Трета неуспешна бременност, имам нужда от съвет

  • 4 381
  • 24
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте момичета!
С голяма мъка пиша отново тук и имам нужда от вашите съвети за добър специалист в София, който най-после да открие проблемите ми  Sad
Ще разкажа пак историята си. Първа бременност май 2006 - отидох на преглед с оплакване от кафяво течение, установиха бременност, но и два полипа на шийката, които ми отстраниха в 8 г.с. Бременността ми продължи безпроблемно до 21 г.с. с внезапно кафяво слузесто зацапване, което за един ден се превърна в кървене, появиха се болезнени контракции, които се засилиха въпреки системите. Положението беше неспасяемо, получих 5 см. разкритие и загубих бебето, то беше живо. Втора бременност - май 2007 - след голяма чуденка от няколко лекари дали е кухо яйце или няма сърдечна дейност, в крайна сметка диагноза мисед в 10 г.с., без абсолютно никакви симптоми, кървене или болка. Преди кюретажа, лекаря който ми го прави откри с вагинален ехограф, че имам двурога матка и полип вътре. Доверих му се безрезервно и направих изследванията към които ме насочи - хламидии, токсоплазмоза, листериоза, бруцелоза, цитомегаловирус, HbSag, въглехидратна обремененост. Увери ме, че матката ми не е проблем да износя бременност и започнахме да плануваме нова. Трета бременност - юли 2008 - отново тръгна с кафеникаво зацапване, което се влачи близо 2 седмици. Бях на тръни дали ще се развие бременността, но всичко се развиваше перфектно. Не съм имала и грам болка, контракция или какъвто и да било дискомфорт. До проклетата 21 г.с., вторник 28 октомври. Просто отидох до тоалетна и върху хартията остана пак кафяво слузестото нещо. Изпаднах в ужас, веднага се обадих на лекаря ми по ЖК, даде ми направление за приемане в болница. Преди това отидох и при частния си лекар, на който дълбоко и сляпо вярвах до последно. Прегледа ме с ехограф и ме успокои, че цервикалния ми канал е напълно затворен, но шийката ми е скъсена. А аз всеки път настоявах да ми се направи серклаж, но не шийката ми била перфектна дължина, с вагинален ехограф до този момент беше с дължина 4,5 см.
И така приеха ме в болница. Според лекаря, който ме прие, съм нямала скъсяване на шийката, но 1 см. разкритие. Но все пак нищо обезпокоително, отново нямам нужда от серклаж. Включиха ме на системи, за 4 дена нямах грам болка, но това кафявото си се влачеше, уж щяло да отшуми. На 5-я ден искаха да ме изпишат, но аз настоях да ме наблюдават още един ден, дори и само на лекарства. На следващия ден ме изписаха, но кафявото зацапване си остана. Един ден по късно получих болки ниско вдясно. Беше неделя вечерта мислех си, че е нещо от апандисита. Поуспокоих се и заспах. На другия ден в понеделник пак имах лек дискомфорт, обадих се на частния ми лекар, според който отново всичко беше наред. Ехографа не отразявал контракции, цервикалния канал затворен, а болките може би били бъбречна криза  Shocked Shocked Shocked. Отидох си вкъщи, пак се поуспокоих и поспах. Но след няколко часа, след ходене до тоалетна получих силни спазми и веднага хукнахме за болницата, този път Майчин дом Варна. Страхувах се от мануален преглед, но лекаря който ме прие, каза че по друг начин не може да установи състоянието ми. И ужас 4-5 см. разкритие, болките са били контракции, но странно как без да ми се втвърдява корема. Отново системи по спешност, но положението е неспасяемо, няколко минути силни контракции и край............отново кюртаж. Отново света се срина за мен, отново незнам причината. Лекаря, който ме кюртира обясни, че при мен нещата протичат безсимптомно, правя разкритие, околоплодния мехур колабира и с няколко силни контракции изхвърлям плода  Sad.
Сега отново започвам от нулата, питам се защо се случи едно и също нещо в една и съща г.с. Питам се дали наистина матката ми може да износи бременност. Замислям се да направя хистероскопия, за да установя веднъж завинаги каква е, и ако има преграда то тя да се отстрани.
Моля ви дайте ми съвет към кои лекари да се обърна в София, ще направя всички възможни изследвания. Описах подробно нещата, за да имате поглед върху случая ми и да ме насочите.
Благодаря ви, че прочетохте написаното, имах нужда да го споделя  Hug

# 1
  • Мнения: 1 277
Много съжалявам за това, което си преживяла Sad !
Правила ли си имунологични изследвания?

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 17:48 от стрина Ягодина

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
fever,съжалявам за този ужас ,който си преживяла.Прочетох за теб в друг подфоруми и ми стана много мъчно  Cry
Нямам представа какво трябва да направиш-може би наистина имунологични и генетични изследвания и може би да се насочиш към специалист за лапароскопия.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Мила Февър Hug
Направи генетични и имунологични изследвания на теб и на съпруга ти. Предлагам ти д-р Конова в Плевен.
Знам, че вашата мечта е някъде там...и ви чака Heart Eyes Hug

# 4
  • Мнения: 2 423
Февър  Cry това е кошмар съжалявам много.
Но наистина момичетата са прави направи генетични.
Успех ти желая Praynig

# 5
много неприятна история. Sad
дано не се повтори повече. Praynig
направете имунулогични и генетични изследвания и задължително консултация със специалист по стерилитет. кураж

# 6
  • Мнения: 4 589
fever няма думи, които могат да опишат колко съжалявам за всичко, което ви се е случило. И силно вярвам, че рано или късно нещата ще се оправят и че вашата мечта е някъде там и ви чака.

