Сладки с локум?

  • 16 297
  • 7
  •   1
Отговори
Момичета, моля за някаква изпитана рецепта за сладки с локум, защото нямам такава, а се сдобих с 3 кутийки, и докато търся рецепта опустоших едната.
Ако някой има тази за пурички с локум?
Предварително благодаря!

# 1
Пробвала съм това и се хареса на цялото семейство. Grinning
БАНИЦА С ЛОКУМ
Баница с локум - 500гр. кори, 2- кут. локум, 4- яйца, 1ч.ч.- захар, 1ч.ч.- брашно, 1- масло.За сиропа- 2ч.ч.- захар, 3ч.ч- вода, 3- ванилии. Яйцата се разбиват със захарта, брашното, и разропеното масло, за да се получи кексово тесто. Вземат се по два пласта от корите които са нарязани на ленти и се мажат с тесто , след като се намажат се слагат и резенчета нарязан локум. Навива се на руло и, се пече в намаслена тава. Напълно изтинали се заливат със сироп. Това е наистина невероятен десерт.


Кифлички с локум

Ето и от мен една рецепта за кифлички, които също са много вкусни, стават много и издържат дълго време.
Продукти:
1/2 чаена чаша кисело мляко + 1/2 чаена лъжичка сода за хляб;
3 яйца; 1/2 чаена чаша захар; 1/2 чаена чаша олио и брашно, колкото поеме ( да стане меко тесто). Измесва се тесто и се разстила на пласт с дебелина 1 см. Нарявза се на квадрати, които се разделят на диагонал, за да се получат триъгълници.
Плънка:
 Парчета локум: локумът се нарязва на парчета, които овалваме в малко брашно, за да не се разтопят при печенето, може да се сложи и орехова ядка.

ЛОКУМКИ
125гр. мас или маргарин, 100 гр. пр. мляко, 1 яйце, 3 ч.ч. брашно, локум и пудра захар за поръсване.
Замесвам тесто, точа кота около 0.3-0.5 см дебела разрязвам я на квадрати и после на триъгълници, колкото по-малки толкова по-добре слагам във всеки локум и пека на 180-200 гр. докато порозовеят. Докато са топли ги поръсвам със пудра захар.


Локумки
Щипка сол
1 ч.ч кисело мляко
1ч.ч олио
1 пак краве масло
2 пак ванилия
1 пак бакпулвер в брашното
брашно колкото поеме
Замесва се меко тесто, разточва се, нарязва се на правоъгълничета, слага се локум и орехова ядка и се навива на пурички.
Пече се в намаслена тава в умерена фурна. Още топли се овалват в пудра захар

Сладкиш с локум
2 ч.ч бращно
1 кофичка кисело мляко
1ч.л. сода бикарбонат, угася се в млякото
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. захар
1 кутия локум нарязан на парченца и овалян в брашно
1 ч.ч. счукани орехи
Разбъркваш всички съставки без локума и орехите.
Изсипва се в намаслена ипоръсена с брашно тава.
Отгоре се нарежда локума и върху него се наръсват орехите.
Пече се в умерена фурна.




Бисквитено-локумен сладкиш "Аламинут" (без печене) - този скоро беше обсъждан, но аз не съм го пробвала
 
2 пак. меки бисквити
2 пак. ароматен локум
1 к.ч. вода
орехи по желание
малко пудра захар

Бисквитките се натрошават. Локумът с водата се разтапят на водна баня, докато се получи еднородна смес. |Смесват се с бисквитите. Могат да се прибавят натрошени орехи. Придава се форма, най-красиво се получава като сместа се сложи в кексова форма, която предварително наръсвате обилно с пудра захар.
Сладкишът се оставя да се стегне за няколко часа (може и в хладилник за по-кратко).




Последна редакция: пт, 15 юли 2005, 17:38 от Honda

# 2
  • Мнения: 1 655
Преди няколко дена правих тези
Локумки
125гр краве масло
1 ч.чаша кисело мляко
1ч.лъжица сода бикарбонат
1 ванилия
около 500 гр брашно
Содата се разтваря в киселото мляко. От всички продукти се прави меко тесто. Разделя се на две. Разточва се на тънко, реже се на квадратчета, във всяко се слага по малко парче локум и ядка орех, завива се като пуричка или като бонбон. Пече се в загрята на 180-200 градуса фурна. След като поизстинат се овалват в пудра захар.

Имам и снимки, ще ви ги покажа като се прибера в къщи.

# 3
  • Мнения: 1 413

Бисквитено-локумен сладкиш "Аламинут" (без печене) - този скоро беше обсъждан, но аз не съм го пробвала
....

Отгоре се нарежда локума и върху него се наръсват орехите.
Пече се в умерена фурна.

Още топли се овалват в пудра захар




Хонда, ей тука ме смая...без печене, как се пече newsm78

# 4

Бисквитено-локумен сладкиш "Аламинут" (без печене) - този скоро беше обсъждан, но аз не съм го пробвала
....

Отгоре се нарежда локума и върху него се наръсват орехите.
Пече се в умерена фурна.

Още топли се овалват в пудра захар




Хонда, ей тука ме смая...без печене, как се пече newsm78
Май се е получило малко объркване и това с печенето се отнася за сладкиша с локум.  Grinning

# 5
....Май се е получило малко объркване и това с печенето се отнася за сладкиша с локум.  Grinning
Определено. Нещо е станало като съм пастирала Embarassed Embarassed Embarassed
Оправих го

# 6
  • Мнения: 1 002
Пробвала съм това и се хареса на цялото семейство. Grinning

само едно не разбирам , как готвиш и ядеш такива вкусотии , калорийни бомби , и имаш такава фигура ?? ей, това не ми е ясно ...

# 7
Благодаря ви много за рецептите! Ще ги прегледам и ще си избера някоя по-лесна Simple Smile, запазвам си правото да попитам допълнително за някоя от тях.

Общи условия

Активация на акаунт