли конфликт на интереси ,и ако да от какво са породени,или се разбират прекрасно.

 Тъй-като аз започнах темата,ще споделя първа.Аз си имам две прекрасни дечица.Момченце на почти 3 годинки и момиченце на 1 годинка и 2 месеца.Като първо детенце,Кирилчо беше обсипан с възможно най-голямата любов и внимание,която би могъл да получи.Когато забременях с Ани бях невероятно щастлива,че ще си имам две дечица.Тайно се надявах да е момиченце,и мечтата ми се сбъдна.Когато започна да ми личи,обяснявах на Кико ,че ще си има братче,или сестричка,но той не обръщаше кой знае какво внимание/беше си бебе все още/.Когато се роди Ани и Кико дойде да я види беше ужасно превъзбуден,имах чувството ,че беше на седмото небе от щастие.Въпреки това аз имах големи притеснения,че когато се приберем в нас той ще започне да ревнува.Все пак до сега цялото внимание беше за него.За мое най-голямо щастие беше точно обратното. За тази една година,Кико толкова силно се  е привързал към Ани,че никъде не желае да ходи,ако тя не е с него.Храни я,дава и водичка,обува и обувките,играят си винаги заедно,носи я.Пази я в нас да не се удари ,или да не пипа на опасни места.Показва й как да пише Rolling Eyesтова е най -новото/по точно как да драска/.Въобще с две думи отнася се като майка към нея.Също така е и много ревнив по отношение на нея.Когато излизаме с количката и виждам разни познати,той не позволява неговата сестра да се пипа,почва да блъска ,който й се радва ,дърпа количката и стои на страна с нея LaughingАко съм само с него и пазаруваме нещо за него,той задължително иска да купим и за Ани.Дори скоро имах един случай Laughingбяхме в магазина под блока да купя  кайма и Кико с мен,влезна един познат и го почерпи с шоколад.Кико се обърна към него и го попита с изпиващ поглед"...А ЗА АНИ НЯМА ЛИ ДА ДАДЕШ ШОКОЛАД?.."
Такива са взаимоотношенията между моите дечица и много ще се радвам,ако и завбъдеще си останат такива.Ще ми бъде много приятно да споделите и вашите преживявания Hug

# 1
  • Мнения: 4 784
Деси, аз нямам двечки, за сега само едно и не мога да се включа активно в темата, но за това пък ще ми бъде изключително приятно да чета историите ви и дай Боже един ден и аз да мога да пиша моите реални истории. Peace
Ти ме разчувства с твоята история! Радвам се за вас, дано малчовците все така да се разбират! Hug

# 2
  • Мнения: 7 723
Децата ми са с 5г. и 4м. разлика. И двете са момичета.
Обичат се. Много се обичат. Постоянно се търсят.

Е, дразнят се от време на време, но приемам това за естествено.
Голямата прилага и хитрини, а малката е балъче, ама...добри са ми децата.
....за ревност- честно казано не съм забелязала да има
повече от нормалната. Старая се да не се стига до развите на това чуство. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 498
Деси, аз нямам двечки, за сега само едно и не мога да се включа активно в темата, но за това пък ще ми бъде изключително приятно да чета историите ви и дай Боже един ден и аз да мога да пиша моите реални истории. Peace
Ти ме разчувства с твоята история! Радвам се за вас, дано малчовците все така да се разбират! Hug
Heart EyesБлагодаря  ти и ти пожелавам от все сърце да изпиташ чувството да си майка на две,че и на повече деца.Чувството не може да се опише с думи Hug

# 4
  • Мнения: 530
децата ми са на 5г и на 1г и2м много добре се разбират каката постоянно иска да го храни да го слага на гарнето и др.Ревнува когато малкия си играе с други деца hug

# 5
  • Мнения: 1 176
desi_tanova, отношенията между децата си, които описваш, са чудесни. Нека винаги така да те радват и да се обичат.
При нас отношенията са по-сложни- в смисъл, не по-лоши, просто по-многопластови. Децата ми са с разлика 16 години  Rolling Eyes .Когото се роди големият син бях твърде млада, за да се вълнувам от подобни въпроси. С течение на времето все повече осъзнавах,че искам да имам и друго(и) дете(деца), за да се обичат така, както ние се обичаме със сестра ми( разликата ни е 5 години). Дълго време чаках втората си рожба и бях много щастлива, но синът ми ужасно ревнуваше, ужасно. Беше свикнал всичката ми грижа и внимание да са само и единствено за него. Но...щом се роди бебето, той се промени и стана много внимателен и грижовен към брат си. Помагаше ми, гледаше го, играеше с него. Но и досега отвреме навреме ми казва, че обръщам повече внимание на малкото му братче и все съм заета и уморена за него. Така че, и сега понякога ревнува. А аз се чудя на кого по-напред да угодя и кой първи да изслушам. Когато се карам за нещо на големия, малкия ми подражава и се кара и той, когато пък гушкам и целувам малкия, големия ме поглежда с мъничко ревност, усещам го. Но пък когато са двамата са мила картинка. Обичат се много и си го показват един на друг, всеки по своему, според възрастта си. Имат силна връзка помежду си и се търсят. Наскоро по-големият ми син си беше в България за около половин година и аз много се притеснявах, как ще им се отрази тази раздяла. Но притесненията ми бяха само до момента, в който се видяха. Никога няма да забравя как на летището малкото братче се отскубна от ръката ми и се втурна към батко си с радост и как по-късно вечерта двамата, легнали един срещу друг на нашата спалня, се гледаха дълго и продължително, любов и нежност струеше от очите ми, а аз се разтапях докато ги наблюдавах дискретно. И така дълго време, държаха се за ръце, просто мълчаха и се гледаха...гледаха се в очите и си говореха един на друг без думи. Казваха си колко се обичат. Беше очевидно...

# 6
  • Мнения: 498
Eclat разплакаме от радост и вълнение,докато четях  Hug Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 3 367
У нас не е чак толкова идеално и като извадено от филм. Има и крясъци,и викове,и той пък-тя пък,но се търсят непрестанно и в добро и в лошо и са железен тим срещу нас.Ако това продължи и след като ни няма наоколо-свършили сме си добре работата Laughing

# 8
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 Разликата им е 5 години и е наистина голяма емоция в къщи с тях двете.
Малкото щъка като едно добре обучено дяволче, закача се, прави муцунки и все му се "разминава", а каката се е научила вече да гледа по-философски  и мащабно на нещата.
Т.е. по добре да се лиши от някоя по-розова фибичка в стил уинкс, обаче да запази учебникът си по английски от драсканици......

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 20:14 от Арбанашка кокона

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моите са по поръчка  Laughing - исках да са момчета и да са от една зодия, белким се разбират добре.  Laughing
Засега чудесно се разбират, макар и да са различни като характер (уж една зодия, ама на  Joy). Големият ми син е грижовен батко, внимателен е и даже отговорен. Малкият много го обича, даже онзи ден го заварих да прегръща любовно баткови чорапи.  Joy Двамата все по-често се заиграват заедно, май малкият става все по-интересен партньор в белите.  Wink

# 10
  • Мнения: 498
В момента Кирил е сложил сестра си в една детска куличка и я вози,тя крещи от радост ,а той й вика .....дръж се Ани ,че след малко те обръщам... Joy

# 11
  • España
  • Мнения: 341
Моите деца са момче и момиче,съответно на 9 и на 2 годинки.Разбират се сравнително добре,крясъци има разбира се,малката си позволява и да хапе и удря брат си,той пък обича да я дразни...Но пък са толкова сладки като проявяват обичта си един към друг...Малката, например,като види брат си да се обува отива при него и го гушка,не го пуска да излиза.Той пък се грижи за нея,занимава я много,последно като беше болна през 5 мин.ме питаше добре ли , дали е опасна болестта  й.
Малката се засмя за първи път с глас точно на брат си,а той и досега го споменава с голяма гордост.

# 12
  • Мнения: 3 886
И при нас има  дразнене и леко биене .Но пък за сметка на това умират един за друг.Тя първите дъми сутрин като стане са   КЪДЕ Е БАТКО ТИ? Joy hahahaТой не дава никой да я закача.Гледа я когато аз имам работа извън къщи.Перфектрн батко е.Пази си парите кооито сутрин му даваме за училище  и когато отидеме да го вземеме  първо и купува на нея и ако останат пари си взима на него newsm78.Онзи ден например малката си разби брадата и той много плака ooooh!.Но папк си има моменти в който се дразнят като всички деца bowuu.Но доверието ми към него е голямо и  се справя добре Peaceобува я води я до тоалетната.А как обичад да играят заедно с вода не е истина просто .Дали е защото са водни зодий newsm78

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Обичат се, разбира се! Но нещата са сложни. Simple Smile

Моите са с две години разлика. Те са на 8 и на 10. Но с нас почти живее и братовчед им. Та са винаги тримата и отношенията са доста по-интересни.

Наталия е сприхава /напоследък, май от възрастта/, много сериозна, отговорна и изпълнителна. Той е артистична, хаотична, ведра душа. Над нещата е. За него всичко е позитивно, лесно, усмихнато. Тя се "грижи" за него по свой си начин. Втълпила си е някаква идея за отговорност за брат си и все го дебне - как се държи в училище /нещо, което дори аз не следя с особен интерес, просто защото той не би могъл да направи грозен зулум, не му е стила, а и в крайна сметка затова си има педагози там/, какви са му домашните, кога пише грозно и кога не, дали на плуването е в правилния коридор, дали си е оправил чантата... Все неща, които никой не иска от нея. И, естествено, упражнява натиск, когато нещата не се вместват в нейния макет.

Той, от своя страна, е душичка разбрана и проницателна. Усетил е, че тя се стяга и за да не й чупи хатъра гледа да я "слуша", но и той по свой си начин. Усещам го как гледа да й угоди, но винаги с един негов си маниер, все едно казва "а бе, хайде от мен да мине, да не ти развалям кефа". Тогава много го обичам аз, защото ми е мило как великодушно пренебрегва собствения си кеф, за да е удовлетворена тя. Той си е такъв - дащен. На жест, на емоция, на обич, на пари.

Допълват се двамата и именно в това допълване и отваряне един към друг виждам и обичта им. Всеки по своему, незабележимо и ненатрапчиво е великодушен към другия така, както сме само с хората, които обичаме.

Иначе се карат. Или по-скоро тя се кара с него. Той не. Никога не са се били, слава богу! Общо взето, съществуват относително разбрано. Няма ревност. Мисля, че никога не е имало. Поне не явна, поне не натрапчива и забележима. Те откакто се помнят винаги са били заедно. Просто не знаят какво е да го няма другия и мисля, че по тази причина не ревнуват. Всичко умеят да делят и споделят.

Иначе, в тройката отношенията са по-особени, там винаги има кръгове на интереси и има пълна и безусловна консолидация само пред лицето на врага или пред външен човек. Тогава са като стена тримата един до друг, чисто инстинктивно, като условен рефлекс.

Общи условия

Активация на акаунт