След като сте от Варна, защо не се свържете с тамошните специалисти по стерилитет? До колкото знам там са много добри и можете да намерите координати в нета.

Чела съм, за повтарящите аборти, че по някакъв начин тялото помни кога се е случил предния и го повтаря.

Най-добре лекар наистина да установи дали има двурога матка, която наистина може да е причината и да ти назначи изследвания.

Успех и кураж. 

# 7
  • Мнения: 989
fever, съжалявам за случилото се  Hug
Знам твоята история и подкрепям момичетата за имунологични и генетични, макар да не знам дали ако там има проблеми те могат да окажат влияние в толкова напреднала бременност. Обаче има и друго - според мен е задължително да установиш вида на матката, както и дали има септум и колко е голям. Аз бих ти препоръчала консултация с д-р Тюфекчиева от Майчин дом - София. Аз правих моята хистероскопия при нея - изряза ми септума, който е бил много дебел и по цялата дължина на матката - практически я е разделял на 2. Сега матката ми е почти перфектна и забременях на 4 цикъл след хистерото. Първо направихме лапароскопия и се разбра, че матката ми е една, а не 2 както се предполагаше. После и хистерото. Друг вариант е д-р Стаменов - той може да направи лапароскопия и хистероскопия едновременно, но при него доста се чака.

# 8
  • Мнения: 923
Може би трябва да ти направят серклаж newsm78
Съжалявам за това което ти се е случило

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Благодаря ви за отговорите момичета  Hug. Не съм правила имунологични и генетични изследвания, тъй като ме уверяваха, че те влияят върху зачеването и ранното развитие на плода, но сега ще направя и такива. Но сега правих БХС, резултатите бяха супер 1:15 000 за Даун и 1:100 000 за другите генетични заболявания. Неуспеха при втората ми бременност обясняват с полипите в матката, които ми откриха или с прекаран цитомегаловирус, защото само там излезе IgG +
Scarlet_ благодаря ти за съвета за д-р Тюфекчиева, и други ми я споменаха като добър специалист и сигурно ще се обърна към нея. Тя може ли да види и състоянието на шийката на матката?

# 10
д-р Тюфекчиева е добър специалист. аз не съм и пациент, но моя приятелка е много доволна и след две операции при нея сега се радва на бебче. потърсии координати, но доколкото знам приема в частния си кабинет, а операциите прави в Майчин дом. ако те интиресуват подробности ще говоря с приятелката ми и ще ти пиша координати. Hug

# 11
  • Мнения: 3 453
fever, съжалявам за случилото се  Hug
Знам твоята история и подкрепям момичетата за имунологични и генетични, макар да не знам дали ако там има проблеми те могат да окажат влияние в толкова напреднала бременност. Обаче има и друго - според мен е задължително да установиш вида на матката, както и дали има септум и колко е голям.

Подкрепям Скарлет. Peace

Много съжалявам за случилото се! Sad  Добре познавам болката. Дано намериш сили, за да продължиш! Кураж, fever! Все някога ще излезем от черната хроника! Hug

# 12
  • Мнения: 4 298
fever , имунологичния фактор не влияе само върху ранната бременност и способността да се забременява. Има много голямо отношение към износването и храненето на плода. При теб водеща е аномалията в матката и е важно да се установи вида на преградата, но не бива да се изключват и тези възможни причини за загубите на бебетата /имунологични и генетични/.
Ужасни неща си преживяла и за съжаление още изследвания ти предстоят. Но с всяко едно знай, че то те приближава към срещата с вашето дете. Причина има, остава да се открие и да се действа в посока на елиминирането й. Ще ти е трудно, защото боли, но не губи кураж!
Прегръщам те.

# 13
  • Мнения: 226
fever,
Много съжалявам за случилото се!
И моят съвет е за генетични и имунологични изследвания.

# 14
  • Мнения: 11
fever,това което ти се е случило е ужасно.Сестра ми имаше същия проблем и изгуби бебето в шестия месец,при следващата бременност нещата пак тръгнаха по същия начин и наши общи познати я насочиха към професор Чернев от Майчин Дом-София.Сега благодарение на него си има едно живо и здраво момиченце.Моят съвет е ако искаш да отидеш при него защото докато сестра ми беше в болницата се запозна с доста жени със същия проблем които в момента се радват на своите бебенца.Кавото и да решиш ти пожелавам следващия път да си имаш твоето малко щастие.Успех.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт